שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: אלי אלגרט
  ההסדר התקבל: 6 חודשי עבודות שירות למרגול
  בית המשפט קיבל את הסדר הטיעון. קודם לכן, התייצבה הזמרת שהורשעה במסגרת הסדר טיעון בסחיטה באיומים של אמרגנה לשעבר בפני בית המשפט והביעה תקווה להגינות. השופט: "היא אינה יכולה לטעון להקלה בעונש"

  הזמרת מרגלית צנעני תישא בעונש של שישה חודשי עבודות שירות. כך קבע בצהריים (יום ב') בית המשפט המחוזי בתל-אביב שאישר את הסדר הטיעון. מוקדם יותר התייצבה הזמרת מול השופטים וביקשה את רחמי בית המשפט: "אין לי הרבה מה לומר. אני מצטערת מאוד שהגעתי למה שהגעתי, אני מאוד מקווה שכבוד השופט ישפוט אותי בהגינות, אין לי מה לומר". ynet העביר שידור חי מבית המשפט.

   

  עוד בערוץ החדשות :

   

  הזמרת, שהודתה והורשעה בעבירת סחיטה באיומים, התייצבה לדיון מכריע בעניינה, שהסתיים בהחלטה על גזר דינה. לפי ההסכם שהושג בין הצדדים, ביקש עו"ד גיא גורן מפרקליטות מחוז תל-אביב כי צנעני תרצה חצי שנה של עבודות שירות, ואילו עורכי דינה ביקשו להטיל עליה רק מאסר על תנאי.

   

  צנעני, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  צנעני, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
   

   

  השופט, ד"ר עודד מודריק, כתב בגזר הדין כי "עונש המאסר ועבודות השירות המוצע בידי התביעה אינו מופרז ומשקף כהלכה את האיזונים השונים בין האינטרס הציבורי של לחימה בתופעה העבריינית של עבירות סחיטה לבין השיקולים הפרטניים המגולמים בנטילת האחריות של הנאשמת ובנכונותה לקבל על עצמה עונש בגין מעשיה, שבסך הכול הם בגדר כישלון פלילי יחיד אצלה".

   

  מודריק אמר כי הוא אינו חולק על הרקע האישי החיובי של צנעני, אולם לדבריו, מדובר במשקל קטן מאוד של עובדות. דברים אלה הסביר באמירה כי "מי שנכשל בעבירה שאין עמה מחשבה פלילית, רשאי לזקוף לטובתו כשיקול להקלה בעונש את רוב מעשיו הטובים. מי שעובר עבירה וחוזר ושונה את מעשי העבירה בעיניים פקוחות אינו יכול לקבול על ההשלכות הקשות שחשיפת מעשי העבירה גורמת להן ואינו יכול לטעון בשל כך להקלה בעונש".

   

  גל אוחובסקי בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  גל אוחובסקי בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
   

   

  השופט אמנם קבע כי צנעני תבצע את עבודות השירות באולפנת בני עקיבא מ-9 בינואר, אבל לאחר מכן התברר כי היא לא תרצה את עונשה שם. ממשרד החינוך נמסר כי אין למשרד התנגדות לשיבוצה במוסד חינוכי אחר, אבל המוסד שהוצע לה אינו מתאים: "היא תשובץ במוסד חינוכי אחר, בהתאם לחוות דעת גורמי המקצוע", אמרו במשרד.

   

  שלב הטיעונים לעונש התקיים לאחר שנחתם הסדר הטיעון בין הפרקליטות לבין פרקליטיה של צנעני, עורכי הדין ששי גז ושחר חצרוני. במסגרתו, הודתה הזמרת והורשעה בעבירה של סחיטה באיומים של אמרגנה לשעבר, אסף אטדגי.

   

  לדברי עו"ד גז: "בית המשפט איזן היום בין המעשים לבין מידותיה של הנאשמת. אנחנו שמחים שהפרשה הזו באה לסיומה ומאוד מקווים שמרגלית צנעני תחזור למה שהיא הייתה במהירות ובדחיפות כמובילת דעת קהל, תלחין שירים ותופיע ותשמח את עם ישראל כמו שעשתה תמיד".

   

  צנעני בצאתה מבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  צנעני בצאתה מבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
   

  לגבי הרגשתה של צנעני, הוסיף גז כי "ביום כזה, יום הולדתה של צנעני, ההרגשה שלה היא קשה. אני מאחל לה שתחזור לעצמה במהירות ובדחיפות ונדמה לי שכל העם ירצה שהיא תחזור לשיר ושתחזור לדברים שהיא יודעת לעשות".

   

  עו"ד חצרוני הוסיף: "בואו נזכור איך הפרשה הזו התחילה ואיך נגמרה. היא התחילה בקול רעש כאילו שהיא מנהלת שני ארגוני פשיעה שונים ובסוף התיק הזה מסתיים בקושי בעבודות שירות. אני לא אומר 'ההר הוליד עכבר' אבל בהחלט זה לא מה שהמדינה טענה בהתחלה".

   

  "מאושיות התרבות הישראלית"

  במהלך הדיון, ביקש עו"ד גורן לגזור על צנעני חצי שנה של עבודות שירות ומאסר על תנאי. לדבריו, "המעשים של הנאשמת היו איומים. הסחיטה בוצעה לא כלפי סתם אדם, אלא למי שהיה איש סודה ומקורב שלה במשך שנים". גורן הוסיף כי "נבקש מבית המשפט שלא לקבל את הטיעון שכבר שילמה בפרסום הזה שנעשה לה ועל כל התגלגלות הפרשיה. אנו לא חושבים שיש מקום בנקודה זו להקל בעונשה. נהפוך הוא, דווקא בשל הפופולריות שלה והדמות שהיא מסמלת. זה נקודת כשל בחייה. היא הייתה צריכה לשמש דוגמה ציבורית בהיותה כל כך מוכרת, היא ניצלה את המעמד הציבורי שלה לרעה. יחד עם זאת אנחנו בהחלט ערים לעובדה כי הנאשמת חוותה נפילה, מאיגרה רמה לבירה עמיקתא".

   

  טיעונים לעונש במסמכי צוות ההגנה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  טיעונים לעונש במסמכי צוות ההגנה(צילום: מוטי קמחי)
   

  לעומתו, ביקשו עורכי דינה של צנעני להסתפק בעונש של מאסר על תנאי בלבד. "כתב האישום הוא ברף הנמוך ביותר שבית המשפט מכיר", אמר עו"ד שחר חצרוני. לדברי עו"ד ששי גז, "צנעני היא מאושיות התרבות הישראלית, הנאשמת הזו נולדה לבית קשה אך גאה מאוד, אין באמתחתה שום נקודה שלילית. יש לה רק נקודות זכות. היא הלכה לבתי חולים, באה ותרמה וסייעה לעמותות ופרוייקטים לנזקקים, נסעה לכנסת פעמיים בשבוע על חשבונה מזמנה החופשי, התנדבה במחלקה לחולי סרטן במוסדות ציבורים, ועוד. היא עשתה הכל בהתנדבות ואהבה".

   

  גז הוסיף כי "בן אחד ויחיד יש לה. כשהיה צריך את החתימה שלה שיתנדב היא חתמה כי המדינה היא ערך מעל הכל. למרות שיכול לא להיות בחיל קרבי. היא גדלה על ערכים של אהבת מולדת ואהבה לשפה. את הילד הזה גידלה למצוות. היחסים ביניהם טובים, היא שמרה עליו מכל משמר, הוא היה כל עולמה". לדבריו, "כל אשר נעשה בכתב האישום, מבלי לזלזל, היה דאגה כנה של אם לבנה".

   

  כניסתה של מרגלית צנעני לבית המשפט

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מעבר לכך, ציין גז כי הפרסום התקשורתי יכול להוות שיקול להקלה בעונש. "מה שעשו לה זה ללא תקדים. אלו היו ימים קשים מנשוא. מישהו צריך לתת את הדין על זה. היום שהשופט ייקח את זה לקולא, כי המשטרה לא עשתה עמה שום חסד. תורידו את זה בענישה. הפרסום המסיבי, כינו אותה ראש ארגון פשיעה, מה לא אמרו עליה. מישהו מפורסם משלם מחיר שאחרון העבריינים לא משלם? זו הייתה שיא ההשפלה. 17 יום היא הייתה עצורה. כמעט שלושה חודשים הייתה במעצר בית מוחלט, אחר כך נפתח חלון קטן. וזה מחיר כבד מאוד".

   

  "אחרונת העבריינים"

  על פי כתב האישום, שבו הוגדרה צנעני כ"אחרונת העבריינים", הכירה הזמרת ב-2009 את הזמר הצעיר עומר אדם, עת כיכב בתוכנית "כוכב נולד" שבה שימשה כשופטת, וכשאטדגי החל לשמש כאמרגנו האישי נקבע שהוא יקבל 30% מהכנסותיו. לפי הסיכום, חצי מההכנסות האלה הוא אמור היה להעביר לצנעני. במהלך 2010 הסתכסכו אטדגי ומרגול, והאמרגן ביקש להשתחרר מייצוגה של צנעני. הוא הציע לה לקנות את חלקה בחלוקת ההכנסות של אדם, אך היא סירבה. בדצמבר אשתקד קבע בורר כי אטדגי יעביר לצנעני את הכסף האמור, אך האמרגן לא חתם על פסק הבורר.

   

  צנעני ופרקליטה, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  צנעני ופרקליטה, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
   

  צנעני פנתה לעבריין מיכאל חזן, שבכתב האישום הוגדר כבעל חזות מאיימת וכמי ש"עוקר שיניים לפרנסתו". היא חשבה שכך יפחד אטדגי ויעביר לה את הכנסותיו. בתמורה לפעילותו של חזן, איומיו ודאגתו לצנעני ובנה, הבטיחה

  הזמרת כי לא תשכח זאת לעולם, ואז החלה להיעתר לגחמותיו של חזן וחבריו.

   

  במהלך חודש יולי, נטען בכתב האישום, נסעה צנעני יחד עם חזן לפגישה בביתו של העבריין שלום דומרני, שגם שמו עלה בפרשה. בפתח הפגישה פנה דומרני לצנעני ושאל אותה אם "אטדגי מתנהג יפה". הוא הבטיח לה כי אטדגי "רועד או משלשל מפחד ולא יזוז מטר". צנעני הודתה לחזן באותה פגישה מקרב לב. אז, טוענת הפרקליטות, ביקש דומרני את עזרתה של צנעני לגייס את מועמדי "כוכב נולד" לחברת האמרגנות שהוא עומד מאחוריה. דומרני אף הציע לה כי במידת הצורך "יפדה" את מתמודדי הגמר מחברת "טדי הפקות" שבה הם חתומים.


  פורסם לראשונה 19/12/2011 12:01

   

  את השידור החי צילם ניצן דרור והפיקה גליה שיזף
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צנעני בבית המשפט
  צילום: מוטי קמחי
  עו"ד שחר חצרוני
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים