שתף קטע נבחר

הורה, בטופס ההרשמה לגן סמן אם אתה 'חד מיני'

בטופס רשמי של מדינת ישראל נדרשים הורים לילדים למלא חלק מיוחד המיועד לפרודים, גרושים וחד מיניים. "אין לי מושג מה אגיד למי שישאל על חדירה לפרטיות", אמר בכיר ברשות מקומית. אחרי פניית ynet במשרד החינוך הודו: טעינו, נתקן

מדינת ישראל מסמנת הומואים ולסביות? על טופסי הרישום הרשמיים לגני הילדים לקראת שנת הלימודים הבאה, נדהמו הורים למצוא לראשונה סעיף הדורש מהם לציין מהן נטיותיהם המיניות ואם הם פרודים או חיים עם בני זוג. כך נודע היום (ה') ל-ynet. אחרי פנייתנו, במשרד החינוך הודו ש"טעו" והבטיחו לתקן.

 

חד-מיניים בכותרות

 

"אני פשוט לא מאמינה שמדינת ישראל נכנסת לי גם לחדר המיטות", אמרה אם מזועזעת לילד בן 5. "מה השלב הבא? אני אצטרך להצהיר שהחזה שלי הוא מסיליקון? אני בסך הכול רוצה לרשום את הילד שלי לגן ילדים וממש אין לי שום כוונה לפרט בפני הפקידה עם מי אני שוכבת ואם הזוגיות שלי עם בעלי תקינה".

 

 

על הטופס הרשמי חתומים משרד החינוך והשלטון המקומי. הוא מיועד לרישום תלמידים לגני חובה וטרום חובה בכל הרשויות המקומיות בישראל, ובימים האחרונים הופץ לרשויות וכבר נמסר להורים שביקשו לקבלו.

 

כותרות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

גורם בכיר ברשות מקומית המכיר את הנושא סיפר כי לכאורה מדובר בטופס רישום סטנדרטי הנשלח להורים מדי שנה אך השנה הוחלט

 "לעדכן" את הטופס ולהוסיף גם קטגוריה שאותה מחויבים למלא הורים פרודים, גרושים וחד מיניים. 

 

"קשה לי להבין איך משרד החינוך, שמודע לרגישויות של הורים חד מיניים מבקש מהם להצהיר שחור על גבי לבן שהנטיות המיניות שלהם הם כאלו ולא אחרות", ציין הגורם, בכיר ברשות מקומית. "אין לי שום מושג מה אני אגיד להורים שיעירו לי ובצדק על החדירה הבוטה לפרטיות שלהם. לפעמים אנחנו חושבים שאנו חיים בעולם שהכול בו מוחצן וחשוף - אבל יש עדיין דברים אינטימיים שאנשים מבקשים לשמור לעצמם, ולנו כמדינה אסור לחשוף אותם".

 

הורה אחר אמר: "אני מניח שהכוונה הייתה טובה, לאתר מראש תלמידים שההורים שלהם גרושים או חיים בתאים משפחתיים שונים מהמקובל, ולטפל בהם במידת הצורך ברגישות הראויה.

 אבל אנחנו חיים במדינה קטנה, כולם מכירים את כולם ואף אחד לא רוצה לחשוף את נטיותיו המיניות בפני הפקידים של הרשות המקומית, שאולי גרים בשכנות ומכירים את ההורים. טוב היה נעשה לו הבירורים הללו היו נעשים בשיחות אינטימיות בין ההורים לצוותים החינוכיים ולא בטפסים רשמיים הגלויים לעיני כול".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "בטופס נפלה טעות והעניין יתוקן". עוד אמרו: "משרד החינוך מגלה רגישות רבה כלפי כל המשפחות, במקרה הנדון נועד הטופס לכלל ציבור ההורים באשר הם. הטופס נועד לאפשר להם לקבל מידע אודות ילדיהם ממוסדות החינוך ובכך לדאוג כי יהיו שותפים פעילים בחינוך הילד. במקרה של הורים פרודים או גרושים, מחוייב מוסד החינוך להיות מעודכן בשתי הכתובות הרלוונטיות כדי לאפשר להורים להיות מעודכנים באשר לילדם".

 

תגובת השלטון המקומי: "אנו מודים על פנייתכם. אזכור נושא הנטייה המינית בטפסים נגרם על-ידי טעות של אגף תכנון מוסדות חינוך שבמשרד החינוך, שמכתיב לרשויות המקומיות את רישום הטפסים. שינוי הטפסים נעשה בעקבות פניית ארגונים של הורים גרושים או פרודים לקבל מידע על ילדיהם והודעות לשתי הכתובות. נושא הנטייה המינית של הורי הילדים מעולם לא עלה בדיונים ומדובר בטעות שנפלה כאמור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"בשלב הבא יבקשו לדעת אם החזה שלי מסיליקון"
צילום: ויז'ואל/פוטוס
הטופס הרשמי
מומלצים