שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מכתב השמיניסטים מגוש עציון: "צה"ל צבא קדוש"
  תלמידי הישיבה התיכונית שבאפרת פרסמו מכתב גינוי לתקיפת המח"ט. "הם מבזים את דרך התורה ואת הציבור הדתי - התומך בצה"ל ושולח את בניו לכלל היחידות"

  תלמידי ישיבה תיכונית בהתנחלות - נגד המתפרעים שפגעו במח"ט אפרים בעקבות האירועים הקשים לפני יומיים, במסגרתם הותקפו חיילי צה"ל על ידי פעילי ימין בשומרון, פרסמו היום (ה') תלמידי כיתה י"ב בישיבת נווה שמואל באפרת מכתב שבו הם מגנים את האלימות כלפי החיילים. הם הבהירו במכתב השמיניסטים כי אין דבר במשותף בין המתפרעים ובין שאר הנוער ביהודה ושומרון והנוער הדתי לאומי בכלל.

   

  השטח בוער - הכתבות האחרונות:

  עוד הצתה במסגד פלסטיני: "מצפה יצהר מלחמה"

  חיילות הוטרדו, וצה"ל הפסיק לאבטח ברמת גלעד

  יומיים אחרי תקיפת הקצינים: נהרסו מבנים במאחז

  • צפו: מאות שוטרים מול דיר עזים. והמאחז משוקם

   

  רובם המכריע של תלמידי הישיבה התיכונית שבגוש עציון מתגייסים ליחידות הקרביות בצה"ל. רבים מהם משתייכים ליחידות העילית בצבא ואחוזים גבוהים ממשיכים למסלולי הקצונה. כך ניצבת הישיבה במקום השלישי בארץ במדד "הגיוס המשמעותי בצה"ל".

   

   

  במכתב כתבו הנערים: "אנו מבקשים להביע את מחאתנו, בעקבות האירועים האלימים שהתרחשו לאחרונה על-ידי קבוצת מתפרעים יהודים". הם כתבו כי הם מגנים התוקפים, "המרשים לעצמם בשם תורת ישראל ואלוקיו לפגוע בחיילי צה"ל ובמפקדיו", וכי "אל לו לאדם לקחת את החוק לידיו בשום מקרה שהוא... אנו מזועזעים מהשותפים בפעילות זו ומצהירים בזאת שאין זו דרכנו ושאין חלקנו עם מעשיהם. להבנתנו אסור בתכלית האיסור: הלכתית, חוקית, חברתית ומוסרית - לפגוע בצה"ל".

   

  הם המשיכו בביקורת על התוקפים: "הם מבזים את דרך התורה ואת הציבור הדתי - התומך בצה"ל ושולח את בניו לכלל היחידות. לא ייתכן שבנוסף לאויב מבחוץ יקום לנו אויב מבית. צה"ל לא צריך להתגונן מפני עמו שלו, אלא לזכות בתמיכתו המלאה".

   

  בהמשך כתבו הנערים כי מי שחושב שהצדק עמו, צריך להראות זאת על פי חוק ובדרכי נועם. "לא יעלה על הדעת כי אנשים חובשי כיפה יפגעו בחיילים על פי התורה כביכול ובשם ערכי ארץ ישראל השלמה, וישכחו את ערכי אהבת האדם ואהבת ישראל עליהם מחנכת התורה, קודם כול ומעל לכול". בסיומו של המכתב מגנים החתומים כל אלימות נגד המדינה וצה"ל, וכי ברצונם להביע את תמיכתם בצה"ל, "צבא קדוש, צבא ישראל, צבא העם והמדינה". 

   

  "אמרו לי 'תראה מה החבר'ה שלך עושים'"

  נדב הר-טוב, אחד מיוזמי המכתב, הסביר בשיחה עם ynet כיצד נולד המכתב. "הגעתי לשיעור נהיגה ביום שלישי בבוקר, והמורה אמר

   לי תראה מה החבר'ה שלכם עושים, שעה שאני בכלל לא ידעתי על הסיפור הזה. התחלתי להסביר לו, שזה לא אנחנו, שלא אני ולא אף אחד מהחבר'ה שלי מסכימים עם הדרך הזו, לא משנה מה".

   

  לאחר השיעור חזר הר-טוב לבית הספר וגילה כי בקרב חבריו התחושות זהות: "כולם אמרו שגם הם מרגישים כך, ואחד החבר'ה העלה את הרעיון להעלות את הדברים על כתב. ניסחנו, חתמנו, ועכשיו אנחנו מעבירים את המכתב למאות בתי ספר מהחינוך הממלכתי דתי ברחבי הארץ, על מנת שיגיע לשכבות השמינית בהם. אנחנו מאמינים במדינה, ברור לנו שזו לא הדרך שלנו ולעולם לא הלכנו ולא נלך בה".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכניסה לבסיס חטמ"ר אפרים
  צילום: אוהד צויגנברג
  המכתב
  מומלצים