שתף קטע נבחר

האלוקים שלהם הוא לא האלוקים שלי

אל תטעו, מה שאתם רואים בבית שמש הוא טירוף ואין לו קשר לדת וליהדות. אל תקראו להם חרדים. אני בספק אם הם בני אדם

מוצ"ש. אני פותח את המחשב לאחר שבת משולבת בשקט פנימי עם רוחות סוערות מבחוץ, והדבר הראשון שקופץ לנגד עיניי מתיבת המייל בפייסבוק זו כתבה על ילדה בת שבע מבית שמש שקבוצה קיצונית רודפת אותה ולא נותנת לה מנוח. רואה את הכתבה והזעם עולה בי. איך זה שפעם אחר פעם קבוצת חוליגנים קיצונים, שבמקרה מתלבשים כמו חרדים מסוימים, מצליחה להשתלט בפרובוקציות שלה על מרחב השיח הציבורי וגורמת למיליוני אזרחים להאמין שכל המגזר החרדי תומך בהם?

 

ההגדרה המתאימה להתנהגות הברוטלית והמזעזעת כמו זו שראינו בבית שמש היא הדרת אנושיות. אל תטעו, זה טירוף ואין לו קשר לדת וליהדות. שימו לב שאותו אומלל מהכתבה היה צריך לחזור ולומר מדי כמה משפטים שהוא אדם בריא. יש הרבה חולים שמתכחשים לחוליים. אדם זה ואנשים כמותו צריכים להיות מאושפזים, כי הם סכנה לציבור ובטח לילדים קטנים.

 

עוד בערוץ הדעות :

בין סעודיה למאה שערים / זוהיר אנדראוס

מחפשים השפלת נשים? צפו בתמונות בר רפאלי / יהודה קוטקס

 

בתקופה האחרונה זוכים הקיצונים ליותר מדי תשומת לב. פעם הם מהשמאל הקיצוני, פעם מהימין הקיצוני וכעת אלו החרדים הקיצונים. ייתכן שמקננת בהם תחושת שכרון כוח, אך אל תטעו. הם קטנים, הם חלשים וכל בר דעת במגזר שלנו מזמן לא מתייחס אליהם ברצינות. זו קבוצה ברוטלית שפעם יורקת על ילדה בת שבע, רק כי היא לא שייכת למגזר הנכון לדעתם, ופעם מציתה בית עם אישה ותינוקות קטנים. אלו אנשים שצריכים טיפול, ומי שצריך לטפל בהם זה המשטרה והרשויות. אז אל תכללו אותם בהגדרה של "חרדים". הם לא מוגדרים כחרדים, ואני בספק אם הם מוגדרים כבני אדם. עמם לא עמנו ואלוקם הוא לא אלוקינו. אנו חייבים להוקיע אותם מתוכנו, ועדיף מהר ככל האפשר.

 

הקבוצה הקיצונית המדירה בטלה בשישים מבחינת גודלה ביחס לאוכלוסייה החרדית השפויה. אולם משום מה ניטעת בציבור התחושה שממש ברגעים אלו יושבת לה קבוצה מגדולי הרבנים באיזשהו משרד בפינת רחוב הומה אדם, באמצע מאה שערים, ומגבשת אסטרטגיה כיצד לדכא נשים ולהדירן מהמרחב הציבורי. אז זהו, שלא. דברים אלו נעשים על-ידי אותה קבוצת מיעוט קיצונית, וחובה על הרשויות לטפל בהם בצורה חריפה ומיידית. אין שום פסק הלכה שמתיר להעיר לנשים, לירוק עליהן או להשפילן בגלל אופן לבושן או על מיקומן באוטובוס.

 

הגיע הזמן להראות את הרוב השפוי, את הרוב החרדי הנאנק והנלחם בקבוצות קיצוניות אלו. אגלה לכם סוד: גם חרדיות מבטן ומלידה לא מוכנות שיכפו עליהן היכן לשבת או באיזה צד של הרחוב לעבור. עלינו לשנס מותניים ולהילחם בקיצוניות העולה לפני השטח חדשות לבקרים מקבוצות אלו, אך בד בבד כדאי שכולנו, חרדים וחילונים, גברים ונשים, נפקח את העיניים, ואז נגלה שלמרות הפרסומים המגמתיים, הרוב עדיין שפוי. אני מאמין שזה לא הולך להשתנות.

 

איציק אלרוב, מיוזמי מחאת הקוטג' על יוקר המחייה בישראל

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקרב על השלט בבית שמש
צילום: AP
מומלצים