שתף קטע נבחר

רון פול: "לא הייתי שולח חיילינו להילחם בנאצים"

על פי עיתונאי אמריקני, המועמד הרפובליקני נשאל לפני שנתיים אם היה שולח חיילים לאירופה כדי להציל את היהודים במלחה"ע השנייה וענה נחרצות: לא הייתי מסכן חיי אמריקנים לשם כך. עוזרו לשעבר: "הוא לא אנטישמי, אלא בדלן קיצוני"

בדיוק שבוע לפני הבחירות הרפובליקניות המקדימות במדינת איווה, ממשיך לזרום מידע מביך על רון פול, המועמד המוביל בסקרים. מסתבר שהמועמד שעוזרו טען כי הוא מתנגד לקיומה של מדינת ישראל, אמר שאילו היה נשיא ארה"ב במלחמת העולם השנייה, הוא לא היה משגר חיילים אמריקנים לאירופה כדי להציל את היהודים. "לא הייתי מסכן חיים של אמריקנים לשם כך", אמר פול ב-2009.

 

ההתבטאויות הקודמות של פול:

העוזר לשעבר: רון פול מתנגד לקיום ישראל

פול פוזישן: הפציפיסט נותן גז במרוץ לבית הלבן 

האמירות הגזעניות מהעבר יעצרו את הנסיקה?

 

העיתונאי ג'פרי שפירו מתאר היום (יום ג') בבלוג שלו ראיון קצר שהוא ערך עם פול לפני שנתיים, בנוכחות 15 איש בערך: "שאלתי אותו מה הוא היה עושה אילו היה נשיא ארה"ב במלחמת העולם השנייה והיה יודע מה שאנחנו יודעים היום על השואה, אבל הרייך השלישי לא היה מהווה איום על ארה"ב. האם היה שולח חיילים אמריקנים לאירופה רק מסיבה מוסרית, כדי להציל את היהודים?

 

"התשובה של פול הייתה ישירה וחד משמעית: 'לא. לא הייתי מסכן חיים של אמריקנים כדי לעשות את זה. אם מישהו היה רוצה לעשות את זה בעצמו מפני שהוא רוצה לעשות זאת, זה בסדר, אבל אני לא הייתי עושה את זה".

 

פול. "אם מישהו היה רוצה לעשות את זה בעצמו, זה בסדר" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
פול. "אם מישהו היה רוצה לעשות את זה בעצמו, זה בסדר"(צילום: AFP)

 

שפירו טוען שהוא הציע את הראיון לפני שנתיים לכלי תקשורת גדולים, אבל כולם דחו אותו כי היו המומים מהתשובה וחששו לפרסמה. לכן, לטענתו, היא לא פורסמה עד היום.

 

אישור לדברים קיבל היום שפירו ממי שהיה עוזרו של פול במשך תקופה ארוכה – אריק דונדרו. דונדרו אישר שהוא שמע מפול דברים דומים.

 

"הוא אמר לי כמה פעמים שלא היה שווה להתערב כדי להציל את היהודים במלחמת העולם השנייה", אמר דונדרו לשפירו. "אני לא חושב שזה מפני שהוא אנטישמי, אלא מפני שהוא בדלן קיצוני והוא מנסה לדבוק בעקרונות שלו במאה אחוז. הוא לא חושב שיש סיבה להתערב למען זכויות אדם או סיבה אחרת כלשהי בעולם".

 

ב-2007 מתח פול ביקורת על הנשיא אברהם לינקולן, משחרר העבדים,

בגין השימוש בכוח צבאי לסיום העבדות במלחמת האזרחים האמריקנית. "אסור היה לו לצאת למלחמה", אמר פול והסביר: "העבדות בוטלה בסופו של דבר בכל מדינה בעולם והדרך שבה הייתי מציע ללכת היא זו שנקטה האימפריה הבריטית – לקנות את העבדים ולשחרר אותם".

 

דונדרו עצמו כתב אתמול בבלוג שלו כי פול התנגד לקיומה של מדינת ישראל: "מבחינתו היה עדיף אלמלא ישראל קמה בכלל. הוא ביטא זאת בשיחה אתי כמה פעמים". הבלוגר ציין שלדעת פול, ישראל היא "יותר מקור לצרות מאשר לתועלת, במיוחד למשלם המיסים האמריקני. הוא מצדד בפלסטינים ותומך בקריאתם לביטול המדינה היהודית והחזרת כל השטח לערבים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פול. "מנסה לדבוק בעקרונותיו"
צילום: רויטרס
מומלצים