שתף קטע נבחר

קרב המיליארדרים: גאידמק התלונן על לבייב

בעלי בית"ר טען כי המיליארדר ששיתף איתו פעולה בעבר, רימה וסחט אותו בפרשת עסקי היהלומים באנגולה. לבייב: עוד אקט הזוי ותיאטרלי של גאידמק

מיליארדר נגד מיליארדר: ארקדי גאידמק התלונן היום (ד') ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד על לב לבייב, עקב מעשים שגאידמק מכנה אותם "פליליים", בנוגע לסכסוך עימו על רקע כריית היהלומים באנגולה. גאידמק טען כי לבייב רימה וסחט אותו, ומנסה להתחמק מהתביעה האזרחית שהגיש נגדו בלונדון, על סך 2 מיליארד דולר.

 

עוד בערוץ החדשות

מפקד המחוז בתמונה כהיטלר: נעצרו שני חרדים

חוק חדש באוסטריה: בלי בדיחות על בלונדיניות

 

לאחר שש שעות ביחידה, יצא גאידמק בליווי כלי רכב משטרתי לקריית שדה התעופה הסמוכה, שם הגיב גם לדברי לבייב, ואמר כי "אני לא יודע מה לבייב אומר. יהיה משפט בלונדון ושם לבייב יצטרך לתת הסברים. במהלך 12 השנים האלה, לא הגשתי תלונה עקב הסיטואציה החברית הספציפית שהייתה לי איתו ועקב הסיפור הפוליטי שמתנהל נגדי בצרפת, אבל לבייב דיבר עליי בכל מיני מקומות כמו שהוא עושה היום".

 

בעלי בית"ר ירושלים טען מוקדם יותר כי לבייב ניהל נגדו מסע השמצות בתקשורת, כחלק מהמאבק בנושא העסק המשותף שניהלו בעבר לייצוא יהלומים מאנגולה. בתצהיר שהוציא, כתב גאידמק כי בשנת 1999 פיתח ביחד עם רשויות אנגולה שיטה חדשה לייצוא יהלומים, הזמין את לבייב לנהל במקום והסכים עימו בכתב ובעל פה על חלוקה שווה של הרווחים.

 

"לבייב, יחד עם שותפו ברל לזר, הרב הראשי של רוסיה, הסתירו בזדון את דבר קיומו של החוזה הכתוב ולאחר מכן השתמשו במרמה בהשלכות הרדיפה הפוליטית נגדי בצרפת", כתב גאידמק. "הם גם ארגנו מסע השמצות נגדי בתקשורת, במטרה ליטול במרמה את הרווחים בסך מיליארדי דולרים, שהצטברו במשך 12 שנה".

 

במסמך שהגיש לבית המשפט העליון בבריטניה בשנה שעברה, טען גאידמק כי לבייב לא שילם לו עמלות ודיבידנדים עבור הכנסות מהסחר ביהלומים שביצעו באנגולה וזאיר מאז שנת 2004. מאחר שקיבל תשלומים חודשיים ממוצעים של כ-3 מיליון דולר מלבייב בין השנים 2000 ל-2003, מעריך גאידמק שערך הנכסים הללו עומד על כ-2 מיליארד דולר. לבייב, שהונו מוערך בכ-1.6 מיליארד דולר, נלחם בטענות הללו, אותן כינה "מבישות ופוגעניות".

 

בקבוצת לבייב הגיבו בביטול לתלונה החדשה שהגיש גאידמק במשטרה. "ככל הנראה גאידמק אינו בוחל בכל אקט הזוי ותיאטרלי, על מנת ליצור מצג בפני נושיו הרבים כי הוא פועל כדי לקדם, כביכול, תביעת בת תוקף נגד לבייב", הגיבה הדוברת של לבייב. "בנסיבות אלו אין גאידמק ראוי לכל תגובה רצינית. אדרבה, יוסיף וינקוט בכל הצעדים הללו, אשר אין בהם אלא כדי לבזות אותו עצמו ולהעמידו באור נלעג ומגוחך".

 

בהכנת הידיעה השתתף אביאל מגנזי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גאידמק. "לבייב ארגן מסע השמצות"
צילום: מוטי קמחי
לבייב. "גאידמק לא ראוי לתגובה רצינית"
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים