שתף קטע נבחר

רב נאשם בעבירות מין בנערים: "הוראה משמיים"

כתב האישום שהוגש נגד הרב יעקב דויטש, בן 61 מעפולה, חושף שורה של תקיפות מיניות בשתי נערות ובשני נערים. "הנאשם אמר למתלוננת כי בגלגול קודם היא הייתה אשתו ומהטעם הזה המעשים מותרים", נטען בכתב האישום. הרב: מדובר בעלילה

מספסל בית הכנסת לספסל הנאשמים. הרב יעקב דויטש מעפולה הואשם היום (א') בשורה של תקיפות מיניות בשתי נערות ושני נערים בני 13-15 שהגיעו לקבל ממנו ברכות וייעוץ רוחני. הרב דויטש, מנהל מוסדות חינוך בן 61, הכחיש בעבר את החשדות נגדו, וטען כי מקורן בעלילה.

 

עוד בחדשות ynet:

האישום: חיילים העבירו מודיעין למתפרעי החטמ"ר

מצרים: בעל מאפייה הרג 2 בגלל מריבה על לחם

 

מכתב האישום החמור שהוגש לבית המשפט המחוזי בנצרת עולה כי המקרה הראשון אירע ב-2008, בעת שנערה כבת 15 הגיעה לביתו וביקשה ממנו ברכה לשיפור מצבה הבריאותי. באישום נטען כי בשלושה מקרים שונים הורה הרב לנערה "לגעת בגופו ובאיבר מינו בטענה כי בדרך זו יעברו אנרגיות מגופו לגופה והיא תירפא".

 

הרב יעקב דויטש, שהואשם בעבירות מין, טען כי מדובר בעלילה (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
הרב יעקב דויטש, שהואשם בעבירות מין, טען כי מדובר בעלילה(צילום: חגי אהרון)

 

לאחר מכן, כאשר מצבה הבריאותי של הנערה השתפר היא ביקשה להודות לו במכתב ולגמול לו על מעשיו. לפי כתב האישום, הרב דויטש הציע לנערה "לחדש את היחסים שהיו ביניהם". עוד נטען כי במספר רב של מקרים קיים הרב יחסי מין עם הנערה וביצע בה מעשי סדום.

 

"בחלק מהפעמים שאלה המתלוננת את הנאשם אם מדובר במעשים מותרים", נטען בכתב האישום. הרב הרגיע אותה ואמר כי "מדובר בהוראה משמיים". "במקרים אחרים אמר הנאשם למתלוננת כי בגלגול קודם היא הייתה אשתו ואף מהטעם הזה המעשים מותרים".

בגין מעשים אלה הואשם הרב דויטש במקרים רבים של בעילה אסורה בהסכמה, מעשי סדום ומעשים מגונים.

 

באישום השני נטען כי בת דודתה של הנערה מהאישום הראשון הייתה בת 13.5 בעת שהרב דויטש החל לבצע בה מעשים מיניים. הרב שוחח איתה ושאל אותה אם היא יודעת "מה עושים כשאוהבים?", ובמקרה אחר חיבק אותה ונשק לה. בגין מעשים אלו, מואשם במעשה מגונה בנסיבות אינוס.

 

"הרב ביצע מעשים מגונים בנער שישן בסוכה"

לפי המתואר בכתב האישום, הרב לא תקף רק נערות, אלא גם נערים. באישום השלישי נגדו נטען כי הרב תקף מינית חבר של בנו כשהנער היה בן 13.5. הוא דרש ממנו לחשוף עצמו לפניו. במקרים אחרים נישק אותו בניגוד לרצונו, וכן חשף עצמו בפני הנער.

 

במקרה אחר, שאירע בחג סוכות האחרון, אירח הרב דויטש בביתו נער שהיה כבן 14.5 ובעת שלנו יחדיו בסוכה ביצע בו מעשים מגונים. בכתב האישום נטען כי למחרת היום, בעת שהנער ישן בביתו, ביצע בו הרב מעשים מגונים פעם נוספת.

 

בכתב האישום, שהגישו עורכי הדין אור לרנר ואביטל שרוני מפרקליטות מחוז הצפון, נטען כי עוד באותו הלילה יצר הנער קשר עם אביו "כשהוא נסער,

וביקש ממנו שידאג להוציאו באופן מיידי מבית הנאשם".

 

החקירה נגד הרב התחילה לפני יותר משנה, ובדצמבר 2010 הוא אף נעצר למשך קרוב לשבוע ואחר כך אף נשלח למעצר בית בבית מלון בטבריה.

 

הרב הכחיש בעבר את הטענות נגדו וטען כי מקורן בעלילה שרקמו נגדו אנשים שפטר מהמוסדות החינוכיים בראשם הוא עומד, ואף טען כי אביה של אחת המתלוננות ניסה לסחוט ממנו כספים. סנגורו, עורך דין שמואל ברזני, אמר כי טרם ראה את כתב האישום.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"העביר אנרגיות" לנערה. הרב דויטש
צילום: חגי אהרון
סנגורו של הרב, עו"ד שמואל ברזני
מומלצים