שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פרשת תשבי והדרת הנשים: "זו היתה בדיחה"

  נועה תשבי התלוננה, בדובר צה"ל גינו את המקרה - אבל סולן להקת הרבנות שהואשם בהדרת נשים מבהיר: "בחרנו בחייל אחד מתוך קהל רב, וזרקנו בדיחה שזו הדרת נשים. כולם הבינו וצחקו". על תגובת צה"ל אמר: "אף אחד לא שמע את גרסתנו"

  נועה תשבי חשפה, צה"ל תיחקר וגינה - ובלהקת הרבנות הצבאית שהואשמה ב"הדרת נשים" לא נשארים חייבים: עמית, אחד משני זמרי הלהקה שהופיעו בפני חניכי בה"ד 11, דחה בשיחה עם ynet את הטענות כאילו מנע מחיילות לשיר בפני הקהל, וטען כי ההערה שלו בעניין נאמרה בבדיחות הדעת.

   

  "הזמינו אותנו, כאנשי המילואים של להקת הרבנות, להופעה בערב הראשון של חנוכה", מגולל עמית את גרסתו. "היו שם כמעט אלף חיילים וחיילות, וכולם שרו והשתתפו. במהלך הערב, ביקשנו להעלות לבמה מישהו לשיר איתנו את 'שבחי ירושלים'. הרבה הצביעו, וכשבחרנו בחייל זרקנו לקהל בצחוק: 'הדרת נשים - אתם יודעים'. כולם הבינו את הקטע וצחקו, המשכנו הלאה - והכל היה בסדר".

   

  עמית הדגיש כי לא היתה שום אמירה מצד חברי הלהקה לפיה חיילת לא יכולה לעלות לבמה, ולראיה, יום לאחר מכן - עוד לפני שהעניין התפרסם בכלי התקשורת - הופיעו השניים בבה"ד 13, שם עלתה חיילת לבמה ושרה באין מפריע.

   

  "אני לא הרמטכ"ל שאני צריך להיזהר במילים שלי", טוען עמית. "אנחנו באים לבדר את החיילים ותפקידנו להפעיל אותם, להכניס אותם לעניינים, לגרום להם להיפתח, לשמוח, לשבור את אווירת הדיסטנס - וכן, אנחנו עושים את זה גם בהומור. זה מקובל. אנחנו עושים את זה תמיד והקהל הבין את זה".

   

  לעמית טענות גם נגד דובר צה"ל, שלדבריו בלחץ התקשורת הפקיר את להקת הרבנות, במקום לבדוק כראוי את פרטי המקרה ולגבות אותה: "מעולם

  לא אמרו לנו מה מותר ומה אסור לומר במהלך הופעה. הרמטכ"ל אמר שעושים תחקיר, אבל אותנו לא תיחקרו. אף אחד לא דיבר איתנו או שמע את גרסתנו, והרי לא דובר צה"ל, לא הרמטכ"ל ולא העיתונאים שהשמיצו היו באירוע".

   

  כזכור, הפרשה התפרסמה לראשונה בשבת האחרונה, בעקבות דברים שפרסמה השחקנית הישראלית נועה תשבי בטוויטר לפיהם נאסר על אחייניתה לשיר בטקס החנוכה בבה"ד 11. בתחילה טעניו בדובר צה"ל כי הם לא מכירים את המקרה, אולם אמש (ב') אישרו שם את הפרטים בהמשך לתחקיר שערכו בנושא. "התנהלות חריגה זו אינה משקפת בשום צורה ואופן את תפיסת הבה"ד ואת התנהלותו", הם מסרו והוסיפו: "כן הושמעו מעל הבמה אמירות שטוב היה אם לא היו נאמרות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נועה תשבי. היה או לא היה?
  צילום: אביב חופי
  לאתר ההטבות
  מומלצים