שתף קטע נבחר

החבר הודה ברצח בכרם התימנים: "התגוננתי"

אושרי חבה הודה כי ירה למוות בחברו הטוב שלומי תורג'מן, אך טען כי עשה זאת רק אחרי שחטף אקדח מידו של תורג'מן - שהתכוון לירות בו. חבה אומר שהיה נתון לסחיטה ואיומים מצדו במשך זמן רב, אבל במשטרה לא ממהרים לקבל את גרסתו

אושרי חבה, שנעצר בחשד לרצח חברו הטוב שלומי תורג'מן בשכונת כרם התימנים בתל-אביב, הודה בחקירתו במעשה. חבה טוען כי ביצע את המעשה כהגנה עצמית, משום שתורג'מן איים עליו באקדח. אתמול הוא שחזר את המעשה בזירת הרצח, וכעת מחפשים במשטרה את האקדח ששימש אותו.

 

מעצרו של חבה ימים אחדים לאחר הרצח היכה בתדהמה את בני משפחתו של תורג'מן, משום שהם הכירו אותו כחברו הטוב ואף הסתייעו בו לצורך טיפול בסידורי הלוויה. סנגוריו של חבה כינו אז את מעצרו "הזוי".

 

גופתו של תורג'מן, בן 44, התגלתה בשבוע שעבר בדירתו ברחוב קהילת עדן שבכרם התימנים. שכנה הבחינה כי דלת ביתו פתוחה, וכשנכנסה מצאה אותו מתבוסס בשלולית דם. כוחות משטרה גדולים ממרחב ירקון, בפיקודו של תת-ניצב יורם אוחיון, הגיעו לזירת הרצח ופתחו בחקירה. עוד בתחילתה העריכו במשטרה כי תורג'מן הכיר את רוצחו, שכן בבית לא התגלו סימני פריצה.

 

זירת הרצח בכרם התימנים, בשבוע שעבר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
זירת הרצח בכרם התימנים, בשבוע שעבר(צילום: מוטי קמחי)

 

תוך 48 שעות מרגע גילוי גופתו של תורג'מן הצליח צוות החקירה של מרחב הירקון, בראשות סגן-ניצב דודי בר, לעצור את חבה, ועברו עוד יומיים עד שהצליח לחלץ ממנו את ההודאה במעשה. "עשיתי את זה מתוך הגנה עצמית", הסביר חבה לחוקריו. לטענת חבה, תורג'מן סחט אותו ואיים עליו במשך תקופה ארוכה, ועשה זאת שוב בליל רצח. אלא שאז, טען חבה, שלף תורג'מן אקדח שהיה ברשותו, וניסה לפגוע בו. חבה טען כי הצליח לחטוף את האקדח, ירה בתורג'מן, ונמלט מהדירה עם כלי הנשק.

 

התפנית בחקירה נרשמה בסוף השבוע, כשהחוקרים הגיעו לבית חבר משותף של חבה ותורג'מן, וזה סיפר להם כי חבה התוודה בפניו על המעשה. כשהשוטרים עימתו את חבה עם החבר, וזה אמר לו "תספר להם את האמת", הוא הודה שירה

בתורג'מן, אך טען כי לא הייתה לו כל ברירה אחרת. הוא לא ידע לספר להם היכן נמצא האקדח ששימש אותו לרצח.

 

אתמול שיחזר חבה את הרצח מול עדשות המצלמות. לטענתו, ביום שקדח לרצח הוא נתן לתורג'מן עשרת אלפים דולר אחרי שזה איים עליו. סנגוריו של חבה, עורכי הדין שרון נהרי וירום הלוי, טוענים כי הוא אינו אשם ברצח וכי מדובר בהגנה עצמית: "מדובר במקרה מובהק של הגנה עצמית, שבו נאלץ מרשנו לירות במנוח באקדח שבו המנוח ביקש לרצחו. הגנה עצמית זו היוותה את נקודת הסיום במסכת סחיטה והתעללות ארוכה של המנוח במרשנו".

 

על אף ההודאה, במרחב ירקון לא ממש מאמינים לגרסת חבה, ומעריכים כי אנשים נוספים היו מעורבים במעשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשוד ברצח, אושרי חבה. הודה ושחזר
צילום: מוטי קמחי
זירת הרצח בשבוע שעבר
צילום: מוטי קמחי
סנ"צ דודי בר
צילום: ירון ברנר
עו"ד שרון נהרי
צילום: עופר עמרם
עו"ד ירום הלוי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים