שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צביקה אורן נבחר לנשיא התאחדות התעשיינים
  אורן, תעשיין ותיק מהדרום ומנכ"ל עמית תעשיות, גבר על דוד ארצי, יו"ר מכון היצוא לשעבר, לאחר מערכת בחירות סוערת

  צביקה אורן ניצח היום (א') בבחירות לתפקיד נשיא התאחדות התעשיינים. אורן, תעשיין ותיק מדרום הארץ ומנכ"ל עמית תעשיות, גבר על דוד ארצי, יו"ר מכון היצוא לשעבר וסמנכ"ל לשעבר בתעשייה האווירית. הוא נכנס באופן מיידי לנעליו של שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים היוצא, שסיים אמש את תפקידו לאחר שבע שנות כהונה.

   

   

  מערכת הבחירות לנשיאות התאחדות התעשיינים היתה סוערת ודרמטית, ואף הגיעה בשיאה לפתחו של בית המשפט. זאת, לאחר שמועמדותו של ארצי נפסלה על ידי הוועידה המכינה של התאחדות התעשיינים, על רקע מחלוקת בעניין כשירותו להתמודד על התפקיד. בסופו של יום זו אושרה על ידי השופט בדימוס תיאודור אור במסגרת בוררות בין הצדדים.

   

  צביקה אורן גרף 75% מקולות התעשיינים. הוא נכנס לתפקידו בתקופה לא פשוטה, בה ייאלץ להתמודד עם האטה במשק ואיום בסגירת מפעלים ופיטורי אלפי עובדים.

   

  צביקה אורן, תא"ל במיל', נולד בשנת 1947 ושימש כקצין חימוש ראשי בצה"ל. הוא בעל תואר ראשון בהנדסת מכונות מטעם הטכניון בחיפה, ובעל תואר שני במדעי המדינה מטעם אוניברסיטת חיפה. לאחר שחרורו מצה"ל הקים את "עמית תעשיות" הפועלת בעיקר באזור הנגב. בשנים האחרונות הוא משמש כחבר נשיאות התאחדות התעשיינים ועמד בראש הוועדה למפעלים קטנים ובינוניים ובראש ועדת העבודה.

   

  אורן אמר לאחר היבחרו לתפקיד: "אני רוצה להודות לכל התומכים, ואני מבטיח להיות נשיא של כלל התעשייה הישראלית. מחכה לנו שנה לא קלה, בכוחות משותפים נשרוד אותה ואף נתקדם. ממשלת ישראל חייבת להכיר בתעשייה הישראלית כקטר החשוב והמוביל של המשק. אני משוכנע שעל אף השנה הלא פשוטה שצפויה לנו, התעשייה בישראל תגדל ותתפתח".

   

  ברוש, הנשיא היוצא, אמר: "אני מאחל הצלחה לנשיא הנבחר ואני בטוח שהוא ימשיך להוביל את התאחדות התעשיינים כגוף הכלכלי המוביל במשק. האתגרים הניצבים בפני התעשייה הישראלית הינם רבים והתקופה הינה קשה. אנחנו צפויים לעליות מחירים נוספות בתשומות התעשייה שישפיעו באופן ישיר על התעשייה והיצור.

   

  "גם המחאה החברתית לא עברה מן העולם, דו"ח טרכטנברג לא הצליח לפתור את הבעיות ואין לי ספק שאם החברה לא תהיה חזקה, זה ישפיע על הכלכלה. כלכלה וחברה הולכים ביחד. התעשייה צריכה להיות רלוונטית לשיח הציבורי ולשמור על יכולת ההשפעה שלה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים