שתף קטע נבחר

ארה"ב: כמעט חצי לא נשואים, גיל החתונה עולה

ניתוח המפקד האמריקני מעלה שרק 51% מהמבוגרים נשואים, לעומת 72% ב-1960. מנגד, נוהגים יותר אנשים לגור יחדיו ללא חתונה. באיזה גיל מתחתנים לראשונה?

למי מצלצלים הפעמונים? כנראה שלא לרבים מהאמריקנים, שמעדיפים לא להתחתן. על פי ניתוח של מפקד התושבים האמריקני שביצע מכון פיו, רק 51% מהאמריקנים מעל גיל 18 נשואים. זאת, לעומת 57% ב-2000, ו-72% ב-1960. כלי תקשורת רבים בארה"ב דיווחו היום (יום ד') על הממצאים וחלקם מיהרו לתהות האם מוסד הנישואים בדרכו לעבור מן העולם.

 

ה"וושינגטון פוסט" ציין כי הנתונים משקפים את תמונת המצב ברגע מסוים, ולא משתמע מהם ששיעור הלא נשואים יישאר כפי שהוא. על פי העיתון, השיעור הגבוה הוא תוצאה של העלייה המתמדת בגיל החתונה הראשונה. החציון הגילי עומד כעת על שיא של למעלה מ-26 לנשים וכמעט 29 לגברים.

 

לעומת זאת, בשנות ה-60 של המאה הקודמת, עמד החציון על 20 לנשים ו-22 לגברים.

 

"בשנות ה-50, אם לא היית נשוי, אנשים חשבו שאתה חולה נפש", הסביר הסוציולוג אנדרו שרלין, מאוניברסיטת ג'ונס הופקינס. "הנישואים היו חובה אז, היום, מבחינה תרבותית, זה אופציונלי". ואכן,

סקר שערך מכון פיו בשנה שעברה הראה כי ארבעה מתוך עשרה אמריקנים צעירים מ-30 רואים בנישואים מנהג שעבר זמנו.

 

הירידה בשיעור הנשואים לוותה בעלייה באחוז הבוחרים לגור יחדיו ללא חתונה ובשיעור המשפחות החד-הוריות. החוקרים אמרו כי אם תימשך המגמה הנוכחית, שיעור המבוגרים הנשואים יגיע לפחות מ-50% תוך מספר שנים.

 

כמו כן, הוסיפו החוקרים כי מספר הנישואים החדשים בארה"ב ירד ב-5% בין 2009 ל-2010.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זוג מתחתן. "היום זה אופציונלי"
צילום: shutterstock
מומלצים