שתף קטע נבחר

עוד 4 חיילים הואשמו במעורבות בביזת ה"מרמרה"

כתבי אישום נוספים הוגשו בפרשה, הפעם נגד חיילים שרכשו לכאורה מחשבים ניידים שנבזזו מהספינה הטורקית. ברקע נמשך משפטם של קצין וחייל שהאושמו כי גנבו ציוד מהאנייה

פרשת הגניבה מה"מרמרה " לא נגמרת, ואף הניבה עוד ארבעה נאשמים. בית הדין הצבאי נדרש לדון בסוגיה שוב, שנה וחצי לאחר שלוחמי השייטת השתלטו על הספינה במשט לעזה. לפני שלושה ימים (יום ה') הואשמו ארבעה חיילים ששירתו אז בצבא, בבית הדין הצבאי בקסטינה במעורבות בגניבת מחשבים ניידים מה"מרמרה".

 

המשט לעזה - הכותרות האחרונות:

  

קצין וחייל שהיו אחראים על הורדת הציוד מהספינה ושמירה עליו, הואשמו כבר לפני יותר משנה בבזיזת המחשבים, ומשפטם עדיין נמשך. כעת על הכוונת של הפרקליטות הצבאית ארבעה חיילים אחרים שרכשו לכאורה את המחשבים, תוך ידיעה שהם גנובים, במחירים זולים שנעו בין 1,000 ל-1,500 שקלים.

 

אחד החיילים המואשמים ברכישת המחשבים הגנובים (צילום: אבישג שאר-ישוב ) (צילום: אבישג שאר-ישוב )
אחד החיילים המואשמים ברכישת המחשבים הגנובים(צילום: אבישג שאר-ישוב )

 

לטענת הפרקליטות הצבאית, שניים מהחיילים הנאשמים קנו את המחשבים בתיווכו של חברם, ששירת בבסיס יחד עם החיילים שהמואשמים כי גנבו את הציוד מהספינה. החבר זומן להעיד במשפט של הנאשמים בגניבה, אך סירב לעלות על דוכן העדים מחשש שעדותו תפגע בו אם יוחלט להאשים גם אותו בפרשה.

 

בשימוע שנערך לו סמוך למועד פיצוץ הפרשה, הכחיש "המתווך" את המיוחס לו וטען כי לא ידע שהמחשבים גנובים. כתב האישום מייחס לו ולחבריו, את העבירות החזקת רכוש החשוד כגנוב וקשירת קשר לביצוע פשע. סנגורו של "המתווך", עו"ד בני קוזניץ, שמשרדו מתמחה בדינים צבאיים, אמר בתגובה: "מצער לדעת שהפרקליטות הצבאית החליטה להאשים חייל שלא רצה להעיד באולם, לאחר יותר משנה וחצי מהאירוע, ועוד כשהוא משוחרר".

 

מדובר צה"ל נמסר: "לבית הדין הצבאי הוגשו בשבועות האחרונים כתבי אישום נגד ארבעה חיילים משוחררים בגין רכישת ציוד מקצין וחייל החשודים בגניבת ציוד מהספינה 'מרמרה'. יצוין כי כתבי אישום נגד הקצין והחייל הוגשו זה מכבר".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ה"מאווי מרמרה". סיפור שלא נגמר
צילום: AFP
מומלצים