שתף קטע נבחר

אביו של אופיר: 'מאוכזב שאבו מאזן פגש הרוצחת'

שלום רחום, אביו של הנער אופיר שפותה על ידי אמנה מונא להגיע לרמאללה שם נרצח, זעם כששמע כי הנשיא הפלסטיני פגש את המחבלת בטורקיה. "הוא תמיד ראה בה לוחמת חופש", אמר

שלום רחום מאשקלון מנסה להעסיק את עצמו בעבודה. חלפו כמעט חודשיים מאז שוחררה במסגרת עסקת שליט המחבלת אמנה מונא, האחראית לרצח בנו אופיר, והוא משתדל שלא לדוש בעניין יותר מדי. אתמול (ד') כששמע את הדיווח על כך שנשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן נפגש עם מונא בטורקיה, הוא כבר לא יכול היה להתעלם.

 

"זה מכעיס מאוד, מרתיח אותי, אבל אין לי שום ציפיות מאבו מאזן. לא חשבתי לרגע שאחרי השחרור הוא יתייחס אליה כמחבלת, הוא הרי ראה בה לוחמת חירות", אמר רחום ל-ynet.

 

אבו מאזן ומונא. הפכה לגיבורה של העם הפלסטיני ()
אבו מאזן ומונא. הפכה לגיבורה של העם הפלסטיני

 

עוד בטרם יצאה עסקת שליט לפועל מיהר רחום להתריע על שחרורה הצפוי של רוצחת בנו וניסה למנוע זאת. מונא, שכונתה ה"שטן מרמאללה" אמורה הייתה להגיע לעזה, אולם מחשש שיפגעו בה היא ביקשה לעבור לטורקיה, ונענתה.

 

"באחד הראיונות שנתנה לתקשורת היא תיארה איך רצחה את הבן שלי אופיר. עכשיו היא מסתובבת חופשייה בטורקיה ואבו מאזן נפגש איתה ורואה בה לוחמת דגולה", אומר רחום. "הזהרתי שכך יהיה, אך באמת עוד לא ראינו כלום מהשחרור הזה. התוצאות יגיעו בהמשך".

 

 

מונא בכלא. קשה לי עם המחשבה שהיא חופשייה" (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
מונא בכלא. קשה לי עם המחשבה שהיא חופשייה"(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

רחום משתדל להימנע מלצרוך חדשות. את הידיעה על המפגש של אבו מאזן עם מונא, הוא שמע מחברים.

 "אני עדיין לא מצליח לעכל את זה שהרוצחת הזו חופשייה, והופכת להיות הגיבורה של הפלסטינים", הוא אומר בכעס. "האכזבה שלי היא לא מהפלסטינים אלא ממשלת ישראל שאפשרה זאת. שמעתי גם את הגינוי, אבל מה זה כבר יעשה? הם יפסיקו לפגוש את המחבלים שלהם? מצערת אותי המחשבה שהיא תמיד תהיה חופשייה, זה מעלה בי את התהייה האם אנחנו חיים בעולם של משפט וצדק".


פורסם לראשונה 21/12/2011 22:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אופיר רחום ז"ל. פותה להגיע לרמאללה
צילום רפרודוקציה: צפריר אביוב
שלום רחום. מנסה להתעלם
צילום: צפריר אביוב
מונא ואבו מאזן. אין לי ציפיות ממנו
מומלצים