שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חדש: קורס אופטיקאים שמבטיח עבודה במקצוע
  בקריית מטלון שבפתח-תקווה תיפתח מכללה חדשה של חברת אופטיקנה, אשר תבטיח לבוגרים משרה במקצוע. בתום מסלול של שנה או שנתיים יזכו התלמידים לתעודה מטעם התמ"ת והחיילים המשוחררים שביניהם יוכלו לזכות בפקדון. "המכללה תענה על המחסור הגובר בתחום"

  מכללה להכשרת אופטיקאים מטעם חברת אופטיקנה תפעל בקרוב בקריית מטלון שבפתח-תקווה. לטענת החברה, בתום הקורס מובטחת לבוגרים משרה במקצוע, כמו גם החזר של שכר הלימוד למתמידים. בחברה מסבירים, כי באחרונה החל שגשוג בענף האופטיקה לאור העובדה שחנויות רבות נפתחות והביקוש לעובדים מקצועיים ומיומנים גובר.

   

   

  תפקיד האופטיקאי הוא התקנת משקפיים על פי מרשם אופטומטריסט או רופא עיניים. בפועל, תפקיד האופטיקאי הפך למשרה הדורשת ידע עיוני ומעשי. 

   

  מקצוע האופטיקה שייך למקצועות הפרה-רפואיים הנמצאים בפיקוח האגף להכשרה מקצועית של משרד התמ"ת. על פי חוק, קיימות 2 דרגות במקצוע הנ"ל:

   

  • אופטיקאי סוג 1 – דרגה המאפשרת לעסוק במקצוע תחת פיקוח של אופטיקאי בדרגה בכירה יותר.

   

  • אופטיקאי סוג 2 – דרגה המאפשרת לעסוק במקצוע בצורה עצמאית ולקבל רישיון לפתיחת עסק בתחום. בסיום הקורס התלמידים ייבחנו לקבלת דרגת אופטיקאי סוג 2.

   

  תנאי קבלה לקורס:

  12 שנות לימוד, ריאיון אישי ומבחן כניסה.

   

  משך הקורס:

  • מסלול רגיל: לימודים למשך שנתיים, 924 שעות, אחר הצהריים, מתאים לבעלי משרה מלאה.
  • מסלול מואץ: לימודים למשך שנה, 924 שעות – שעות הבוקר.

   

  בסיום הקורס תינתן למסיימים תעודת סיווג מקצועי מטעם התמ"ת - תעודת אופטיקאי סוג 2 תינתן למי שעמדו בהצלחה בבחינות הסיווג המקצועי של משרד התמ"ת. כמו כן, הקורס מוכר לפיקדון לחיילים משוחררים.

   

  מלגה ללימודי המשך

  המכללה אף מסרה כי תעניק מלגה ללימודי המשך במנהל בענף, עבור בוגרים מבטיחים בקורס. שרית רסין, מבעלי המכללה, אמרה: "המכללה נועדה לענות על המחסור הגובר והולך באנשי מקצוע איכותיים לענפי האופטיקה והאקוסטיקה בישראל.

   

  "בזכות הניסיון והוותק בשני התחומים כאחד הצלחנו לרתום לסגל המרצים של המכללה את אנשי המקצוע הטובים ביותר בארץ, שיוכלו להכשיר את הדור הבא של האופטיקאים בישראל. אנו מבטיחים כי רשת אופטיקנה תהיה הראשונה לקלוט לשורותיה את הבוגרים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים