שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   ועדת הכלכלה מתריעה מפני כפל ביטוחי בריאות
   חברי ועדת הכלכלה הזדעזעו היום לאור נתון שחשף בפניהם משרד הבריאות: חברות ביטוח פרטיות מחייבות מבוטחים לעשות ביטוח משלים גם בקופות החולים, ולתבוע את הקופות לפני הגשת תביעה לחברה הפרטית. הח"כים אילטוב ואדטו: "מדובר בשערורייה, הציבור לא צריך לשלם פעמיים"

   משרד הבריאות גילה היום (ב') בוועדת הכלכלה כי חברות ביטוח פרטיות מחייבות מבוטחים בביטוחי הבריאות שלהן לעשות ביטוח משלים בקופות החולים, ובכל מקרה לתבוע את קופות החולים ולמצות איתן את הזכויות המבוטח לפני הגשת תביעה לחברה הפרטית.

    

   כתבות נוספות בנושאי בריאות:

    

   הדברים נחשפו בדיון מיוחד שקיימה הוועדה בסוגיית ביטוחי הבריאות המשלימים. יוזם הדיון שגם ניהל אותו, ח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) וח"כ ד"ר רחל אדטו (קדימה), לשעבר סמנכ"ל בית החולים שערי צדק, טענו כי מדובר בשערורייה שכן הציבור לא צריך לשלם פעמיים על ביטוחי הבריאות.

    

   את הכפילות חשפה כלכלנית קופות החולים במשרד הבריאות, רויטל טופר חבר-טוב. לדבריה, המשרד מודע לבעיית כפל הביטוחים. "חברות הביטוח מחייבות, אפילו בפוליסות של עובדי מדינה, לעשות את הביטוח המשלים באחת מקופות החולים כשחברת הביטוח היא נתבע שני".

    

   אילטוב ביקש מנציג מחלקת ביטוח כללי באגף שוק ההון באוצר, מאור שטיינמן, "לקחת את הדברים הללו לתשומת ליבו ולטפל בנושא".

    

   מנהל מחלקת המחקר בארגון "אמון הציבור", רונן רגב-כביר, טען כי למבוטחים בביטוחים המשלימים קשה לדעת את כל הזכויות שלהם. "אני בספק אם יש אפילו רופא אחד במדינה שמכיר את כל המידע הזה", אמר.

    

   לדבריו, מבדיקה שערך הארגון עלה כי קופות החולים וחברות הביטוח הפרטיות לא מציגות לצרכנים מידע שמבהיר ומבדיל בין זכאות המבוטח במסגרת סל הבריאות לבין התוספת שנותן לו הביטוח המשלים.

    

   עוד הוסיף רגב-כביר: "לא ברור מה בכלל הערך הכלכלי של הביטוח, מאחר ולצד סכום ההשתתפות העצמית לא מופיעה העלות המלאה של השירות". הוא הדגיש כי תושבי הפריפריה נפגעים באופן מיוחד שכן היכולת שלהם לממש את השירותים המשלימים נמוכה לעומת תושבי המרכז. הוא הציע שהקופות ישלמו לתושבי הפריפריה במסגרת הביטוח המשלים גם את הוצאות הנסיעה למרפאות רחוקות.

    

   טופר חבר-טוב אמרה בתגובה כי משרד הבריאות שוקד בימים אלה על בניית אתר אינטרנט שיגביר את השקיפות בחלוקת הזכויות, כך שכל מבוטח יוכל לקבל מידע על זכאותו במסגרת הסל והתוספות של הביטוחים המשלימים. היא ציינה כי המשרד כבר מבקש היום לציין בתקנונים של הביטוחים המשלימים את מידע על התוספת שהם נותנים מעבר לכיסוי של סל הבריאות.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים