שתף קטע נבחר

אחרי ניתוח נודע: לנשיאת ארגנטינה לא היה סרטן

כריסטינה קירשנר פרננדס עברה השבוע ניתוח בבלוטת התריס, וכל סמכויותיה הועברו לסגן הנשיא. המונים התקבצו מחוץ לבית החולים כדי לתמוך בה, והיום הודיע דובר הנשיאה: "בחלק שהוסר לא היו תאים סרטניים"

הנשיאה יצאה לחופשת מחלה, המערכת הפוליטית סערה, המונים התקבצו מחוץ לבית החולים, אבל היום (שבת) יכולה ארגנטינה לנשום סופית לרווחה, אחרי שהתברר כי כריסטינה קירשנר פרננדס כלל לא חלתה בסרטן.

 

פרננדס, שרק בסוף השנה שעברה הפכה לאשה הראשונה באמריקה הלטינית שנבחרת למנהיגת מדינה בפעם השנייה ברציפות, עברה ביום רביעי ניתוח בבית החולים "אאוסטרל" שמצפון לבואנוס איירס, אחרי שרופאיה חשבו שגילו שחלתה בסרטן בלוטת התריס. אחרי הניתוח הודיעו הרופאים שהוא עבר בהצלחה וכי מצבה של הנשיאה טוב.

 

מביעים תמיכה בנשיאת ארגנטינה מחוץ לבית החולים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מביעים תמיכה בנשיאת ארגנטינה מחוץ לבית החולים(צילום: רויטרס)

 

היום נמסר כי בבדיקות שנערכו אחרי הניתוח נשללה לחלוטין האפשרות שיש תאים סרטניים בחלק שהוסר מגופה. הדובר של פרננדס, אלפרדו סקוקסימרו, אמר כי נשיאת ארגנטינה אסירת תודה על הדאגה לשלומה, וכי היא שוחררה מבית החולים וכעת נחה במעונה הרשמי.

 

הנשיאה פרננדס זוכה לאהדה רבה בארצה, בייחוד בקרב העניים ומעמד הביניים, שרואים בה מעין התגלמות מחדש של אוויטה פרון, אשתו של נשיא ארגנטינה לשעבר, חואן פרון, שהייתה גיבורת המעמדות הנמוכים. תומכיה הרבים של אוויטה, הנמנים עם החוגים הפוליטיים הפרוניסטים מהם באו פרננדס ובעלה, העלו אותה כמעט לדרגת קדושה. סימנים למגמה דומה נראו גם בהקשר של הנשיאה הנוכחית בכמה מקרים, כמו הקמת מזבחות לכבודה.

 

פרננדס, בת 58, אובחנה כחולת סרטן בחודש שעבר, עת התחילה את כהונתה השנייה בתפקיד. היא נמנית עם שורה לא

קצרה של מנהיגים באמריקה הלטינית שנמצאו בגופם גידולים סרטניים, בהם נשיא ונצואלה הוגו צ'אבס, נשיאת ברזיל דילמה רוסף, נשיא פרגוואי פרננדו לוגו ונשיא ברזיל הקודם לולה דה-סילבה. המקרים הללו הביאו את צ'אבס לתהות "אם לארצות הברית טכנולוגיה שהדביקה אותנו".

 

לקראת העברתה לניתוח הועברו סמכויותיה של פרננדס לסגן הנשיא, אמאדו בודו, והוא יישאר מנהיגה הרשמי של ארגנטינה למשך 20 יום, בעת שפרננדס בחופשת מחלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיאה פרננדס. הסמכויות הועברו ל-20 יום
צילום: AFP
מומלצים