שתף קטע נבחר

צ'אבס: ייתכן שארה"ב הדביקה מנהיגים בסרטן?

הפרסום על מחלת נשיאת ארגנטינה העלה בנשיא ונצואלה תהיות קיומיות: ייתכן שוושינגטון דאגה ששורת מנהיגי שמאל מאמריקה הלטינית יחלו בסרטן? הוא דאג לומר שאינו מאשים, אלא רק חולק את מחשבותיו, אבל גם שיגר אזהרה לבעל בריתו מבוליביה

נשיא ונצואלה, הוגו צ'אבס, חלק את אחד מהגיגיו עם בני עמו והעלה את התהייה הבאה: האם יכול להיות שארצות הברית פיתחה טכנולוגיה שבאמצעותה גרמה למנהיגים באמריקה הלטינית לחלות בסרטן? צ'אבס אמר את הדברים עם היוודע דבר מחלתה של עמיתתו מארגנטינה, כריסטינה פרננדס דה-קירשנר.

 

הנשיא והפה הגדול - הוגו צ'אבס:

 

התבטאויות מסוג זה אינן זרות למנהיג הכריזמטי, שבעצמו עבר לפני כחצי שנה ניתוח להסרת גידול סרטני מהבטן התחתונה ועוד כמה סבבי כימותרפיה מאז. עם זאת, הוא הדגיש כי אינו מאשים, אלא רק חולק את תהיותיו בפומבי.

 

צ'אבס ופרננדס דה-קירשנר. גם היא חלתה בסרטן (צילום: AP) (צילום: AP)
צ'אבס ופרננדס דה-קירשנר. גם היא חלתה בסרטן(צילום: AP)

 

"לא יהיה זה מוזר אם הם פיתחו טכנולוגיה ל'הדבקה' בסרטן שאיש לא יודע עליה עדיין. אני לא יודע, אני סתם חושב לעצמי", אמר צ'אבס בנאום טלוויזיוני בפני חיילים בבסיס צבאי. "אולם, זה יהיה מוזר מאוד מאוד מאוד... יהיה קשה מאוד להסביר, לנסות להבין את זה, אפילו בשימוש בחוק ההסתברות", הוסיף.

 

מלבד צ'אבס ופרננדס, אובחנו כחולי סרטן גם נשיא פרגוואי, פרננדו לוגו, נשיאת ברזיל, דילמה רוסף, וגם קודמה בתפקיד, לולה דה סילבה. כל המנהיגים הללו משתייכים לתנועות שמאל. בהתאם, שלח צ'אבס "אזהרה" לבעל-בריתו מבוליביה, אבו מוראלס: "עלינו לשמור טוב על אבו! שמור על עצמך, אבו!".

 

צ'אבס סיכם בדברים שאמר לו כביכול מושא החיקוי שלו, פידל קסטרו, שניצל מכמה ניסיונות חיסול אמריקניים: "פידל תמיד אמר לי, 'צ'אבס, היזהר. האנשים האלה פיתחו טכנולוגיה. אתה חסר זהירות. שים לב למה שאתה אוכל, למה שנותנים לך לאכול. מחט אחת קטנה ומזריקים לך, לא יודע מה'".


פורסם לראשונה 28/12/2011 23:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"קשה להסביר את זה". צ'אבס
צילום: AP
צ'אבס וקסטרו. אמר לו להיזהר
צילום: EPA
מומלצים