שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הביקוש לדירות צנח ב-19% באוגוסט-נובמבר
  סימנים נוספים לקיפאון בשוק הנדל"ן: מנתוני הלמ"ס עולה כי הכמות המבוקשת של דירות חדשות עמדה בחודש בנובמבר על כ-2,480 - ירידה של 1.8% לעומת אוקטובר. מספר הדירות החדשות שנותרו למכירה בסוף החודש גבוה ב-29% לעומת התקופה המקבילה אשתקד

  שוק הנדל"ן ממשיך להתקרר: מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו היום (ד') עולה כי בתקופה שבין החודשים אוגוסט לנובמבר חלה צניחה של כ-19% בכמות המבוקשת של דירות חדשות, לעומת ארבעת החודשים שלפני כן - אפריל עד יולי. ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, מדובר בירידה של לא פחות מכ-24%. הנתונים מורכבים מהדירות החדשות שנמכרו, ומהדירות שנבנו שלא למכירה - לשימוש עצמי, להשכרה, או לקבוצות רכישה.

   

   

  מהנתונים עולה עוד כי הכמות המבוקשת של דירות חדשות עמדה בנובמבר על כ-2,480 יחידות - ירידה של 1.8% לעומת אוקטובר. במקביל, מספר הדירות החדשות שנותרו למכירה בסוף נובמבר 2011 עמד על כ-19,290 דירות - עלייה של כ-29% לעומת המספר שנרשם בסוף נובמבר 2010.

   

  לפי נתוני הלמ"ס, כ-35% מסך כל הכמות המבוקשת של דירות חדשות בינואר-נובמבר 2011 (דירות חדשות שנמכרו ודירות שלא למכירה), היו במחוז המרכז וכ-7% בלבד במחוז ירושלים.

   

  עוד עולה מהנתונים, כי כ-35% מסך כל הכמות המבוקשת של דירות חדשות בינואר-נובמבר 2011 היו במחוז המרכז, לעומת כ-7% בלבד במחוז ירושלים. הכוונה לדירות חדשות שנמכרו ודירות שלא למכירה.

   

  במשרד השכון לוקחים קרדיט

  בתקופה של בין ינואר לנובמבר 2011 נרשמה ירידה בכמות המבוקשת של דירות חדשות בכל המחוזות, למעט במחוז תל אביב שם נרשמה עלייה של כ-3%, וביישובים הישראליים ביהודה והשומרון, עם עלייה של כ-10%.

   

  בנוסף, נרשמה בינואר-נובמבר ירידה במספר הדירות החדשות שנמכרו בכל המחוזות, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. במחוז ירושלים נרשמה ירידה של כ-39%, במחוז הדרום ירידה של כ-20%,במחוז תל אביב כ-19%-, במחוז המרכז - כ-13%-, במחוז חיפה - כ-4%- ובמחוז הצפון - כ-3%-.

   

  במשרד השיכון מייחסים את הנתונים לפעילות המשרד וטוענים בתגובה: "העלייה של 29% במספר הדירות החדשות הזמינות למכירה היא תוצאה של הגדלת היצע הקרקעות למגורים בהתאם למדיניות שהתווה שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס בכדי לענות על הביקושים ולהוריד את מחירי הדירות.

   

  "השיווקים הגדולים שביצעו משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל מאז ספטמבר 2009 ממשיכים להביא תוצאות חיוביות ומעודדות. הגדלת היצע הדירות למכירה מנצחת את הביקושים ומורידה את מחירי הדירות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  משוק של מוכרים, לשוק של קונים
  צילום: shutterstock
  מומלצים