שתף קטע נבחר

הרב הצבאי הראשי: להדיח את רב חיל האוויר

הרב רפי פרץ קיים שיחה שהוגדרה כ"בירור נוקב" עם רב חיל האוויר, סא"ל רם משה ראב"ד, שהתפטר מתפקידו בפרויקט שילוב החרדים בצבא, והמליץ להדיחו מיד מתפקידו בחיל האוויר. מפקדי הקצין בחיל ימשיכו בבירור

האמירות של רב חיל האוויר, סגן אלוף רם משה ראב"ד , נגד שינוי תוכנית שילוב החרדים בצה"ל מובילות לצעדים של ממש נגדו. בתום פגישה שהוגדרה כ"בירור נוקב" עם הרב הצבאי הראשי, תת אלוף רפי פרץ, המליץ האחרון להדיחו מתפקידו מיד ולא בתום שירותו בקיץ הקרוב. כך נודע ל-ynet. ההמלצות הועברו למפקדיו של ראב"ד בחיל האוויר לקראת פגישתו הערב עם ראש להק כוח אדם בחיל האוויר, תת-אלוף אילן בוגר.

 

הרב ראב"ד התפטר מתפקידו בפרויקט שח"ר (שילוב חרדים בצבא) בעקבות שינוי סעיפים בתוכנית, ושיגר מכתב זועם לראש אכ"א, האלופה אורנה ברביבאי. מכתבו נשלח לאחר שפורום מטכ"ל אישר את המלצות הוועדה בראשות ברביבאי, לפיהן חייל דתי יחויב להשתתף בטקס צבאי רשמי, גם אם נכללת בתוכנית שירת נשים. רק בערבי הווי יוכלו החיילים הדתיים להשתחרר מהפעילות.

 

עוד על המתח הפנים צה"לי ב-ynet:

גורמים בצה"ל: מהלך מתוזמר נגד גיוס חרדים

צה"ל קבע: פטור משירת נשים - רק בערבי הווי

ראש אכ"א: המפקד בצה"ל תמיד קודם לרב

בג"ץ לצוער שהודח עקב שירת נשים: לא מתערבים

   

ראב"ד, מוותיקי הרבנים הצבאיים, כתב כי "עם הקמת פרויקט שח"ר הייתי שותף מלא לכתיבת כללי השירות. הקו העיקרי שהנחה אותי היה לאפשר לחרדי שהגיע לצבא להמשיך אורח חייו החרדיים ולשמור על יראת שמיים. בחודשים האחרונים החליטו באכ"א לפתוח את הכללים לבדיקה ולעיון מחדש. הייתי שותף לדיונים אלו, וראיתי שבטיוטה האחרונה הושמטו סעיפים שנועדו לשמור על יראת השמיים של החיילים, וכן נוסף סעיף שמתיר פעילות שעלולה לפגוע ביראת השמיים".  

 

בצה"ל אמרו כי אין סכנה להמשך פרויקט שח"ר, והאשימו גורמים חרדים ב"מהלך מתוזמר ומתוכנן של גורמים בציבור החרדי". "הפרויקט זוכה להצלחה וסוחף אחריו עוד ועוד חרדים משנה לשנה. חבל שרב חיל האוויר העדיף לעזוב את הפרויקט בדרך הזו שהובילה להד מיותר. אנחנו מקווים שההד הזה לא יפגע במיועדים הבאים להתגייס מהמגזר החרדי", אמרו גורמים ברבנות הצבאית.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "פרויקט 'שירות חרדים' הינו חלק מהמאמץ הלאומי לגיוס כלל מגזרי החברה הישראלית ובכללם הציבור החרדי. בשנים האחרונות חל גידול משמעותי בהיקף בני המגזר החרדי המתגייסים לצה"ל ושילובם במסלולים שונים בכלל זרועות הצבא, צה"ל רואה בכך חשיבות ופועל להרחבת היקף המתגייסים. בעקבות התנהלותו של רב חיל האוויר, זימן הרבצ"ר, תא"ל רפי פרץ, את הקצין לבירור נוקב ובסיומו העביר את המלצותיו למפקדי הקצין בחיל אשר ממשיכים בבירור".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 04/01/2012 16:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המלצה להדיחו. הרב משה ראב"ד
צילום: באדיבות ערוץ 10
צילום: ירון ברנר
הרב הצבאי הראשי, תא"ל רפי פרץ
צילום: ירון ברנר
מומלצים