שתף קטע נבחר

מולטיספרה: הכנסת כתוכנית ריאליטי

יאיר לפיד נכנס לפוליטיקה, נועם שליט מצטרף למפלגת העבודה ואנסטסיה מיכאלי מחוללת סערה עם כוס מים: הזירה הפוליטית סיפקה המון חומרים לזירה הווירטואלית, וזו ניצלה אותם עד תום

ביממה האחרונה הכנסת נראית כמו האח הגדול, גרסת VIP;  חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי, שופכת מים על חבר הכנסת ראלב מג’אדלה, ויאיר לפיד ונועם שליט מחכים בחדר האמנים כדי להיכנס להיכל המוצלם. עבור אומת האינטרנט מדובר ביום של פינוקים, והיא מנצלת כל פיסת מידע כדי לגחך עוד יותר את המצב .

  

סערה בכוס מים

גולשים רבים ניצלו את ההזדמנות כדי לערוך תחרות השחזת לשונות בפייסבוק ובטויוטר,  אך חלק מהם ניסו גם להבין האם הזעם של חברת הכנסת מוצדק לאור אופן התבטאותו של מג'אדלה.

 

בעמוד הפרופיל של מיכאלי עלה הפוסט הבא: "בעקבות האירוע עם חבר הכנסת ראלב מג'אדללה נמסר משלכתה של חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי בשמה: "מצד אחד, מילותיו של ראלב מג'אדללה שוות לי כקליפת השום, אך יחד עם זאת, תמו הזמנים שגבר יכול לקלל אישה בפומבי, להעליב אותה ולהתנהג באלימות. הזמנים השתנו. אני לא אתן לאף אדם, ח"כ מכובד ככל שיהיה, את הפריבילגיה לנהוג באלימות, בטח שלא במשכן הכנסת. אין כל קשר לנושא הדיון. אני ככלל, חושבת שמים הם כלי מצויין להתקרר. המים מבחינתו של ח"כ מג'דללה, היו מחיר זעום, כיוון שמעצר על אלימות נגד נשים, גדול בהרבה". חברת הכנסת מיכאלי, הגישה תלונה בועדת האתיקה של הכנסת.

 

 

 

גולשים רבים העלו פוסטים בעמוד של מיכאלי, חלקם מביעים בה תמיכה וחלק מביע ביקורת. סתיו ספיבק כתב לחברת הכנסת: "מעבר לעובדה שכמובן כל המקרה הזה הוא בושה לכנסת בלי שום קשר חשוב לשים לב לשני צידי המטבע ולכל המקרה בכללותו. המקרה הוא לא רק כוס המים שנשפכה אלא גם כל מה שהביא לכך. להשתיק את מיכאלי הוא מעשה נבזי וחשוך שמקובל במדינות שבהן לאישה אין שום זכויות".

 

אסי עזר: "הניסיון העלוב של חברת הכנסת מיכאלי לתרץ את ההתנהגות המביכה שלה, כאילו הגנה על נשים. הוא מגוחך. ובעיקר מעליב, נשים...."

 

danielaraz123@ מגיבה לשיחה שהתפתחה: "אני חושבת שאת מתבלבלת היא אכן חברת כנסת יוצאת דופן אך היא אישה שלא נתנה לגבר בין ערבי יהודי להשפיל אותה ולקרוא לה פאשיסטית".

 

neyne@: "בינינו וללא קשר לבהמה מיכאלי, להגיד לחברת כנסת ''תשתקי'' זה גם מעשה בזוי".

  

יריב אופנהיימר: בקצב הזה ערוץ הכנסת יעקוף את ערוץ 2

 

אביב מזרחי: אנסטסיה מיכאלי מתגוננת: חשבתי שהוא מכשפה

 

_LiBERTiNE_: "מכות עם זועבי, קרב-מים עם מג'אדלה. אילולא הייתי מכירה אותה הייתי מבינה שאנסטסיה מיכאלי מנסה לשדל את חברי הכנסת הערבים לאורגיה קינקית במיוחד".

