שתף קטע נבחר

קמפיין המאחזים: מרידור וכחלון במדי שלום עכשיו

המתנחלים פתחו בקמפיין לקידום החוק שיאפשר את הכשרת מגרון ומאחזים נוספים ופרסמו מודעות שבהן נראים השרים מרידור וכחלון במדי שלום עכשיו

"המטה המשותף של המתיישבים ביהודה ושומרון" - ארגון המאגד את ועדי המתיישבים של שומרון ובנימין - פותח בקמפיין ציבורי למען "חוק ההסדרה" להכשרת המאחז מגרון, תוך שהוא תוקף חברי כנסת מהמחנה הלאומי, בהם השר דן מרידור.

 

מטרת הקמפיין היא לקדם את החוק שיכשיר לא רק את המאחז מגרון, אלא גם מאחזים נוספים ביהודה ושומרון שיש כוונה לפנותם. הרצון של המתנחלים הוא ללחוץ על שרי המחנה הלאומי שלא הגיעו השבוע לישיבה של ועדת השרים לענייני חקיקה שבה נידון החוק.

 

מרידור וכחלון עם מדבקות שלום עכשיו (צילום: המטה המשותף ) (צילום: המטה המשותף )
מרידור וכחלון עם מדבקות שלום עכשיו(צילום: המטה המשותף )

 

במסגרת הקמפיין יפרסם המטה תמונות שבהן נראים ח"כים ושרים שיתנגדו לחוק ב"מדי צבא חדשים" - מדים מנומרים עם תג של "שלום עכשיו", ויודבק להם הכינוי "חבר בצבא הפינוי של שלום עכשיו". בין השאר מופיעים במודעות השרים דן מרידור ומשה כחלון.

 

"זוהי יריית הפתיחה למאבק עיקש ולחץ ציבורי לקראת העברתו בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת", הסבירו

במטה. במסגרת הקמפיין יפורסמו שמותיהם של חברי הכנסת התומכים ב"חוק ההסדרה" ושל אלה שמתנדנדים או מתנגדים לו.

 

לפי הצעת החוק שעלתה לדיון בוועדת השרים ביום א', אם בעל קרקע ביהודה ושומרון לא פנה בתוך ארבע שנים מרגע הקמת שכונת המגורים על הקרקע שבבעלותו לבית המשפט, לא יפונו המבנים שנבנו עליה. עם זאת, בתנאים מסוימים ניתן יהיה לחייב את המתיישבים בפיצוי כספי לבעל הקרקע.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דן מרידור
צילום: המטה המשותף
מומלצים