שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הושבת עמוד היוטיוב של נוי אלוש
  בעקבות אי הבנה עם הזכיינית קשת, הורד ערוץ היוטויב של נוי אלוש, מי שעומד מאחורי הרמיקסים הממכרים "זנגה זנגה", "ביבי שייק" ו"שלא נדע מטומאה"

  במהלך שידורי העונה הקודמת של "האח הגדול", יצר נוי אלוש, בשיתוף פעולה עם קשת, רמיקס של המתמודד ג'קי מנחם. אתמול בצהריים הושבת ערוץ היוטיוב הנצפה, לאחר שקשת הגישה דרישה ליוטיוב להוריד את הסרטון.

   

   

  כפי הנראה, קשת עורכים ניקיון ביוטיוב של תכני האח הגדול מתוך כוונה להעבירם לערוץ הרשמי ביוטיוב או לאתר "מאקו", והרמיקס הוויראלי שאלוש יצר נתפס במטאטא. "זה לחלוטין לגיטימי להעביר תכנים של קשת לערוץ הרשמי שלהם ביוטיוב או ל"מאקו", אם הייתי בסיטואציה דומה סביר להניח שהייתי עושה את אותו הדבר", אומר אלוש ל-ynet מחשבים. "במקרה הזה מדובר באי הבנה, הרמיקס נוצר בשיתוף פעולה עם קשת והנושא נמצא ברגעים אלו בבירור מולם ומול נציגי גוגל. כדי שהערוץ יוחזר, קשת צריכים לשלוח בקשה ליוטיוב, וזה בדיוק מה שהם עושים ברגעים אלו".

   

  יוטיוב מאפשרת לבעלי הערוצים שלוש פסילות; לאחר שלושה מקרים בהם מוגשת תביעה להורדת סרטון בעקבות הפרה של זכויות יוצרים – הם משביתים את הערוץ כולו, בלי לבדוק את הטענות. לגבי קשת, זו אינה הפעם הראשונה שקשת מבקשת להסיר סרטונים מיוטיוב מתוך מטרה לשמור על תכניה או על ותדמיתה. במהלך העונות הקודמות של "האח הגדול" הוסרו סרטונים נוספים מיוטיוב. למשל, סרטון של יוסי בובליל בו הוא מספר על ניסיון לשכנע את חבריו לאנוס אישה, וסרטון עם עדי נוי בו היא מתארת חוויית סמים שעברה. בחדר 404 נכתב שקשת ביקשה אפילו להסיר סרטונים שלא היו שייכים להם. קשת מסרה אז בתגובה:

   

  "לאור ההצלחה והפופולריות של התכניות המשודרות בקשת, גורמים שונים מעוניינים לבצע שימוש שלא כדין בתכנים תוך הפרת זכויותיה של קשת (...) קשת פועלת על פי החוק והאמנות הרלוונטיות שאומצו על ידי המחוקק בישראל (...)  עקב ריבוי המקרים של העלאת תכנים באתרים השונים תוך פגיעה בזכויותיה של קשת, ישנם מקרים ספורים בהם מורדים שלא במתכוון תכנים שלא נכללים תחת הקטגוריה הזו. במקרים אלו, אנו פועלים במהירות המרבית להחזירם”.

   

   


  פורסם לראשונה 03/01/2012 15:37

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים