שתף קטע נבחר

פרס לשייטת 13 ולמגלן על "הישגים מבצעיים"

ברמז עבה על פעילות צה"ל מעבר לגבולות המדינה, יוענק פרס הרמטכ"ל לשתי היחידות המובחרות. "מגלן זכתה בפרס על פעילותה בכל הגזרות", הסביר קצין בכיר. הפרס: 80 אלף שקל, גביע ותעודה. ומיהן שאר היחידות המצטיינות?

אופן חלוקת פרס הרמטכ"ל השנתי לשש יחידות מצטיינות, שהוכרז היום (א'), מעביר רמז עבה בנוגע לפעילות צה"ל מעבר לגבולות ישראל. הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, יעניק מחר (יום ב') את הפרס ליחידה המובחרת מגלן, שייעודה הוא משימות הרחק מגבולות המדינה, ולשייטת 13 של חיל הים.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

קצין בכיר בצה"ל הסביר, במשפט כללי למדי שמסתיר מאחוריו מבצעים רבים, כי "מגלן זכתה בפרס על פעילותה בכל הגזרות בהיקפים משמעותיים, בפעילות גלויה וחשאית שמתאפיינת ביצירתיות, הנותנת מענה לצרכים המבצעיים תוך יצירת חדשנות באימונים ובאמל"ח".

 

שייטת 3 בפעולה באזור חיפה (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
שייטת 3 בפעולה באזור חיפה(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

בפרס הרמטכ"ל זכו (לפי דירוג מהמקום הראשון עד לשלישי בכל בית): בבית הגדודים ומקביליהם - מגלן, טייסת האבירים, גדוד שחר של פיקוד העורף וגדוד האיסוף הקרבי של פיקוד הדרום (שני האחרונים הגיעו יחד למקום השלישי); בבית החטיבות ומקביליהן - שייטת 13, שייטת 3 (הסטי"לים), החטיבה הצפונית של אוגדת עזה ובסיס שדה דב (שני האחרונים הגיעו יחד למקום השלישי); בבית האוגדות ומקביליהן - אוגדת עזה, אוגדת הפלדה של פיקוד מרכז, בסיס האימונים נבטים של חיל האוויר.

 

בבית המילואים - חטיבת נתיבי האש של פיקוד מרכז, מחוז מרכז של פיקוד העורף, האגד הארטילרי של פיקוד מרכז; בבית בסיסי ההדרכה - בסיס ההדרכה חיל הים, בית הספר להגנה אווירית, בא"ח גבעתי; בבית הכלל צה"לי זכה מרכז ההובלה הצה"לי. השנה אין יחידות חי"ר במצטיינים בניגוד לשנים עברו.

 

היחידות זכו בפרס היוקרתי לפי כמה קריטריונים, בהם היקף הפעילות המבצעית ואיכותה, רמת המוכנות המבצעית

והייעודית של היחידה, הגמישות המבצעית, ההתאמה לאתגרי ההווה והעתיד והחדשנות בתחום אמצעי הלחימה. ועדת פרס מיוחדת בראשות סגן הרמטכ"ל, יאיר נווה, ובהשתתפות עשרה קצינים בדרגת תת-אלוף, ניהלה את תהליך הבחירה, ואת המלצותיה הסופיות העבירה לרמטכ"ל.

 

גנץ עצמו קיבל חלק מההמלצות ואחרות שינה. הוא קבע סופית את זהות הזוכות. לשש היחידות שסיימו ראשונות יינתן פרס כספי בסך 80 אלף שקלים (הפרס קוצץ בחצי לעומת אשתקד), גביע ותעודת הצטיינות. היחידות שסיימו במקומות השני והשלישי בכל בית יזכו בתעודת הצטיינות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרמטכ"ל גנץ. "מגלן פעלה בהיקפים משמעותיים"
צילום: גדי סיארה
שייטת 3. גם היא במצטיינות
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים