שתף קטע נבחר

עוד חרדי מואשם בהטרדה: ירק וקרא "פרוצה"

הפרקליטות נאבקת בביזוי הנשים: זאב פרנק, חרדי בן 29 מירושלים, מואשם בהטרדה מינית לאחר שירק על אשה במאה שערים בגלל לבושה. על פי כתב האישום, במקרים נוספים הוא צעק על אשה וגרם לילדה לבכות, וכן קרא לשוטר "נאצי"

שוב חרדי מואשם בהטרדה מינית: כשבועיים לאחר ההחלטה התקדימית על הגשת כתב אישום בסעיף זה נגד שלמה פוקס, נודע ל-ynet כי הבוקר (יום א') הגישה פרקליטות מחוז ירושלים לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד זאב פרנק, באותו סעיף. פרנק, תושב ירושלים בן 29, מואשם כי צעק לעבר אשה "פרוצה" וירק עליה, ולאחר מכן אמר לה "תסתלקי מכאן".

 

עוד בנושא הדרת נשים ב-ynet:

הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ יוצא נגד הדרת נשים

דעה: רבנים, צאו מהמיטה שלנו

 

מכתב האישום עולה כי ביום חמישי האחרון, בסביבות השעה 20:30 בערב, צעדה האשה בשכונת מאה שערים בירושלים. פרנק, שאופן לבושה של האשה נגד את השקפת עולמו, התקרב לעברה, פנה אליה בתנועות גוף מאיימות וכינה אותה "פרוצה". לפי הפרקליטות, שזהותה של האשה אינה ידועה לה, הוא גם ירק על האשה. היריקה פגעה באשה, ולאחר מכן הטיח בה גם הנאשם: "תסתלקי מכאן". 

 

ירק וצעק על אשה בירושלים: "תסתלקי מכאן". זאב פרנק (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ירק וצעק על אשה בירושלים: "תסתלקי מכאן". זאב פרנק(צילום: גיל יוחנן)
 

באותו זמן היו במקום שלושה שוטרים, שיצאו מניידת סמויה ועצרו אותו. בתגובה לכך, חרדים רבים רצו לעבר השוטרים ותקפו אותם, במטרה לשחרר את פרנק. בכתב האישום נטען גם כי תוך כדי כך החל פרנק להתנגד פיזית למעצרו, תוך שהוא בועט בשניים מהשוטרים. מיד לאחר מכן, בזמן שאחד השוטרים הכניס את פרנק לניידת, כיתרו החרדים את השוטרים והחלו להשליך אבנים ומוטות ברזל לעבר הניידת. הם גם ניסו לעקור את הדלתות שלה. אחד השוטרים נפצע בהתפרעות, והשמשה האחורית של הניידת נופצה.

 

"למה קונים בחנות בה יש אנשים לא צנועים?"

פרנק מואשם בהטרדה מינית כלפי האישה, בתקיפה ובתקיפת שוטר בנסיבות מחמירות. בנוסף, בכתב האישום מוזכר מקרה נוסף ממרס 2011, אז נכנס פרנק לחנות בשכונת מאה שערים. כאשר ראה שם אשה וילדה צעק דבר מה כלפי השתיים, שגרם לילדה לבכות ולהיצמד לאשה.

 

בתגובה לכך, מנהל החנות הוציא את פרנק מהחנות בכוח. פרנק שב לאחר מספר דקות ביחד עם חבריו, והם ניסו למנוע מלקוחות נוספים לקנות בחנות, וצעקו לעובדים וללקוחות: "למה אתם קונים בחנות בה יש אנשים לא צנועים?". במקרה זה מואשם פרנק בהתנהגות פסולה במקום ציבורי.

 

עוד סעיף בכתב האישום מדבר על כך שלפני כארבעה חודשים אמר פרנק לקצין משטרה "נאצי, תעוף מפה. אין לך מה לחפש פה". הפרקליטות מאשימה את פרנק במקרה זה בהעלבת עובד ציבור. במקביל לכתב האישום,

הגישה הפרקליטות בקשה לעצור את פרנק עד תום ההליכים נגדו וכתבה כי קיים יסוד סביר לחשש ששחרורו יסכן את ביטחון הציבור.

 

פרקליטו של פרנק, עו"ד יאיר נהוראי, אמר בתגובה לכתב האישום: "השימוש שעושה הפרקליטות בסעיף ההטרדה המינית איננו עולה בקנה אחד עם מטרת החוק, ואף לא עם הפרשנות המרחיבה שניתנת לו בימים אלו מצד גורמי התביעה עצמה, לעצם העניין ביום ו' הצגנו בפני בית המשפט קלטת אשר מעלה ספקות ביחס לחשדות המופנים כפי מר פרנק".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צעק "פרוצה". זאב פרנק
צילום: גיל יוחנן
שלמה פוקס. גם הוא הואשם בהטרדה מינית
צילום: אוהד צויגנברג
צילום: שלומי כהן
עו"ד יאיר נהוראי. סנגורו של החשוד
צילום: שלומי כהן
מומלצים