שתף קטע נבחר

ביום הולדתה: בת 3 מהפיליפינים נעצרה בחיפה

בדרך למסיבת יום הולדתה בגן עצרו פקחי יחידת עוז את ג'רלדין בלינגואי ואת אמה גלן, שוהה בלתי חוקית. הן נלקחו למתקן השהייה בנתב"ג וצפויות להיות מגורשות. רשות האוכלוסין: "לאם אין אישור". ח"כ אילן גילאון הגיע למקום ולא הורשה להיכנס

יום הולדת עצוב: ג'רלדין בלינגואי, שאמורה הייתה לחגוג היום את יום הולדתה השלישי, נעצרה הבוקר (יום ה') בחיפה עם אמה, שוהה לא חוקית מהפיליפינים. השתיים הועברו על ידי פקחי יחידת עוז למתקן השהייה בנתב"ג. על פי רשות האוכלוסין, השתיים לא עומדות בקריטריונים המאפשרים את הישארותן בישראל, והן יגורשו לפיליפינים - שם נמצאים האב והאח, שעזבו את ישראל זה מכבר.

 

כתבות נוספות בנושא יחידת עוז ב-ynet:

 

ג'רלדין התכוננה ללכת לחגיגת יום הולדתה בגן ילדי העובדים הזרים, כשפקחי היחידה הגיעו לבית אמה, גלן, שנמצא בשכונת הדר. מעמותת "ילדים ישראלים", הפועלת לעצירת גירוש ילדי עובדים זרים, נמסר כי "מעצר של ילדה ביום הולדתה זה כתם מוסרי שלא יימחה מעל פני החברה שלנו. אי אפשר לדבר על צדק חברתי במדינה אם מתעלמים מצדק כלפי ילדים שנולדו וגדלו כאן".

  

ג'רלדין. מעצר וגירוש במקום מסיבת יום הולדת בגן (צילום: נעה גלילי) (צילום: נעה גלילי)
ג'רלדין. מעצר וגירוש במקום מסיבת יום הולדת בגן(צילום: נעה גלילי)

 

למקום הגיע בשעה האחרונה ח"כ אילן גילאון (מרצ), שלא תיאם ביקור ולא הורשה להיכנס למתקן. עוזרו נעצר בטענה כי גרם נזק "ציידי הילדים עצרו הילדה בת שלוש, זה ממש פתטי", אמר גילאון. "ברגע שהגענו לקחו את הילדים פנימה ומנעו מאיתנו להיכנס. שאלו למה לא תיאמתי ביקור ואמרתי להם שזו בדיוק הסיבה – שאני רוצה לראות את הדברים כפי שהם. עצרו את העוזר שלי בטענה שעשינו נזק למתקן, כשניסינו להציץ פנימה, אבל אני אמתין בחוץ עד שאכנס. יחד עם העוזר שלי מעוכבת לחקירה גם נועה גלילי דוברת עמותת 'ילדים ישראלים', וזה נראה כאילו המשטרה עובדת תחת יחידת עוז".

 

בשלב זה לא ברור כמה זמן יישארו גלן וג'רלדין בלינגואי במתקן עד שיגורשו חזרה לארצן, אך ככל הנראה ייעשה הדבר בימים הקרובים.

 

מרשות האוכלוסין, ההגירה ומעברי הגבול, נמסר בתגובה: "מדובר באזרחית פיליפינית הנמצאת בישראל כעשר שנים, מתוכן ארבע ללא אישור חוקי. בעלה ובנה הבכור חזרו לפיליפינים ולמעשה היא ובתה תתאחדנה עם יתר המשפחה".

 

חברותיה של גלן בלינגואי ששמעו על המעצר, החליטו "לרדת למחתרת" מחשש שיחידת עוז תחפש גם אותן. עם זאת, כמה מהן שוחחו עם ynet וטענו - בניגוד לדברים שמסרה רשות האוכלוסין – כי בעלה של גלן נמצא בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'רלדין בלינגואי. מעצר ביום ההולדת
צילום: נעה גלילי
מומלצים