שתף קטע נבחר

איך מאזינים לרדיו באינטרנט?

גלי צה"ל, רשת ב', הרדיו האזורי, רדיו חינוכי, כל השלום, נושמים מזרחית, ערוץ 7 ואחרים - איך מאזינים לכל תחנה בישראל באמצעות הדפדפן? טוב ששאלתם

יתכן מאוד שהרדיו שמונח לכם על השולחן משמיע הפרעות ורשרושים, או שאתם מוצאים את עצמכם משחקים עם האוזניות של הסלולרי בשביל לשפר את הקליטה. יתכן שאתם מחפשים תחנה מחוץ לאזור הקליטה שלכם או כזאת שמשדרת ברשת בלבד. מכשיר הרדיו לא מת - הוא פשוט החליף צורה.

 

כבר שנים מספר שרוב תחנות ברדיו הישראליות משדרות באינטרנט, ובאיכות לא רעה לצד תחנות עצמאיות שמשדרות באינטרנט בלבד. איך אפשר להאזין להן? רמז: לא באמצעות סרגלי הכלים המשונים שמציעים לכם להתקין מדי פעם. איך כן? דרך האתרים של תחנות הרדיו. שמרו לכם את המדריך הזה במועדפים בשביל רשימת הקישורים.

 

עוד ב-ynet מחשבים:

 

שידור חי מהאינטרנט

כמעט כל תחנת רדיו בישראל מפעילה שידור חי שפשוט להאזין לו דרך הרשת. לרוב עדיף להאזין ישירות דרך אתר התחנה הרשמי ולא דרך יישומים ואתרים מתווכים לא מוכרים למיניהם שמלאים בפרסומות ודברים אחרים. הבעיה שאין אחידות ולא כל התחנות משדרות בעזרת אותה תוכנה. לעתים צריך תמיכה בפלאש, בנגן המדיה של חלונות, או באמצעי אחר בשביל להאזין. אם אין לכם את אלה, הדפדפן יבקש מכם להתקין פלאג אין. במקרה הזה, עקבו אחרי ההוראות. לפעמים אי אפשר לשמוע את התחנות מהדפדפן, ואז הוא יבקש מכם לפתוח את הקובץ באמצעות יישום חיצוני. אפשר להשתמש ב-Media Player שכבר מותקן במחשב או להוריד את VLC ופשוט לאשר את החלון שנפתח.

 

גלי צה"ל וגלגלצ - באתר הרשמי של גל"צ, בצד שמאל למעלה, תמצאו קישורים להאזנה לגלי צה"ל ולגלגלצ, או לצפיה באולפן ממצלמות רשת - זה יכול להיות נחמד לראות מה מתרחש מאחורי הקלעים, אבל שותה יותר רוחב פס ולא תמיד באמת מעניין. אם תקליקו על הקישור לתוכניות - תוכלו להאזין למהדורות חדשות ותוכניות מגזיניות קודמות, למקרה שפספסתם ברדיו.

 

 

קול ישראל - כשנכנסים לאתר רשות השידור נפתח נגן ענקי שכולל את שידורי הטלוויזיה (הערוץ הראשון) וכל תחנות הרדיו של הרשות - רשתות ב,ג,ד,ה, קול המוזיקה, 88, רק"ע ומורשת. לחיצה על כפתור נגן צף יפתח חלון קטן במקום החלון המסיבי של הרדיו וינגן משם. הקישור AOD בחלק העליון של הנגן (הלשונית ליד "ראשי) יוביל אתכם למאגר תוכניות ישנות יותר ששודרו בתחנות רשות השידור.

 

 

רדיו אזורי - ברוב התחנות תמצאו כפתור להפעלת השידור החי בחלק העליון של האתר. לעתים השידור ילווה גם בווידאו. גם כאן כדאי לשים לב שמפעילים את שידור הרדיו בלבד, למען ייחסך רוחב הפס שלכם בבית או בעבודה. חלק מתחנות הרדיו האזוריות לא מחזיקות אתר בדומיין משלהן, אלא מתארחות כמיני-אתר על אתרים גדולים אחרים, אך עדיין מדובר באתר הרשמי - אז לא צריך לחשוש.

 

 

 

תחנות נוספות. ניתן למצוא ברשת תחנות קטנות יותר ועצמאיות. לחלקן אין ביטוי מעל גלי האתר, ולחלקן יש ביטוי צר ומצומצם מאוד ויתכן שלא שמעתם עליהן או שאין לכם אפשרות לקלוט אותן. ליקטנו כמה מהתחנות הקטנות יותר, שגם להן אפשר להזין ברשת.

 

 

 

 

מה תחנת הרדיו האינטרנטית שאנחנו לא מכירים ואהובה עליכם? או במילים אחרות, מגיב 19 חושב שאיך העזנו לשכוח את מי? טקבקו לנו.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רדיו, דבר אלי. באינטרנט
צילום: ליאור קורן, dtown
מומלצים