שתף קטע נבחר

צוות וינשטיין: דגש על כתבי אישום למדירי נשים

הצוות במשרד המשפטים יגבש המלצות הן במישור הפלילי, הן במישור המנהלי והן במישור החקיקה. היועמ"ש קרא שלא לגלוש להתערבות יתר באורחות החיים של הציבור החרדי

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, החליט אחר הצהריים (יום ה') כי צוות במשרד המשפטים יגבש המלצות שונות בנוגע להדרת נשים, הן במישור הפלילי, הן במישור המנהלי והן במישור החקיקה. בין היתר, הוחלט כי יינתן יותר דגש על כתבי אישום כנגד אלימות מילולית ופיזית כלפי נשים, וכן הגשת ערעורים על החלטות שיפוטיות שלא עולות עם מדיניות התביעה בנושא זה.

 

 

 

הפגנה נגד הדרת נשים. שילוב המישור הפלילי והמנהלי (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
הפגנה נגד הדרת נשים. שילוב המישור הפלילי והמנהלי(צילום: אוהד צויגנברג)

 

סערת הדרת הנשים ב-ynet:

 

הדיון ארך שעתים ובמהלכו דנו הנוכחים בהיבטים השונים של הנושא, שהוגדר כמורכב. נציגי מחלקת הבגצי"ם סקרו את הדיונים בבג"ץ בנושא הדרת נשים ועמדת המדינה בהם כדוגמת הספדת אנשים בבתי קברות, הפרדה באוטובוסים וסגירת רחובות.

 

הנוכחים הסכימו כי כצעד ראשון לפתרון הסוגיה יש למפות את הבעיות ולקבוע איך להתמודד איתן. כולם הסכימו כי היכן שישנה כפייה ואלימות ישנה בעיה שיש לטפל בה במלוא הכוח. בישיבה העלו הנוכחים דוגמאות שונות לטיפול בנושא בתחום המנהלי והאזרחי כדוגמת משרד ממשלתי ומוסדות ציבור. הם ציינו כי יש לטפל בתופעה ביד קשה ולהנחות את היועץ המשפטי של אותו משרד כיצד לטפל בעניין. עוד נאמר כי יש להטיל קנסות מנהליים על קווי אוטובוסים פרטיים שנותנים יד לתופעות אלו וכן קנסות גבוהים למועצות מקומיות המאפשרות הדרת נשים.

 

"בישיבה נדונו היבטים שונים של נושא מורכב ורגיש זה, וחודדו ההיבטים השונים של אכיפת החוק הן במישור הפלילי הן במישור המנהלי, ונסקרה מעורבות משרדנו בשנים האחרונות במספר עתירות

לבג"צ שנגעו בעניינים אלה, וכן בצוות הבינמשרדי שהוקם בידי ועדת השרים לקידום מעמד האשה", נמסר ממשרד המשפטים.

 

במהלך הישיבה הבהיר וינשטיין כי אין להשלים עם הדרת נשים ואלימות פיזית או מילולית כלפי נשים. לדבריו, מדובר בתופעה שיש לה היבטים חברתיים, תרבותיים ומשפטיים, "ועלינו למלא את תפקידנו בכל הנוגע להיבטים המשפטיים ולפעול כנגד התופעה בכלים שלובים, הן במישור הפלילי והן במישור המנהלי".

 

עם זאת, היועץ הדגיש כי יש להיזהר שלא לגלוש להתערבות יתר באורחות החיים של הציבור החרדי, "מקום שלא מדובר בהפרת חוק או בכפייה". כמו כן, בכוונת היועץ לבוא בדברים בטווח הזמן הקרוב עם גורמי האכיפה הרלבנטיים, לצורך המשך הטיפול בנושא. 

 

משרד המשפטים הודיע על ההחלטה בתום פגישה שקיים וינשטיין עם פרקליט המדינה משה לדור, המשנים ליועץ המשפטי לממשלה, גורמים בצמרת הפרקליטות, וכן גורמים מקצועיים ממחלקת ייעוץ וחקיקה ומחלקת הבג"צים בפרקליטות.


פורסם לראשונה 29/12/2011 18:28

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וינשטיין
צילום: גיל יוחנן
הפגנה נגד הדרת נשים. תופעה פסולה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים