שתף קטע נבחר

חוק תג מחיר: 6 שנים בכלא לפוגע במקום קדוש

חברי הכנסת טיבי וצרצור הגישו הצעת חוק שלפיה שש שנות מאסר ייגזרו על מי שישחית מסגד, בית כנסת או כנסייה. מי שישמיע קריאות בגנות אחת הדתות - יישלח לשנתיים בכלא

החוק שישים סוף לתופעת ה"תג מחיר"? חברי הכנסת אחמד טיבי ואיברהים צרצור הגישו היום (ג') הצעת חוק המבקשת להחמיר את הענישה למי שישחית מסגדים, בתי כנסת וכנסיות. לפי הצעת החוק, מי שיפגע במקומות הקדושים לכל הדתות, ייכלא לשש שנים.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

ההצעה מתייחסת להשחתת בתי תפילה שונים - מסגד, כנסייה, בית כנסת וח'ילווה. ההצעה עוסקת גם בסוגיית ההסתה, והיא מבקשת להטיל שנתיים מאסר בפועל על מי שישמיע או יכתוב סיסמאות בגנות אחת הדתות.

 

"על רקע גל הצתת המסגדים, ההצעה הזאת מחויבת המציאות ואין להסתפק רק בגינויים רפים ומס שפתיים", הסביר ח"כ טיבי את הצעת החוק. לדבריו, "גל הצתות המסגדים הוא חציית קו אדום. לא נעצרו חשודים ולא הייתה ענישה מרתיעה".

 

ח"כ טיבי הוסיף כי הוא סבור ש"המצב ימשיך להידרדר, כי אין אכיפה ואין הרתעה.

יש לשלוח מסר תקיף שאין לפגוע במקומות דת כדי לבלום את סכנת מלחמת הדתות. הצעת החוק הזו היא מבחן לממשלה ולקואליציה".

 

רק אתמול נמצאו כתובות "תג מחיר" ו"יצהר" במסגד בכפר בני נעים, סמוך לחברון. בשבוע שעבר הוצתו שני מסגדים, אחד בירושלים והשני בכפר בורקה שבאזור רמאללה, על רקע כוונת הממשלה לפנות מאחזים בלתי חוקיים והריסת המבנים במצפה יצהר.

 

מלבד מקרי האלימות, בתקופה האחרונה סערו הרוחות במגזר הערבי סביב "חוק המואזין", שנועד לבטל את קריאות המואזין במסגדים בנימוק שהוא מפריע ופוגע באיכות חייהם של השכנים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תג מחיר, אתמול בבני נעים
צילום: בצלם
ח"כ טיבי
צילום: EPA
מומלצים