שתף קטע נבחר

חיילים: איימו שאם לא נתרום דם, לא נצא הביתה

חיילים מפיקוד העורף, שנמצאים בפעילות בשטחים, טוענים שמפקדם התנה את יציאתם לחופשה. חייל בגדוד: "למה להכריח? זאת פעולה התנדבותית שעלולה לגרום חרדה"

תרומת דם היא מטרה חשובה וראויה לעידוד , אבל נדמה שקצין בפיקוד העורף לקח אותה צעד אחד רחוק מדי: סגן מפקד פלוגה בגדוד קדם התנה את יציאת חייליו הביתה בכך שקודם יתרמו דם - כך סיפרו ל-ynet חיילים המשרתים ביחידה.

 

לדברי החיילים, הנמצאים בתעסוקה מבצעית בגזרת החטיבה המרחבית שומרון, הקצין ניסה להגביר את המוטיבציה שלהם לגשת לניידת לתרומת דם שאמורה להגיע אליהם בימים הקרובים, על ידי התניית היציאה לחופשה. גורם בצה"ל הסביר כי "במקרה המדובר נוצרה אי הבנה של דברי מפקד פלוגת המפקדה. הוא התכוון שהחיילים שרצו לתרום דם יוכלו לעשות זאת לפני היציאה הביתה".

 

עוד כתבות בערוץ החדשות של ynet:

 

אחד החיילים בגדוד אמר ל-ynet: "תרומת דם זאת פעולה התנדבותית, שגורמת חרדה לחלק מהאנשים. אז למה להכריח? חלקנו רק רוצים לצאת להתרעננות קצרה בבית אחרי 11 יום. וגם אם הסמ"פ לא היה מממש את האיום שלו,

זה היה מותיר אותנו בתחושה לא נעימה, כאילו אכזבנו את המפקדים שלנו".

 

אם לאחד החיילים שבפניו הוצב התנאי הוסיפה: "הבן שלי וחבריו לגדוד נותנים את כל כולם לטובת המשימה של שמירת היישובים בשומרון. לדרוש מהם בצורה כזו לתרום את הדם שלהם נשמע לי הרבה יותר מחוצפה. אני לא מבינה איך בכלל עלה בראשו של אותו קצין להציב בפני החיילים תנאי שכזה. עכשיו, גם אם מישהו אכן יתרום, אני בספק אם הוא יעשה את זה מסיבה כנה".

 

חיילת אחרת הוסיפה: "רבים מהחיילים אצלנו תורמים דם מדי פעם. הם עושים את זה בהתנדבות כי הם מבינים, אולי יותר מכל יחידה אחרת בצבא, את חשיבות מנות הדם לציבור בשעת חירום. לכן, גם אם יש כאלה שחוששים או לא מסוגלים לתרום, ממש אין צורך להציב את זה בפניהם כתנאי לחופשה בבית".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "תרומת דם בצה"ל הינה רשות והיא נתונה לבחירת החיילים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תרומת דם. "זאת חוצפה"
צילום: jupiter
מומלצים