שתף קטע נבחר

ארה"ב: אושר קיצוץ של טריליון דולר בתקציב

בית הנבחרים האמריקאי אישר את התקציב - ומנע ברגע האחרון את השבתת השירותים הממשלתיים שהיתה אמורה להיכנס לתוקפה היום. התקציב אושר בעקבות הסכמות אליהן הגיעו שתי המפלגות

אובמה יכול לחייך: הסנאט האמריקאי אישר היום את תקציב הממשל - הכולל קיצוצים של טריליון דולר. אתמול אישר בית הנבחרים האמריקאי את התקציב - ומנע ברגע האחרון את השבתת השירותים הממשלתיים שהיתה אמורה להיכנס לתוקפה היום. התקציב אושר בעקבות הסכמות אליהן הגיעו שתי המפלגות.

 

 

דובר הבית הלבן, דן פייפר, כתב בהודעתו כי ההסכם עומד בקריטריונים שאותם הציב הנשיא ברק אובמה, ובראשם הימנעות מהעלאת מסים לכ־160 מיליון אמריקאים. ואכן, סעיף הארכת ההטבות במס לעובדים ומעסיקים היה סלע המחלוקת שעיכב עד כה את אישור התקציב.

 

שתי המפלגות אמנם תמכו בהארכת ההטבות במס, אך הרפובליקנים התנגדו לעמדת הדמוקרטים שטענו כי יש לממן את ההטבות באמצעות היטל מיוחד על עובדים שמשתכרים יותר ממיליון דולר בשנה. סעיף ההטבות במס לעובדים ולמעסיקים כולל הפחתה של 2% בתשלומי ביטוח לאומי שמפרישים עובדים ממשכורתם, לרמה של 6.2%. משמעות הדבר היא הכנסה של 1,000 דולר נוספים בממוצע לכל משק בית, שצפויה להזרים כ־200 מיליארד דולר לכלכלת ארה"ב.

 

עם אישורו הסופי, התקציב ייכנס לתוקף באופן מיידי עד אוקטובר 2012. הסיבה שההסכם מסתיים שלושה חודשים לפני סוף השנה הבאה נעוצה בכך שהדמוקרטים בסנאט רצו להתחיל בדיונים על המשך ההסכמות לפני סוף 2012. בעיקרון, שתי המפלגות תומכות בהארכת ההטבות במס, אך הרפובליקאים מתנגדים לעמדת הדמוקרטים כי ההטבות ימומנו על ידי היטל מיוחד על אנשים המשתכרים יותר ממיליון דולר בשנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים