שתף קטע נבחר

"נלחמים לשינוי התקשורת והמשפט - לצד שרים"

מנכ"ל מועצת יש"ע הפורש, נפתלי בנט, סקר את פעילות הארגון בשנים האחרונות והזהיר מהשלכות "תג מחיר": הפעולות גורמות נזק תודעתי עצום להתיישבות ולמחיקת הישגים של שנים

מנכ"ל מועצת יש"ע מסכם תפקיד, ומודה לשרים שתמכו בו במאבק התודעתי. "בחודשים האחרונים התנועה מנהלת מערכה לתיקון פני התקשורת ומערכת המשפט בישראל, ואנו משתפים פעולה עם חברי כנסת ושרים בתהליכים אלו", ציין המנכ"ל היוצא, נפתלי בנט, במכתב פרידה ששלח הערב (יום ב'). הוא הוסיף: "הלקח המרכזי הוא שעלינו להעצים את פעילותנו בשדה הפוליטי, שם הדברים נקבעים".

 

במכתב סקר בנט את פעילות המועצה בשנים האחרונות, אך התייחס גם לפעולות "תג מחיר" האחרונות, "שנוגדות לחלוטין את כל ערכינו", לדבריו. "פעולות אלו גורמות נזק תודעתי עצום להתיישבות, שיש בו כדי למחוק הישגים של שנים". בנט, ששימש המנכ"ל בשנתיים האחרונות, הודיע עוד בספטמבר כי יפרוש בסוף השנה, אך טרם נמצא לו מחליף.

 

בנט במאהל ברוטשילד. "הבנו שחייבים לפעול בזירה של הצעירים" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בנט במאהל ברוטשילד. "הבנו שחייבים לפעול בזירה של הצעירים"(צילום: מוטי קמחי)

 

במהלך כהונתו של בנט השיקה מועצת יש"ע יותר מ-100 סרטונים באתר "יוטיוב" והקימה תנועת-בת, "ישראל שלי", שבה חברים 62 אלף איש. גם בנט הצביע על כך כאחד מהישגיו הגדולים בתפקיד. "הקמת התנועה היא לא פחות ממהפכה במערכה על עתידה וצביונה של מדינת ישראל", כתב. "יצרנו נתיב עוקף-תקשורת להעברת מסרים ויש לנו היכולת להגיע למאות אלפי אנשים. יש לכך משמעות אסטרטגית".

 

עוד בערוץ החדשות:

מקורב לאסי אבוטבול חוסל ליד ביה"ח וולפסון

תביעת הפיצויים: 'הטעיה בבדיקות קרינה בקמ"ג'

 

לדברי בנט, לצד מעצבי דעת קהל בישראל, שמה המועצה על כוונתה גם את ציבור הצעירים. "צעירי ישראל, נרצה או לא נרצה, מבלים כיום שעות רבות באינטרנט, בפייסבוק, ביו-טיוב ובכלל הרשתות החברתיות", ציין. "לאור זאת, ביצענו מהפכה דרמטית באופי הפעילות שלנו. הבנו שאנו חייבים לפעול בזירה בה נמצאים הצעירים והקמנו קבוצת 'קומנדו יו-טיוב', שמסוגלת להכין סרטונים במהירות הבזק".

 

"יש לרתום את הציבור להפעלת לחץ על הליכוד"

פעילותו של בנט, שנועדה במידה רבה להחזיר למועצה את הכוח שאבד לה ברובו לאחר ההתנתקות מעזה, התמקדה גם במאבק נגד הקפאת הבנייה בהתנחלויות. אז, הוא גילה את הכוח הטמון ברתימת הציבור להפעלת לחץ פוליטי על הממשלה.

 

בנייה בשכונת גילה, לאחר תום ההקפאה. "יצרנו אווירה פוליטית" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
בנייה בשכונת גילה, לאחר תום ההקפאה. "יצרנו אווירה פוליטית"(צילום: EPA)

 

"רבים האמינו שמרגע שנתניהו נכנס למדרון החלקלק של ההסכמה להקפיא את כלל ההתיישבות ביהודה ושומרון, כבר יהיה מאוד קשה לצאת מזה", נזכר בנט במכתבו. "המפתח לכל הפעילות שלנו היה התובנה שהעניין יוכרע בשדה הפוליטי, ויש לרתום את הציבור להפעלת לחץ פוליטי על נבחרינו, בעיקר בליכוד".

 

לדבריו, "קמפיין 'מילה זו מילה' סייע באופן משמעותי ליצור אווירה פוליטית שאילצה את ראש הממשלה להסיר את ההקפאה, אולם צריך לזכור שההצלחה כאן חלקית, מכיוון שערי יש"ע עדיין תחת הקפאה מעשית.

 

"הלקח המרכזי מהמאבק הוא שעלינו להעצים את פעילותנו בשדה הפוליטי", סיכם בנט. "עדיף לנו להשקיע אנרגיות עצומות על מנת למנוע מלכתחילה קבלת החלטה רעה לישראל, מאשר להשקיע את אותן האנרגיות בניסיון להילחם באותה החלטה לאחר שהתקבלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפתלי בנט. "להעצים הפעילות בשדה הפוליטי"
באדיבות דובר יש"ע
מומלצים