שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: Shutterstock
  דיאטה זוגית: חני ובעלה רזו יחד 86 קילו
  חני קורצי סבלה בשל משקלה העודף מאז שהייתה ילדה, אך רק כשראתה תמונות שלה מאירוע משפחתי נכנסה לדיכאון והחליטה לרזות. בכל הזמן הזה הקפיד בעלה בסתר על אותו תפריט בדיוק - והפתיע במראה חדש. איך הם עשו את זה?

  מה קורה כשבן הזוג פוצח בדיאטה אבל השני זקוק גם הוא למוטיבציה לשינוי? את הסוד הזה פיצחו חני (27) ולירן (28) קורצי מנתניה, שרזו יחד 86 קילו בסך הכל.

   

  השניים הכירו בתקופת השירות הצבאי, אז שקלה חני 103 קילו ולירן 164 קילו. "תמיד הייתי ילדה שמנמנה", מספרת חני. "כולן סביבי נראו כמו דוגמניות ואני אפילו לא לבשתי ג'ינס בחיים. אבל הייתי חלשה מכדי לשנות משהו, והעקיצות על כמה שאני שמנה רק החלישו אותי יותר ויותר.

   

  "המשקל הפריע לי כל החיים - במראה, בלבוש, ביחס של הסביבה ושל המשפחה שתמיד העירה לי על המשקל. ההערות פגעו בי וחלקן הובילו אותי לנסות דיאטות שונות, אבל ללא הצלחה. המשכתי להתכנס בתוך עצמי".

   

  • כל הכתבות בנושא דיאטה - בערוץ הבריאות ב-ynet

   

  זקוקים להשראה? היורדים בגדול שלנו:

   

  רגע לפני שהכירה חני את בעלה, היא חוותה סבל נוסף בשירות בצה"ל: "מובן שקיבלתי את המידה הכי גדולה של מדים, אבל הבעיה הרצינית הייתה ששירתי בבסיס סגור. אף פעם לא היה נעים לי להתקלח עם הבנות האחרות, והייתי מוותרת לכולן בתור כדי שאישאר אחרונה ואוכל להתקלח לבד. כל הבנות הסתובבו חופשי במקלחות ורק אני תמיד עטופה במגבת".

   

  נידוי בבית הספר בגלל המשקל

  לירן, בעלה, חווה בעצמו קשיים חברתיים כבר בבית הספר היסודי ונודה ממפגשים חברתיים עד שנשבר והחליט לעבור לפנימייה, כדי להשאיר מאחוריו את הסביבה שהתאכזרה אליו בשל משקלו.

   

  "גם בגיל ההתבגרות מצבי הרוח שלי התבטאו תמיד באוכל", מספר לירן. "האוכל של אמא הוא התרופה הכי זמינה לכל דיכאון קטן, ולא סתם הגעתי ל-164 קילו". היום מבין לירן מדוע היה לו כה קשה לקבל את ההצקות מהסביבה: "כולם בבית שלי היו כבדי משקל, כך ששם לא הייתי שונה, אבל כשיצאתי החוצה פתאום הייתי הילד הכי שמן בכיתה, בקבוצה, בשכונה".

   

  עד שפגש את חני בבסיס שבו שירתו, הוא מעולם לא התחיל עם בחורה: "היו לי הרבה ידידות, אבל להתחיל עם בחורה? אדם ששוקל כל כך הרבה לא עושה דברים כאלו". אבל כשהכיר את חני הכל השתנה. "זו הייתה אהבה ממבט ראשון, לא האמנתי שדבר כזה יכול לקרות. עברתי בטעות ליד חדר כלשהו וראיתי אותה. היה לה חיוך שלא רואים כל יום, וכבר אחרי חודש של היכרות ידעתי שהיא תהיה אשתי".

   

  "הבנות הסתובבו חופשי במקלחת ואני עם מגבת". חני לפני (שמאל) ואחרי הדיאטה
  "הבנות הסתובבו חופשי במקלחת ואני עם מגבת". חני לפני (שמאל) ואחרי הדיאטה

   

  "שום דיאטה לא עזרה - עד הבום"

  כזוג הסובל מעודף משקל ניסו השניים לרזות לא פעם. מדיאטת כסאח ועד מסגרת מסודרת בקופת החולים - הם רזו מעט ותמיד חזרו למשקל המקורי. "רזיתי חמישה עד שבעה קילו והתייאשתי מהר", מסבירה חני. "ואז כמובן החזרתי הכל בחזרה ויותר".

   

  לאחר שנולדה בתם הבכורה ראתה את עצמה חני בתמונות מהחתונה של אחותה, והזדעזעה. "שום דיאטה לא עזרה לי עד שקיבלתי את הבום בתמונות האלה. בכיתי בלי סוף, הייתי מדוכאת ולא הצלחתי ללבוש משהו יותר מטייץ. אבל אחרי כמה שבועות החלטתי לקחת את עצמי בידיים".

   

  במקביל, החלה חני לדאוג גם למצבו הבריאותי של לירן בעלה: "הוא לא רצה ללכת לים או לבריכה, כל הזמן רבנו על אוכל והוא לא היה מוכן לשמוע כשהייתי מסרבת שיאכל משהו".

   

  "ידעתי שהיא צודקת, אבל בכל זאת לא הסכמתי לשמוע. זו התמכרות לכל דבר", עונה לה לירן. "רק כשהרופא אמר שאני בסכנת חיים שמתי לב לכל מה שקורה לי - הפרעות שינה, כאבים ברגליים ובברכיים, נחירות מטורפות". עם זאת, רגע השבירה שלו קרה כשנכנס למעלית שצפצפה בשל עומס יתר: "הרגשתי ממש מבויש, אבל כאן התחלתי להשתנות".

   

  חני החליטה להצטרף לקבוצת התמיכה של חלי ממן, אבל לירן לא עודד את הניסיון הנוסף, וביקש ממנה לא לבזבז זמן וכסף. "אמרתי לה שאם היא לא יורדת חמישה קילו בחודש, שתצא משם", הוא אומר. אבל חני החליטה להוכיח לבעלה שהיא מסוגלת, הצליחה לרדת בכל חודש חמישה קילו לפחות - וניסתה לשכנע אותו שיצטרף לקבוצה בעצמו. לירן סירב.

   

  לפתע, לאחר כמה שבועות הבחינה חני כי הוא גם הוא משיל קילוגרמים רבים ממשקלו, והסתבר לה כי הוא נצמד בסתר לאותו תפריט שקיבלה בקבוצה: "הוא התבייש להיות הגבר היחיד בקבוצה, אבל רצה להוכיח לכולם שהוא יכול", היא מסבירה את מעשיו.

   

  "הפרעות שינה, כאבי ברכיים, נחירות מטורפות". לירן לפני (שמאל) ואחרי הדיאטה
  "הפרעות שינה, כאבי ברכיים, נחירות מטורפות". לירן לפני (שמאל) ואחרי הדיאטה

   

  "קיבלתי בעל חדש"

  בתוך שנה המהפך שחל בחיי השניים היה עצום. היום שוקלת חני 63 קילו - אחרי ירידה של 40 קילו; לירן שוקל 118 קילו ועדיין לא סיים את תהליך ההרזיה. שניהם מרגישים נהדר בגופם החדש: "גזרתי לה את כל הטייצים ואת כל המחטבים", אומר לירן. "חלמתי גם בשבילה שתוכל ללבוש ג'ינס בגאווה. גם לי טוב היום להסתכל במראה ולמדוד בגדים".

   

  "זה מטורף מבחינה אינטימית", מספרת חני. "התהליך השפיע על מערכת היחסים שלנו לטובה והאהבה שלנו צמחה מחדש. כשאין מריבות על אוכל או על המשקל זה שונה. הפכנו לשני אנשים שונים, כאלה שהאוכל לא שולט בהם. פעם לירן בקושי היה יוצא לבלות והיום הוא זה שמציע שנצא. קיבלתי בעל חדש וזה אושר גדול.

   

  "מבחורה שקנתה בגדים גדולים בכדי להסתיר את השומנים, היום אני אוהבת לפנק את עצמי בקניות ולפני שלושה חודשים שיניתי את המלתחה לגמרי".

   

  "הזוגיות השתדרגה מכל הבחינות, באופן שלא חלמתי עליו", מספר לירן. "כשחגגנו 60 קילו פחות צחקתי שחני היא אשתי אבל חלי ממן היא אשתי השנייה". 

   

  הזוגיות השתדרגה מכל הבחינות. חני ולירן לפני (ימין) ואחרי הדיאטה
  הזוגיות השתדרגה מכל הבחינות. חני ולירן לפני (ימין) ואחרי הדיאטה

   

  הכל מתחיל מהראש

  "השינוי מתחיל קודם כל בראש", אומרת חני. "חשוב לחשוב חיובי, כי כשלא מאמינים זה לא מצליח, כמה שזה קלישאתי. רוב השמנים לא מאמינים שהם יכולים לעשות שינוי, אבל המסגרת עוזרת לך בהבנת הגוף, בהבנת התפריט ותזונה בריאה יותר".

   

  "אני מאמין שזה שעברנו את רוב התהליך יחד כזוג מאוד משמעותי", מוסיף לירן. "חשוב שתהיה תמיכה גם בבית, כי שם אפשר להישבר".

   

  ועוד בתחום הבית, המצב השתפר גם עם בתם בת השלוש של הזוג: "אנחנו עושים הרבה יותר דברים שלא יכולנו לעשות איתה קודם", מספרת חני, "כמו ללכת לגן השעשועים. שינינו גם את התזונה שלה בבית, כדי שזה לא יפגע בה. אנחנו הרבה יותר קלילים במשחקים איתה.

   

  "פעם לירן לא היה לוקח אותה בכלל לגן או למסיבות בחגים בגלל הבושה, והיום הוא עושה הכל".

   

  לירן מספר כי עכשיו המטרה המרכזית שלו היא לעזור לבני משפחתו לרדת במשקל: "אחותי כבר הורידה המון יחסית לנערה בת 15, אבל אבא שלי שוקל 190 קילו ואני רוצה ללוות אותו ולעזור לו להצליח".

   

  "אני מרגישה שאני מתחילה חיים חדשים", מסכמת חני, "וגם החלום שלי הוא להיכנס לתחום ולשנות את החיים של אחרים".

   

  • רזיתם ואתם מרגישים נהדר? ספרו לנו איך עשיתם את זה!
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "דיאטה זוגית: חני ובעלה רזו יחד 86 קילו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "זה מטורף מבחינה אינטימית. הפכנו לשני אנשים שונים". חני ולירן קורצי אחרי הדיאטה
  שלום דוקטור
  מומלצים