שתף קטע נבחר

שנה לסוף העולם? "צריך לשים לב ולהיזהר"

21 בדצמבר 2012, בעוד שנה בדיוק, מסומן על פי שבט המאיה כיום בו יכחד העולם. רגע לפני שאתם עושים תוכניות אחרונות בדקנו האם יש סיבה לפסימיות

אביב גפן וברי סחרוף שרים את זה, בהוליווד עשו עליו כמה סרטים ובשבט המאיה כבר סימנו את התאריך ביומנים. 21/12/2012 (כן, כן, שנה מהיום) אמור להיות היום שבו יגיע על פי התחזיות סוף העולם. אז רגע לפני שהופכים את שעון החול, יצאנו לבדוק האם סופנו קרוב, ובכלל, מדוע נחשבת שנת 2012 לזו שבה יקיץ הקץ.

 

עוד בחדשות ynet:

 

תיאודור נויבירט מחבר הספר "2012 סוף העולם או התחלה חדשה" מחלק את העולם לתקופות של 11 שנה. לדבריו, בסוף כל י"א שנים קורה אירוע גדול בעולם, וכך אמור לקרות גם ב-2012, כשהכול קשור בשמש "אני לא אומר שזה יקרה אלא שצריכים לשים לב ולהיזהר", הוא פותח. "יש מושג מדעי ומוכח שנקרא 'כתמי השמש', שמגיעים כל 11 שנה וחודשיים. אף אחד לא יודע להסביר את זה אבל זה מזעזע את כדור הארץ".

 

כתמי השמש הם להביורים של חום מהשמש. הגעתם לכדור הארץ מלווה בעוצמות מגנטיות חזקות מאוד, שמשפיעות על העולם. התאריך הבא שאותם כתמים יגיעו, יהיה, אם שאלתם, בסוף 2012. "מה שקרה בשיא הקודם היה נפילת התאומים - לפני עשור פחות חודשיים", מדגים נויבירט. "11 שנה לפני כן התרחשה מלחמת המפרץ  וברית המועצות התפרקה. מה שקורה היום בעולם הערבי קרה אז בברה"מ. ההתקרבות לשיא של כתמי השמש היא שמשפיעה גם על כל ההתרחשויות של היום בעולם הערבי.

 

אסון התאומים. תוצאה של כתמי השמש? (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אסון התאומים. תוצאה של כתמי השמש?(צילום: רויטרס)

  

"יש תמיד מלחמות גדולות בתקופה הזו", ממשיך נויבירט. "מה שקורה בכדור הארץ בזמן האחרון – גלי הצונאמי שפוקדים אותנו בשנים האחרונות, זה הכול מושפע מכתמי השמש הללו".

למה דווקא 21.12 מסומן כתאריך היעד הסופי?

"כי באותו יום נגמר לוח השנה של בני המאיה - הם קראו ליום הזה יום הבריאה מחדש. הם היו נביאים גדולים שחזו אסונות ואירועים רבים".

 

הטלת פצצת האטום על הירושימה. האם מהלך כזה יחזור על עצמו? (צילום: AP) (צילום: AP)
הטלת פצצת האטום על הירושימה. האם מהלך כזה יחזור על עצמו?(צילום: AP)

 

נויבירט חושש כי השפעת כתמי השמש לא תבוא לידי ביטוי דווקא באסונות טבע, אלא בהרס אנושי טהור. "אני בעיקר חושש מהשפעתם של כתמי השמש על מנהיגים כמו אחמדינג'אד, שיש לו טילים גרעיניים ונשק להשמדה המונית", הוא אומר. "זה משפיע על בלוטות התריס ועל פעולות של אנשים. אם ב-2012 יתהפך השדה המגנטי צפויה לנו שנה מעניינת מאוד. הפצצה על הירושימה הייתה בתקופת שיא של כתמי השמש. חורבן מוחלט של כדור הארץ בהתאם לנבואה, יכול להתרחש רק בשל החלטה של מנהיגים להטיל פצצות אטום".

 

סוף העולם? נסו "לידה מחדש"

אחרי שהצטיידנו בפסימיות של נויבירט יצאנו לחפש נחמה אצל "אשת הסגולה" גיליה זלינגר טואג. אחרי שנויבירט דיבר על מוות, זלינגר טואג מעדיפה לכנות זאת "לידה מחדש". "מי שטען שזה סוף העולם זה רק אנשים שהיה להם אינטרס להבהיל את הציבור", היא אומרת. "התאריך הוא נבואה של המאיה ושל ההופי מצפון ארה"ב, אבל אינו מדבר על סוף העולם. כל התרבויות השבטיות מדברות על תקופה של שינוי מאוד גדול - התחדשות - מעבר, סוף שנה, סיום של מעגל חיים של 26 אלף שנים. העולם עבר ארבע פעמים לידה, גן עדן וחורבן וזו צפויה להיות הפעם החמישית. כדור הארץ קופץ מדרגה ללידה חדשה".

 

 

כדור הארץ. נע במסלול בטוח או מסוכן? (צילום: AFP) (צילום: AFP)
כדור הארץ. נע במסלול בטוח או מסוכן?(צילום: AFP)

 אז מי יכול לשנות הכל? כמובן אנחנו. או כמו שאשת הסגולה שלנו אומרת: תחשבו חיובי – יהיה חיובי. "התודעה של האדם היא זו שתיקח את הכדור להכחדה או להתחדשות", היא אומרת. "מהיום ועד 21.12.2012 אנחנו בתוך תעלת לידה. לפי אנשים שבודקים את נבואות המאיה, וגם לפי מדענים, יש דבר שנקרא 'הסדק',

מעין חור שחור שהגלקסיה מתקרבת אליו. על פי חלק מהטענות, הכדור יעבור דרך הסדק למימד אחר וכך לא יוכחד. צריך לייצר קטבים חיובים ואנחנו נפיץ את הכוונות החיוביות, כמו עשינו בפעמים קודמות ומנענו אסונות".

 

ואם בכל זאת חדר אליכם איזה חשש, מומלץ להצטייד לפני ה-21.12.12 בהרבה מאוד אורז, פנסים, נרות וגפרורים. "מי שרוצה לשרוד, חייב לסדר לעצמו אוכל לשלושה חודשים עד שנה ואז מוחו יהיה פנו לכוונות הטובות ולאנרגיות החיוביות", מסכמת זינגלר טואג.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחמדינג'אד. יושפע מהשדה המגנטי?
צילום: EPA
נויבירט. צפויה שנה מעניינת
צילום: חגי דקל ויהונתן צור
זלינגר טואג. תחשבו אופטימי
צילום: חגי דקל ויהונתן צור
מלחמת המפרץ. המקור הוא בשמש?
צילום: איי פי
מומלצים