שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מאיר דגן יקבל מגוליבר אופציות במיליוני שקלים
  גוליבר קיבלה לאחרונה היתר לחיפוש אורניום בנגב. לפי הודעת החברה, ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, מנכ"ל הפועלים לשעבר, צבי זיו, והשר לשעבר רענן כהן, שאינם מקבלים מגוליבר שכר על עבודתם בחברה, יקבלו ממנה אופציות שמנות

  ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר, צבי זיו, ושר העבודה והרווחה לשעבר רענן כהן, יקבלו מחברת גוליבר אנרגיה אופציות שהיקפן עשוי להניב להם מיליוני שקלים. כך עולה מהודעה שהוציאה החברה הבוקר (ד') למשקיעים בבורסה לניירות ערך.

   

  דגן, שפרש מתפקידו כראש המוסד בתחילת השנה, התמנה לאחרונה ליו"ר הדירקטוריון של גוליבר - לשעבר גינקו. החברה, שעסקה עד כה בעיקר בחיפושי נפט, קיבלה לאחרונה ממשרד האנרגיה והמים היתר לחיפוש אורניום בנגב. זאת, לאחר שבקידוח רשיון "מאיה" בנגב, סמוך לערד, התגלו סימנים להימצאות חומר מתכתי בעל רדיואקטיביות גבוהה.

   

  לפי ההודעה, יקבל כל אחד משלושת הדירקטורים 3.4 מיליון אופציות, שהיקפן הכולל יגיע לכ-1.7% משווי החברה. עוד נכתב בהודעה כי כל דירקטור ישלם 50 אגורות בתמורה למימושה של כל אופציה. המשמעות היא שהדירקטורים ירוויחו מהאופציות רק אם יממשו אותן כאשר שוויה הכספי של כל אופציה יגיע לחצי שקל ומעלה. כיום, שווי השוק של החברה הוא 88 מיליון שקל. האופציות יתחילו להיות רווחיות אם וכאשר שווי החברה יגדל בכ-25% ויגיע לכ-115 מיליון שקל. במקרה שהדירקטורים יממשו את האופציות כששווי החברה יגיע ל-200 מיליון שקל, יקבל כל אחד מהם כ-1.7 מיליון שקל.  

   

  כל דירקטורים אמור לממש מיליון אופציות עד מאי 2012, מיליון אופציות נוספות עד מאי 2013 ואת 1.4 המיליון הנותרים עד 2014. המשמעות היא שהדירקטורים ירוויחו ממימוש האופציות רק אם שווי החברה יגיע ל-100 מיליון שקל עד לתאריכי המימוש.

   

  יש לציין כי אף אחד משלושת הדירקטורים אינו מקבל שכר על עבודתו בחברה, כך שהאופציות יהיו התגמול היחיד שהדירקטורים יזכו לו.  

   

  צבי זיו  שימש כמנכ"ל בנק הפועלים מ-2003 ועד שפרש ב-2009 על רקע הערכות כי קיימת מחלוקת החריפה בין נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, לבעלת השליטה בבנק, שרי אריסון, על אופן ניהול הבנק. אף שזיו טען שפרש בשל אי הסכמות עם דני דנקנר.

   

  במהלך השנים בהן שימש כמנכ"ל הבנק הרוויח שכר שהגיע להיקף כולל של יותר מ-100 מיליון שקל. זיו רואה בעצמו אדם עם מודעות חברתית, אך הצהיר פעמים רבות ששכר הבכירים במשק אינו בעיה חברתית וכי העיסוק בו הוא "פאתטי".

   

  כהן שימש כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה בשנים 1988-2002. בממשלתו של אריאל שרון שימש כשר העבודה והרווחה. מאז שפרש מהפוליטיקה שימש כיו"ר הבנק לפיתוח התעשייה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מאיר דגן: מהגרעין האירני לחיפוש אורניום
  צילום: עידו ארז
  צילום: צביקה טישלר
  צבי זיו: "העיסוק בשכר הבכירים הוא פאתטי"
  צילום: צביקה טישלר
  אתר הכנסת
  רענן כהן: שר העבודה והרווחה לשעבר
  אתר הכנסת
  מומלצים