שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "ילד שעושה טוב משפר הישגים ומחזק את השייכות"

  מאות ילדים ונערים מטייבה צבעו בבתי ספר, שיפצו בתי קשישים ושיקמו גינות במסגרת יום המעשים הטובים 2011. השנה, ב-20 במרץ, יעמוד יום המעשים הטובים בסימן הפיכתו ליום לאומי להתנדבות ולמעשים טובים. "אם אתה מתנדב - אתם קיים"

  לא פחות מ-370 מתנדבים בעיר טייבה השתתפו בפעילויות של "יום המעשים הטובים" בשנה שעברה, מטעם עמותת "רוח טובה" מקבוצת אריסון. קירות בתי ספר נצבעו, גינות ציבוריות שוקמו, בתי קשישים סוידו. היום ההוא אמנם היה גשום, אבל מזג האויר לא עצר את המתנדבים במלאכתם.

   

  "זה היה יום חגיגי", נזכרת סגנית מנהלת אגף החינוך בעיריית טייבה, דוריה עטייה. "ירד גשם, אבל כולם עשו. היתה לנו חגיגה, כולם השתתפו. מכל בית ספר שלחו לפחות שתי כיתות, מבית הספר היסודי איבן חלדון נשלחו כמעט כל הכיתות וחטיבת הביניים אל נג'אח הגיעה כולה. כל בית הספר בא להתנדב, לסייע לשפר את החזות של העיר. מועצת התלמידים התגייסה לשפץ את הכניסה לעיר. ומה שהכי מרשים הוא ששנה לאחר מכן עדיין הכל נשאר ונשמר".

   

  עטייה מציינת במיוחד את הפעילות יוצאת הדופן שנערכה בבית הספר אלרושד לילדים עיוורים. "התלמידים צבעו עם הידיים. הם ציירו ציורי קיר בעזרת חוש המישוש, זה היה מקסים. כמה מהמורות הכינו מסגרות מפלסטלינה, הדביקו אותן לקירות, והילדים צבעו בתוכן ויצרו צורות. הם היו שותפים מלאים בפרויקט".

   

  חגיגה, למרות הגשם. יום המעשים הטובים, טייבה 2011 (צילום: סיון פרג') (צילום: סיון פרג')
  חגיגה, למרות הגשם. יום המעשים הטובים, טייבה 2011(צילום: סיון פרג')
   

   

  תוצאות אותו יום נראות כבר עכשיו. לא פחות מ-1,500 איש כבר התנדבו לפעול בטייבה, כמעט פי ארבעה מבשנה שעברה, ב-29 פרויקטים שונים. בין הפרויקטים - שיפוץ שני מבנים של בארות מים ישנות, הקמת גינה במרכז העיר, שוק קחתן באחד מבתי הספר לשם איסוף תרומות, פרויקטים בבית הקשיש כשיפוץ בתים, איסוף תנורי חימום, אריזת מזון במפעל ועוד.

   

  עטייה מציינת במיוחד את הידוק הקשר הבין-דורי בעיר, בין מבוגרים לזאטוטים. "בגני ילדים יפעילו קשישים מספר תחנות הקשורות במסורת המקומית שלנו, כמו היכרות עם כלי נגינה, האזנה לסיפורי מורשת ומסורת, הכנת מזון טיפוסי, הכנת עבודות אמנות ויצירה, ועוד. המבוגרים יוציאו את הילדים לטיול, אם מזג האויר יאפשר כמובן, ועוד. נושא הידוק הקשר בין הדורות יבוא לידי ביטוי גם בבתי הספר, שם יגיעו קשישים לביקור בכיתות, ותלמידים ילכו לביקורי גומלין אצלם".

    

  ועדיין, עם כל הכוונות הטובות, טייבה רוויה בפשע, אלימות ושחיתות. בתי הספר ומוסדות החינוך בעיר פועלים בתוך מסגרת העומדת בניגוד חריף למתרחש בכיתות ובגנים, ולנוכח מציאות חיים בעייתית ביותר באחת הערים הקשות בארץ. עטייה רואה את הפן החינוכי שבהתנדבות: "ילד שעוסק בפעילות התנדבותית מעלה את רמת ההישגים שלו, ואת זה הראו כבר המון מחקרים. הוא משתפר הן בהישגים שלו בבית הספר והן ברמה האישית שלו. בנוסף, אם אתה פועל בתוך העיר שלך, אתה מחזק את השייכות שלך למקום, ותחושת שייכות מפחיתה את הוונדליזם. אם אתה מתנדב - אתה קיים".

   

  • בואו גם אתם לעשות קצת טוב! הצטרפו למאות אלפי האנשים שעשו מעשים טובים בלמעלה מאלף פרויקטים אשר יתקיימו ביום מעשים טובים, 20 במרץ 2012. להרשמה לחצו כאן 

  • "יום מעשים טובים" בפייסבוק - לחצו כאן 
  • רוצים להירשם להתנדבות  במשך כל השנה, בכל מסגרת שתבחרו? אתם מוזמנים לפנות לעמותת "רוח טובה"

   טלפון: 9093*


  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ג'ובראן הוזאם
  1,500 מתנדבים בטייבה
  צילום: ג'ובראן הוזאם
  צילום: גלעד קוולרצ'יק
  צילום: גלעד קוולרצ'יק
  צילום: דלית שחם
  צילום: דלית שחם
  באים בטוב - וברוח טובה
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים