שתף קטע נבחר

חרדיפוביה

חילוני יקר. אם אתה חרד מהחרדים, שתה כוס מים. תירגע. צא מהממ"ד. דבר לא השתנה באוטובוס ובמדרכה בעשור האחרון

בימים האחרונים יש חרדים רבים המרגישים בערך כמו שמרגיש יהודי הנתקל בתופעה הידועה היטב מתולדות האנטישמיות: יהודי אחד סורח ואת הקולר תולים בכל היהודים. כמו שאר הגזענים, האנטישמים בעלי הדעות הקדומות, לא דיברו מעולם בלשון יחיד: עבורם קיימים רק ציבורים גדולים: היהודים, השחורים, הצוענים וכדומה. די להם להתבונן בפרט אחד מתוך קבוצה אתנית או לאומית מסוימת, כדי לדעת כל מה שצריך לדעת על הקבוצה כולה. 

 

הרוב יודע על המיעוט מעט מאוד, לעומת המיעוט שמכיר היטב את הרוב. הרבה תוהים איך הצטברו כל כך הרבה מאגרי שנאה ועוינות של גרמנים כלפי יהודים, של מוסלמים כלפי ישראלים, של נוצרים כלפי יהודים ושל חילונים כלפי חרדים? וכפי שניסח זאת יפה מקס נורדאו: "היהודים, אינם שנואים מחמת תכונותיהם הרעות, אלא מייחסים להם תכונות רעות מפני שהם שנואים". אתם מוזמנים להחליף את המילה "היהודים" במילה "החרדים".

 

עוד בערוץ הדעות :

לא משתתף באורגיית השנאה לחרדים / אמנון לוי

חוזר מאוסטרליה לתת לכם עוד צ'אנס / רן פרמון

 

על מה יצאו להפגין אלפי חילונים (ודתיים/חרדים תמימים) בבית שמש? באיזה אייטם נפתחו מהדורות החדשות? מה היו הכותרות היום בעיתונים? על גזר הדין שניתן לחילוני שטבח בדם קר ובסכין שלופה במשפחה שלמה? על מאות מקרי גניבה, שוד, סחיטה, סמים ואלימות בחברה החילונית או הערבית? התשובה ברורה: התקשורת הכללית בישראל עסוקה עתה כולה בניירות צילום שמישהו תלה על עמוד חשמל ברחוב נהר הירדן 22 בשכונה חרדית ברמת בית שמש, וביריקה שספק עם מישהו ירק על מישהי. טירוף טוטאלי של חברה מתפוררת.

 

על-פי דו"ח הפשיעה של משטרת ישראל, בכל 75 שניות בממוצע מתבצע במדינת ישראל אירוע פשיעה: גניבות, פריצות, עבירות סמים, תקיפות. על פי הדו"ח בכל שלושה ימים מתבצע מעשה רצח. כמה מאותן 418 אלף פניות למשטרת ישראל קשורות לחרדים? לשוליים החרדיים? התשובה ברורה. אני רוצה לפנות לאלפי המפגינים החילונים: מדוע אינכם הולכים להפגין בנצרת או באום אל פאחם? הרי 60% ממעשי הרצח בישראל נעשים בידי הערבים. מדוע לא פותחים בזה את מהדורות החדשות?

 

ההכללה

אחד החטאים הגדולים ביותר של האנטישמים הוא ההכללה. יהודי עשה משהו שלילי? האשם בכך את כל היהודים. זו הדרך המכוערת, הגסה והעכורה ביותר להכפשת פניו של ציבור. כל ציבור. מעשהו של יחיד או יחידים חרדים בבית שמש הופך להאשמה חרדית קולקטיבית.

 

כותבי טורים, פוליטיקאים וסתם אנשי תקשורת הפכו לנביאים לרגע ולמיסטיקנים לשעה. אשתו של אחד צופה שישללו פה בעתיד את זכות הנהיגה לנשים, נשים ייאלצו לחבוש כיסוי ראש. אחרת צופה כי המדרכות של בית שמש יגיעו לתל אביב (בעזרת השם). מישהו אומר כי בעתיד החרדים "ישרפו גם אנשים" (הוא לא דיבר מה יעשו עם הדם של החילונים בפסח) ומישהו נוסף מנבא עתיד שחור למדינת ישראל. 

 

ובכן, חילוני יקר. אם אתה חרד מהחרדים, ופחד ואימה ממלאים את חדרי לבך, שתה כוס מים. תירגע. צא מהממ"ד. אין התקפה על ישראל. דבר לא השתנה באוטובוס ובמדרכה בעשר השנים האחרונות. חוץ מציפי לבני שהחליטה להגדיל את הרייטינג שלה על חשבון חוסר הנימוס של חרדי מזדמן וחוץ מכמה ראבייס רפורמים שמתערבים לחרדים כל הזמן בצלחת (ובאוטובוס). אם בכל זאת אתה בחרדה, אתה מוזמן לטיפול בקליניקה שלי. פעמיים בשבוע אחר הצהריים. הפרטים שלי שמורים במערכת.

 

שי הורוויץ, עורך בעיתון "המבשר"

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צאו להפגין באום אל פאחם, לא בבית שמש
צילום: גיל יוחנן
טירוף של חברה מתפוררת. שי הורוויץ
מומלצים