שתף קטע נבחר

איטליה: מורה איים "לטבוח ביהודים בבית כנסת"

התקשורת באיטליה מדווחת כי רנטו פלבדיני, מורה להיסטוריה מטורינו, פרסם בעמוד הפייסבוק שלו תמונה של מוסוליני והיטלר ושיגר מסר למנהלי הרשת: "אם התמונה יורדת, אני הולך לבית הכנסת שליד הבית שלי ומשכיב כמה פרזיטים יהודים"

איומים ברצח יהודים – בעמוד הפייסבוק של המורה לפילוסופיה והיסטוריה. כלי התקשורת באיטליה דיווחו בסוף השבוע כי מורה מהעיר טורינו, שהורשע בעבר בהכחשת שואה, פרסם בעמוד הפייסבוק שלו: "הייתי יכול לבצע טבח בבית כנסת".

 

על פי הפרסומים בתקשורת האיטלקית, רנטו פלבידיני איים לירות בבית הכנסת של טורינו. לפני ארבע שנים הורשע פלבידיני בהכחשת שואה ופגיעה בזכרם של קורבנות השואה.

 

הדיווח על פלבידיני. בביתו נערך חיפוש ()
הדיווח על פלבידיני. בביתו נערך חיפוש

 

פלבידיני בן ה-55 רשום כמורה בתיכון בטורינו, אולם בימים אלה הוא בחופשת מחלה. הדיווחים מייחסים לו פעילות אנטישמית וקסנופובית נרחבת ברשת, וטוענים כי הפרופיל שלו היה מעוטר בתמונותיהם של היטלר ומוסוליני.

 

בסוף דצמבר הוא העלה תמונה של בניטו מוסוליני לוחץ את ידו של אדולף היטלר ושיגר מסר למנהלי הרשת החברתית: "תראו, יהודים ממזרים מלוכלכים ששולטים בנו מארץ החרא וההומואים שנקראת קליפורניה. אם התמונה יורדת, אני הולך לבית הכנסת שליד הבית שלי, עם האקדח שלי ומשכיב כמה פרזיטים יהודים".

 

עם זאת, חיפוש ברשת החברתית העלה כי הדף הוסר. הרשויות באיטליה מתכוונות לפנות להנהלת הרשת

כדי לקבל לידיהן את הדברים המדויקים שפורסמו.

 

פלבידיני שוחח בטלפון עם אתר החדשות "לה רפובליקה" ואמר בתגובה: "למה אני צריך להסביר מה שאני כותב בפייסבוק? מאז שהקהילות היהודיות תקפו אותי, הגישה שלי כלפיהם השתנתה". מאוחר יותר דיווחה סוכנות הידיעות האיטלקית כי פלבדיני הוזמן לחקירה ובביתו נערך חיפוש. מנהל בית הספר שבו הוא רשום כבר הודיע כי לא ישוב ללמד שם.

 

המידע הראשוני הגיע במייל האדום

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פלבדיני הורשע בעבר בהכחשת שואה (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים