שתף קטע נבחר

נפילת טילי כיפת ברזל: עונשי מחבוש לקצין ולנגדת

מתחקיר התאונה בבונקר של בסיס חיל האוויר עולה שהטילים לא עוגנו כנדרש ונגרם נזק של מאות אלפי דולרים. מפקד הצוות נידון ל-21 ימי מחבוש, על הנגדת נגזרו 14 ימי מחבוש

משלמים את המחיר היקר: עונשי מחבוש נגזרו אמש (יום א') על קצין ונגדת שנמצאו אחראים לנפילת טילי כיפת ברזל בבונקר בשבוע שעבר, בבסיס בית הספר להגנה אווירית בדרום. מהתחקיר שערך חיל האוויר עלה כי הטילים, שנפלו בתאונה מכני האחזקה שלהם, ככל הנראה לא עוגנו כנדרש. על הקצין, בדרגת סגן, נגזרו 21 ימי מחבוש. הנגדת, בדרגת סמל, נידונה ל-14 ימי מחבוש.

 

סוללת כיפת ברזל. לא כל הטילים ניזוקו (צילום: שאול גולן, ידיעות אחרונות) (צילום: שאול גולן, ידיעות אחרונות)
סוללת כיפת ברזל. לא כל הטילים ניזוקו(צילום: שאול גולן, ידיעות אחרונות)

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

במקביל, נמשכת עבודתה של ועדת החקירה החיצונית שמינה מפקד חיל האוויר, אלוף עידו נחושתן, שמטרתה להפיק לקחים מהאירוע שגרם נזק ל-20 טילים של מערכת ההגנה המתקדמת.

 

התאונה התרחשה בעת שטכנאים העלו מארזים של טילי היירוט "טמיר" לכלי רכב נגרר, שעליו מציבים את הטילים לפני שיגורם. הטילים נפלו מגובה של כשלושה מטרים על רצפת הבונקר, ועל פי אומדן ראשוני הנזק שנגרם לטילים עלול להסתכם במאות אלפי דולרים.

 

בצה"ל הדגישו כי לא כל הטילים ניזוקו ובשום שלב לא הייתה סכנת התפוצצות. בעקבות האירוע הוחלט על הפסקת כל פעולות האחזקה של המיירטים בחיל האוויר.

 

מדובר צה"ל נמסר: "בסיום התחקיר הפיקודי נשפט קצין שהיה מפקד צוות פריקה והעמסה ונגדת ששימשה ראש צוות טכנאים. הם נשפטו על ידי מפקד בית הספר להגנה אווירית. ועדת חקירה חיילית תשלים את בדיקת נסיבות האירוע ותפיק את הלקחים הנדרשים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שיגור כיפת ברזל. הפעילות הופסקה
צילום: אבי רוקח
מומלצים