שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מי יהיה המנכ"ל הבא של לאומי?
  האם המינוי היוקרתי נמצא בכיסה של המשנה למנכ"ל רקפת רוסק-עמינח? גם שמו של המפקח על הבנקים לשעבר, רוני חזקיהו, עלה. זהותו של המנכ"ל הבא של לאומי אינה רק שאלה פרסונלית - זו הכרעה בנוגע לדרך שבה ינוהל הבנק

  ההמלצה של ועדת האיתור בנוגע למועמד לתפקיד מנכ"ל בנק לאומי אינה רק בחירה בזהותו של האיש שיוביל בשנים הבאות את הבנק השני בגודלו במדינה, אלא במידה רבה גם הכרעה ביחס לדרך שבה ינוהל הבנק.

   

  האם ימשיך להוביל הקו של המנכ"לית המיתולוגית גליה מאור, של ניהול שמרני וריכוזי מאוד? אם תיבחר רקפת רוסק־עמינח שסומנה על ידי מאור כיורשת, סביר שהמגמה הזו תימשך. אם ייבחר מנכ"ל מהמגזר העסקי או הציבורי יש סיכוי שתיכנס רוח חדשה לצמרת הבנק.

   

  באפריל האחרון מונתה רוסק־עמינח, ששימשה ראש החטיבה העסקית בשבע השנים האחרונות, למשנה למנכ"ל. המהלך, שבו תמך היו"ר דוד ברודט, נחשב כמעניק לה היום עדיפות בעיני ועדת האיתור.

   

  הוועדה עשויה לנסות ולהימנע ממצב שבו שני בעלי התפקידים הבכירים ביותר בבנק עוזבים, מה שצפוי לקרות אם לא תיבחר. ועדיין, יש לא מעט מועמדים פוטנציאליים ראויים ומנוסים גם מחוץ לבנק לאומי, גם אם בשלב זה חלקם הם מועמדים מטעם עצמם.

   

  בין אלה שצפויים להתמודד על התפקיד ניתן למנות את רוני חזקיהו, המפקח לשעבר על הבנקים ולפני כן סמנכ"ל וראש החטיבה העסקית בבנק דיסקונט. חזקיהו צפוי ליהנות גם מתמיכת נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר.

   

  לפני כחצי שנה סיכם חזקיהו עם יצחק תשובה על הצטרפותו לקבוצת דלק בתפקיד בכיר בתחום האנרגיה וההשקעות הפיננסיות, והיה אמור להתחיל בתפקידו בימים אלה עם סיום תקופת הצינון. תחילת כהונה בדלק עשויה לסכל את מועמדותו.

   

  שני מועמדים נוספים שכיהנו בעבר בתפקידים בכירים בלאומי ונחשבים למי שחפצים בתפקיד הם יונה פוגל ושוקי אורן. פוגל, מנכ"ל פז, עזב את לאומי לפני כארבע שנים לאחר שניהל את החטיבה הבנקאית. אז הוא נחשב כמחליף אפשרי למאור ולאחד המנהלים המוכשרים בבנק, אך מעמדו התערער מעט עקב התחזקות מעמדה של עמינח. אורן סיים במאי הארון קדנציה כחשב הכללי באוצר, ולפני כן כיהן כמנכ"ל בנק לאומי שוויץ. תקופת הצינון שלו מסתיימת בסוף מאי 2012.

   

  שם פוטנציאלי נוסף הוא גיורא עופר, מנכ"ל בנק דיסקונט לשעבר, ומי שצמח בשורות בנק לאומי עד לתפקיד ראש החטיבה המסחרית שאותו עזב לפני עשור. עופר התפטר מבנק דיסקונט לפני כשנה. עוד שם שעלה כמועמד אפשרי הוא מנכ"ל כלל ביטוח, שי טלמון, שכיהן בעבר כממלא מקום מנכ"ל בנק הפועלים וכחשב הכללי באוצר, אולם בשוק העריכו כי טלמון אינו מתכוון להגיש מועמדות אלא אם יתבקש לכך על ידי ועדת האיתור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ישראל סאן
  רוסק-עמינח. תמשיך את הקו של מאור
  צילום: ישראל סאן
  חזקיהו. נהנה מתמיכת הנגיד
  צילום: אורי פורת
  אורן. מחכה לסוף הצינון
  צילום: ששון תירם
  מומלצים