שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  למרות מחלתי הקשה - מה מעניקה לי ההתנדבות?
  "דרך ההתנדבות ביד שרה אני ממשיכה בתפקידי כמרפאה בעיסוק. כך אני חווה אושר וסיפוק אישי ממשי". עבור שקדיה כהן, חולת טרשת נפוצה, ההתנדבות היא הרבה מעבר לנתינה לאחר
  במשך 25 שנה טיפלתי כמרפאה בעיסוק בילדים עם אוטיזם ועבדתי כמדריכה לריפוי בעיסוק בבתי ספר לילדים עם אוטיזם, עם פיגור וילדים עם ליקויי למידה. בתהליך החולי שפוקד אותי החלטתי לפרוש מהעבודה. זה לא דבר פשוט להחליט לפרוש 13 שנה לפני גיל הפנסיה ובנסיבות של מחלה. הרגשות סביב הנושא הזה הן רבות. הדימוי העצמי מקבל צורה שונה, הדימוי הבין-אישי משתנה. הדימוי המקצועי מקבל תדמית אחרת. שעות רבות מקדישים להבנה ובניית שלמות נפשית.

   

  תעסוקה היא גורם חשוב בחיי היום יום. היא מאפשרת לאדם להרגיש מועיל לחברה, מאפשרת שילוב חברתי, וחיים בעלי סיפוק ומשמעות. תעסוקתו של אדם קובעת, בין השאר, את יחס החברה אליו ואת הסטטוס החברתי שלו. כשפורשים לגמלאות, יש למצוא עיסוק בעל משמעות שישמש תחליף לעבודה הקודמת, ובכך לסייע בהתנהלות סדר יום, תוך קביעת מטרה ותכלית להמשך הדרך.


  "אני מרגישה מועילה לחברה". שקדיה כהן

   

  המעורבות החברתית, אם בקהילה שגרים בה, בתנועה, בארגונים שונים, יכולה לבוא לידי ביטוי בהתנדבות בארגונים מתאימים או במציאת דרך להענקת הידע התיאורטי שנרכש בכל זמן העבודה. אני מאמינה שאנשים עם נכות שמשתתפים בתעסוקה שוטפת בתוך הקהילה גורמים לאנשיה ליותר סובלנות וסבלנות ותשומת לב לשונה.

   

  כך הגעתי להתנדב ביד שרה, ארגון שמטרתו לעזור לאנשים עם מוגבלות זמנית או קבועה. ביד שרה יש אולם תצוגה וייעוץ, שם מוצגים אביזרים שיכולים להקל על אנשים שיש להם קושי תפקודי. חלק מהמכשירים והאביזרים המוצגים ניתנים בהשאלה וחלק לא. מטרת השירות לתמוך באנשים, ולייעץ להם עצה להתנהלות החיים בעזרת מכשירי עזר ומידע חשוב ושימושי. שם אני מתנדבת.  

   

   

   

  כמרפאה בעיסוק רכשתי מיומנויות של עזרה ותמיכה במטופלים בעזרתם אני קושרת קשרים עם הציבור שבא, ועוזרת להם לשאול או לקנות את מכשיר העזר שהם צריכים. בדומה לכך שאני עוזרת ליד שרה, יד שרה עוזרת לי בהחלט.

   

  מאז שאני באולם תצוגה וייעוץ אני מרגישה מועילה לחברה. פיתחתי קשרים חברתיים עם עובדים אחרים וחיי היום יום שלי הם בעלי סיפוק ומשמעות ובכך שכרי, וגם אני יוצאת נשכרת מיחסי אנוש המושתתים על הבנה ואמפטיה, כבוד ועזרה בין כולם. דרך ההתנדבות ביד שרה אני ממשיכה בתפקידי כמרפאה בעיסוק. כך אני חווה אושר וסיפוק אישי ממשי.

   

   

  על אף מחלתי המונעת ממני לעבוד בשדה העבודה בריפוי בעיסוק כפי שעבדתי קודם, אני מקדישה זמן לעבודה קהילתית של עזרה ותמיכה בחולים ומשפחתם. הדין והחשבון שאני נותנת לעצמי תוך כדי הזמן העובר, מחייב אותי לבחון כל פעם מחדש את הדימוי העצמי שלי וכשנעים וטוב לי מורגשת השפעה על הסביבה הקרובה, המשפחה.

   

  אני מרגישה שכל זמן שאני מתנדבת ביד שרה אני יכולה לחולי שלי. התעסוקה שלי טובה בשבילי וטובה לחברה.

   

  • בואו גם אתם לעשות קצת טוב! הצטרפו למאות אלפי האנשים שעשו מעשים טובים בלמעלה מאלף פרויקטים שיתקיימו ביום מעשים טובים, 20 במרץ 2012. להרשמה לחצו כאן 

  • "יום מעשים טובים" בפייסבוק - לחצו כאן 
  • רוצים להירשם להתנדבות  במשך כל השנה, בכל מסגרת שתבחרו? אתם מוזמנים לפנות לעמותת "רוח טובה"

   טלפון: 9093*  


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות יד שרה
  "ההתנדבות טובה לי ולחברה". שקדיה כהן
  באדיבות יד שרה
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים