שתף קטע נבחר

חייל, נתפסת בכביש ביום שישי? תחטוף בצבא

ל-ynet נודע על הסכם חדש בין משטרת התנועה למשטרה הצבאית, שינסה להתמודד עם ריבוי עבירות התנועה באמצעות עדכון המפקד והעברת הטיפול לבית דין צבאי

חיילים שיעברו עבירות תנועה גם בחופשות יזכו לענישה מחמירה ומהירה יותר, יעמדו בפני בית דין צבאי ולא בית משפט לתעבורה, מפקדם יעודכן מיד וקידומם עלול להיפגע - כך עולה מפרטי הסכם שיתוף פעולה חדש בין משטרת התנועה הארצית למשטרה הצבאית, שהגיעו לידי ynet.

 

עוד בערוץ החדשות :

 

בכך, מתכוונים שני הגופים ליצור מהפיכה באכיפה ולהתמודד עם הנתונים המדאיגים בתחום, במסגרתם נרשמו בשנה האחרונה בלבד למעלה מ-2,000 דוח"ות לחיילים, רובם על עבירות תנועה חמורות.

 

אילוסטרציה. משטרת התנועה בליל הסילבסטר (צילום: באדיבות דוברות אגף התנועה) (צילום: באדיבות דוברות אגף התנועה)
אילוסטרציה. משטרת התנועה בליל הסילבסטר(צילום: באדיבות דוברות אגף התנועה)
 

לפי פרטי ההסכם, שנחתם ביום חמישי האחרון, חיילים שיקבלו דו"חות תנועה יתמודדו עם השלכותיהם באופן שונה מהנהוג בשיטת השיפוט האזרחית. הדו"ח יועבר באופן מיידי למשטרה הצבאית, מחלקת התעבורה בפרקליטות הצבאית תגבש נגד החייל כתב אישום בהליך זריז, והוא יישפט בבית דין צבאי. אם יורשע, ייכנסו פרטי ההחלטה לתיקו האישי. לרוב, לא תינתן לו האפשרות להמיר את הדו"ח בקנס כספי, והעונש שיוטל עליו ינוע בין שלילת רשיון לעונשי מאסר בפועל.

 

מטרת ההסכם היא להביא לצמצום ניכר בעבירות התנועה של חיילים, במסגרתן נרשמו, בין היתר, כ-1,100 דו"חות על עבירות תנועה חמורות בשנה החולפת. משטרת התנועה הארצית תעביר למשטרה הצבאית ציוד אכיפה משוכלל נגד נהגים שיכורים ובמקביל, יחלו הגופים בסיורים משותפים על אופנועים, תוך דגש על צירים מרכזיים באזורים בהם יחידות צה"ל מתאמנות.

 

גם מסלולי ההכשרה אמורים יהיו ליהנות משיתוף הפעולה, אותו הובילו ראש אגף התנועה במשטרה, ניצב ברונו שטיין, וקצין

המשטרה הצבאית הראשי, תת-אלוף מאיר אוחנה. בין היתר, ישתתפו שוטרים צבאיים בקורסי אכיפה במרכז ההכשרות של אגף התנועה, ויקיימו אימון משותף במהלך השנה הקרובה. 

 

"אני שמח שחיזקנו את הברית האסטרטגית עם המשטרה הצבאית בחזית המאבק להצלת חיים בדרכים", אמר שטיין. ראש ענף שיטור ומבצעים במשטרה הצבאית, סגן-אלוף יובל שואן, הוסיף כי "מעתה נקיים פעילויות אכיפה משותפות על בסיס יומי, עם מבצעים כל סוף שבוע, ומבצעים גדולים אחת לחודש. כך כל מפקד יידע מיד אם חייל שלו עבר עבירת תנועה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה. הגברת הפיקוח על חיילים
צילום: index open
שטיין ואוחנה חותמים על ההסכם
צילום: באדיבות דוברות אגף התנועה
מומלצים