שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

אסיר במדים קונה לקצב בקנטינה: "השב"ס נשבר"

הנשיא המורשע מסרב ללבוש מדי אסיר, הדרושים בכל יציאה מהאגף התורני, אך השב"ס איפשר לאחד מעמיתיו לקנות עבורו. "לאחרים לא נותנים. היום זה קניות בקנטינה, מחר זה ביקורים", אמר גורם בשירות. התגובה הרשמית: זה לא חריג

המאבק על לבישת מדי האסיר הכתומים, המתנהל בין הנשיא לשעבר משה קצב ושירות בתי הסוהר, קיבל לאחרונה תפנית - המבשרת בעיקר על "כניעה" קטנה של השירות. לאחרונה ביצע קצב קניות בקנטינה באמצעות אסיר אחר, עניין חריג שאיפשר לו להתגבר על המכשול. "היום זה קניות בקנטינה, מחר זה יהיה בביקורים", הבהיר גורם בשירות בשיחה עם ynet.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

מאז כניסתו לכלא לפני כשבועיים, ותחילת ריצוי שבע שנות מאסרו, מתמיד קצב בסירובו ללבוש מדי אסיר כתומים, בהם הוא מחויב רק בעת יציאה לחצר הביקורים המשפחתיים ולדיונים בבית המשפט. כתוצאה מכך, בוטלו ביקורים אחדים של בני משפחתו, שהגיעו למתחם בית הסוהר ונאלצו לחזור כלעומת שבאו. בנוסף, נאלץ קצב לוותר עד כה על פגישות עם פרקליטיו וכן על רכישות בקנטינה.

 

משה קצב לפני כניסתו לכלא (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
משה קצב לפני כניסתו לכלא(צילום: רויטרס)
 

עם זאת, אישור השירות לאפשר לקצב לקנות באמצעות אסיר אחר יצר תקדים. "כנראה שהשירות מתחיל לגלות סימני שבירה במאבק בפרשה", אמר ל-ynet גורם בשירות בתי הסוהר. "היום זה קניות בקנטינה, מחר זה יהיה בביקורים ומי יודע, אולי גם קצב יבקש, יתעקש ויקבל גם רכב שרד. נשיא, לא?".

 

לדברי אסיר לשעבר, "אין דבר כזה. ביום ובשעה שבה אפשר לרכוש בקנטינה כל אסירי האגף, לבושים במדים, צועדים לשם ומבצעים קניות. כל אסיר צריך לתת את מספר האסיר שלו ואת מספר החשבון בבנק הדואר שם מופקדים לו כספים על ידי המשפחה. אין דבר כזה שאסיר יכול לקנות בקנטינה מוצרים לאסיר אחר ואם אסיר קנה לקצב מוצרים, אז זה רק בגלל שקצב 'נשיא הכלא' ולא עבריין מין מורשע".

 

האירוע אינו מייצג את ההטבה הראשונה שלה זכה קצב במהלך מאסרו. כליאתו באגף התורני של כלא מעשיהו, למרות שאינו חרדי ואינו חובש כיפה, עוררה כבר ביקורת, כמו גם תהליך קליטתו בכלא, שכלל גם כניסה של רכבו עד לדלת המתחם.

 

בתוך כך, הפכה לבישת המדים בסיס למאבק עקרוני בין הנשיא המורשע לשירות בתי הסוהר. "אם שב"ס יישבר, זה יהיה תקדים

מסוכן", אמר לפני כשבוע ל-ynet גורם בשירות, המתעקש על קיום הנהלים, והדגיש: "כל יציאה מהאגף התורני מחייבת לבישת מדים".

 

לדברי גורם אחר בשירות, "מתנהל פה מאבק איתנים בין שב"ס לקצב והשאלה היא מי יישבר ראשון. אסור לנו להיות הראשונים שיישברו. אם לקצב יוותרו, יצטרכו לוותר גם לאסירים אחרים שידרשו השוואת תנאים, ואם שב"ס לא ייעתר להם, הם יגישו עתירות לבית משפט".

 

משב"ס נמסר בתגובה: "הרכישה בקנטינה מתאפשרת באמצעות קנייה מרוכזת של מספר אסירים, על-ידי האסיר עצמו או על-ידי העברת הבקשה למפקד האגף, כפי שנעשה במקרה הנדון וללא חריג".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תומכי קצב מחוץ לכלא מעשיהו
צילום: דנה קופל
הנשיא המורשע בדרכו לכלא
צילום: AFP
מומלצים