שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  צפו: שתל PIP דולף הראשון בארץ שהוצא מאישה

  לראשונה בוצע בישראל ניתוח להוצאת שתלי ה-PIP הדולפים. הוא בוצע באישה שעברה לפני מספר שנים הגדלת חזה באמצעותם. לאחר הניתוח התברר: אחד השתלים היה קרוע לחלקים ותוכנו מפוזר

  בהלת הסיליקון מגיעה לחדרי הניתוח: היום (ה') בוצע בארץ הניתוח היזום הראשון להוצאת שתלי ה-PIP הדולפים על ידי המנתח הפלסטי ד"ר ג'קי גוברין. במהלך הניתוח נמצא שתל אחד שלם ותקין, ואילו השתל השני היה קרוע לחלקים ותוכנו מפוזר ב"כיס" שהכיל אותו.  

   

  בהלת הסיליקון - כל הכתבות:

  מש' הבריאות: שתלי PIP התקינים לא מסוכנים ואין להוציאם

  הערכה: 300 אלף שתלי סיליקון נוספים מסוכנים

   

  האישה עברה לפני מספר שנים ניתוח להגדלת חזה אצל רופא אחר במרכז הארץ. בעקבות הפרסומים על הסכנה שעלולה להיגרם משתלי ה-PIP הדולפים היא ביקשה לעבור ניתוח להוצאתם. במהלך הניתוח הוצאו השתלים ובנוסף בוצע ניקיון יסודי בשד שבו השתל דלף. על מנת להוציא גם את החומרים שדלפו מתוך השתל ביצע הרופא כריתה של הקופסית (הקפסולה) שהקיפה את השתל, אשר היה מסונן בחומר סיליקוני.

   

  רקמת הקופסית (הקפסולה) לאחר כריתתה (צילום: באדיבות ד"ר ג'קי גוברין) (צילום: באדיבות ד
  רקמת הקופסית (הקפסולה) לאחר כריתתה(צילום: באדיבות ד"ר ג'קי גוברין)

   

  כזכור, בהלת הסיליקון החלה לפני כשבועיים, לאחר ששר הבריאות הצרפתי קרא ל-30 אלף נשים שעברו הגדלת חזה בשתלי PIP להגיע לרופא ולהיבדק בשל חשש שהשתלים דולפים ועלולים לגרום לנזק. גם בישראל עברו מאות נשים הגדלת חזה עם השתלים המסוכנים ובעקבות הפרסום פנו מאות נשים למוקד משרד הבריאות כדי לדעת כיצד עליהן לפעול.

   

  בהנחיות שהוציא המשרד נקבע כי אין צורך להוציא את כל השתלים, אלא רק את אלו שדלפו, וכי עלות הניתוח להוצאתם תמומן על ידי משרד הבריאות. בנוסף קרא המשרד לכל הנשים ששתלים מסוג זה נמצאים בגופן לגשת ולהיבדק. גם במדינות רבות אחרות בעולם יצאו בהודעות דומות.
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות ד"ר ג'קי גוברין
  שתלי ה-PIP שהוצאו בניתוח. אחד דלף
  צילום: באדיבות ד"ר ג'קי גוברין
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים