שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  טנזניה תובעת את עלבונה מברק: "גימד אותנו"
  בקרוב מחאה גם מטריפוליטניה? קונסול הכבוד של טנזניה בישראל מחה רשמית על ההערה המזלזלת של שר הביטחון, לפיה יש להתייחס ברצינות למדינות אירופה, כי הן לא טנזניה, מאוריטניה וטריפוליטניה: "הוא השווה אותנו למדינה שלא קיימת"

  טנזניה תובעת את עלבונה בעקבות דבריו של שר הביטחון: קונסול הכבוד של המדינה האפריקנית בישראל מחה היום (א') בפנייה רשמית על התייחסותו המזלזלת כביכול של אהוד ברק בשבוע שעבר.

   

  שר הביטחון אמר בראיון לאיילה חסון ברשת ב' כי אין לזלזל בגינוי החריף שפרסמו נציגות האיחוד האירופי במועצת הביטחון בעקבות אירועי "תג מחיר" של השבועות האחרונים, והסביר שצרפת, גרמניה ובריטניה "הן לא טנזניה, מאוריטניה וטריפוליטניה".

   

  קרחונים בקילימנג'רו בטנזניה. המדינה הגדולה במזרח אפריקה (צילום: עמרי ונדל) (צילום: עמרי ונדל)
  קרחונים בקילימנג'רו בטנזניה. המדינה הגדולה במזרח אפריקה(צילום: עמרי ונדל)

   

  כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

   

  "בשם הרפובליקה של טנזניה אני מבקש להצר על דברים שנאמרו על ידי שר הביטחון, מר אהוד ברק", כתב הקונסול, קסביאן נוריאל צ'יריץ',
  בפנייה רשמית לשר החוץ אביגדור ליברמן. "שבבואו להדר את חשיבותן של מדינות מרכזיות באירופה, בחר ברק לגמד את טנזניה ואף להשוותה למדינה שלא קיימת".

   

  צ'יריץ' הדגיש שטנזניה היא המדינה הגדולה ביותר במזרח אפריקה, ומונה 46 מיליון תושבים. הוא ציין כי בין ישראל וטנזניה מתקיימים יחסים דיפלומטיים, ביטחוניים וכלכליים ענפים שתחילתם עם קבלת עצמאותה של טנזניה בתחילת שנות ה-60.

   

  "במארג יחסי החוץ של ישראל, טנזניה היא מדינה חשובה שאין להתעלם ממנה", הוסיף הקונסול, ששלח העתקים גם למשרד ראש הממשלה ולמשרד הביטחון. "בביקורי הבא בטנזניה, המתוכנן לאמצע ינואר 2012, הייתי שמח אם היה מתלווה אליי נציג רשמי של מדינת ישראל שיחווה ויכיר מקרוב את נפלאות הארץ רחבת הידיים, את נופיה המרהיבים ואת העם הטנזני שוחר השלום".

   

  הדיווח הראשוני על הידיעה הגיע במייל האדום .

   

  Read this article in English

   

   

  בהכנת הידיעה השתתפה נעמה גיבורי
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נעלבו ממנו. אהוד ברק
  צילום: מוטי קמחי
  הקילמנג'רו בטנזניה. "נופים מרהיבים ועם שוחר שלום"
  צילום: איי פי
  מומלצים