שתף קטע נבחר

כמה כפות אפשר להצמיד ל"מגנט הגיאורגי"?

אטיבר אלצ'ייב, בן 39 מגיאורגיה, גילה את יכולתו למשוך מתכות לגופו לפני פחות משנה – אך מאז הוא לא מבזבז זמן. אתמול (ד') הוא ניסה לשבור את שיא גינס באמצעות כישרונו החדש, והצמיד לחזהו לא פחות מ-50 כפות.

 

חושבים שזה מדהים? צפו בילד המגנטי מברזיל

 

במקור התכוון אלצ'ייב להסתפק ב-27 כפות, שהיה בהן די כדי להעניק לו את תואר האיש שהצליח לאזן על גופו את מספר הכפות הגדול ביותר, אולם לאחר שכבר הגיע ליעד, הוא הורה לעוזרו להמשיך להצמיד לחזהו וגבו את הכפות, עד שלא נותר עוד מקום סביב צווארו.

 

בקהל נכחו פקחים מטעם ועדת ספר השיאים של גינס. השיא הקודם נקבע על-ידי אהרון קייסי הקנדי ב-2009, שאיזן על פניו 17 כפות.

 

"אני מרוצה מהתוצאות של היום, אבל אני לא ממהר לשים את כל הקלפים על השולחן", אמר, "ברגע שאני אעשה את זה, הכול ייגמר. עכשיו יש לפניי הזדמנות, בפעם הבאה אני עשוי לאזן לא 150 כפות, אלא אף יותר. המטרה שלי היא לקבוע שיא עולם שאף אחד אחר לא יוכל לשבור".

 

"התופעה אינה נדירה, באינטרנט ניתן לראות דברים דומים שעשו 'אנשי המגנט'", ציין ג'יה סולקוולידזה, נציג ועדת גינס הגיאורגית, שהיה עד לניסיון. סולקוולידזה, שמשמש בשגרה רופא מהמכון הקרדיולוגי בטביליסי, הודה עוד כי העניין שלו בתופעה הוא דווקא רפואי יותר. "אני מתעניין באפשרות ששימוש נכון באנרגיה המגנטית הזו יכול לסייע בטיפול במספר מחלות. בגלל זה הסכמתי להיות חבר בוועדה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלצ'ייב. "מטרתי - שיא עולם שאיש לא יוכל לשבור"
צילום: רויטרס
אלצ'ייב בפעולה. "בפעם הבאה אאזן אולי יותר מ-150 כפות"
צילום: AFP
מומלצים