 

דודו בוסי: את חודדה העיפו מבית האח הגדול על שבין היתר שפכה מים על אלין לוי. מעניין איזה הליכים ינקטו נגד אובססיה מיכאלי מבית האח הקטן

 

לינוי בר-גפן: "דווקא מים? למה לא חלב אם?! #אנסטסיה_מיכאלי"

 

עמוד סאטירה: חברת הכנסת מירי רגב בשבילכם:"פתאום כולם מתהפכים על אנסטסיה ששפכה מים ולא שאני מצדיקה אותה אפילו שהיא רוסיה והיא באה ממנטאליות של רוסים אבל איפה כל היפי נפש האלה היו מתי ששפכו עליי מים? או שרק על ערבים אסור לשפוך מים. גזענים כולכם"

 

יאיר לפיד מלך

כמו דמויות רבות שהצליחו לכבוש את המיינסטרים, גם דמותו של יאיר לפיד שנויה במחלוקת. חלק מהגולשים אוהבים אותו ותומכים בכניסתו לפוליטיקה, ואילו חלק אוהבים לשנוא אותו ותומכים בכניסתו לפוליטיקה.

 

צפריר בשן: אני נגד יאיר לפיד. אופורטוניסט מזוין. אבל אני בעד זה שאנשים יפסיקו לדבר ויילכו לפוליטיקה, שיקומו וידאגו למדינה. כמו יאיר לפד למשל. תותח.

 

עמיחי יעקובי: "כשיאיר לפיד ייבחר לראשות הממשלה, לכולנו תהיה אותה התשובה לשאלה: מתי בכית בפעם האחרונה?"

 

Avinoam_Y: "כראש ממשלה, הוא יקים עיתון שיהלל אותו ואת פועלו ויחולק בחינם. יקראו לו: הכי ישראל בעיני היום".

  

Omerbara@: "יא אללה, כוס מים אחת וכולם מפסיקים לדבר על יאיר לפיד. צדקו אלה שאמרו שהוא לא מחזיק מים".

 

אבי נוסבאום: אם כשאבא שלו עשה את זה קראו לזה 'שינוי', עכשיו יקראו לזה 'אותו דבר' ?

 

שחר אבן בר מנדל יצר פתקי הצבעה:

 

 

 

 

נועם שליט

נוי אלוש: "יש מצב שנועם שליט נכנס לפוליטיקה רק כדי לסגור את ערוץ 10 ולהעניש אותו על הפרומו למעושרות".

 

אבישי עברי:"אז נועם שליט רץ לכנסת במסגרת העבודה וקרנית גולדווסר ברשימה של #יאירלפיד? אתם לא מרגישים שזה קצת יותר מדי ראליטי בשביל המדינה המסכנה הזאת?" וגם: "יכול להיות שנועם שליט רוצה להיות ח"כ במפלגת העבודה כדי לחזור לאלמוניות?"

 

אלעד רוזן: "נועם שליט - המועמד היחיד לפריימריז העבודה עם מיליציה #צבא_החברים"

  

Rubynet@: "לפי היממה האחרונה, הסתברות גבוהה עוד כשנה ומשהו לקרנית גולדווסר / נועם שליט צועקים אחד לשני קריאות ביניים במליאה".

 

yaelbiegun@: "בהתחלה כעסתי על נועם שליט. עכשיו חושבת שזה להחזיר לעם ממה שקיבל. מברכת אותו".

 

אבי נוסבאום: "נועם שליט מצטרף למפלגת העבודה. ואני חשבתי שגמרנו לחלץ את בני המשפחה הזו ממקומות נידחים".

 

יאיר טרצ'יצקי: "אופוזיציה לנועם שליט? נעמה מרגוליס, בת ה-8 מבית שמש שהותקפה על ידי חרדים, הודיעה כי תרוץ לכנסת בראש רשימה שתורכב מגיבורי הפרשות התקשורתיות של 2011. מרגול: אין תגובה".

  

יאיר בטוויטר: "רגע לפני שעברה הצעת החוק שאוסרת על אזרחים שבני משפחותיהם נרצחו או נחטפו בפעולות טרור להתמודד לכנסת, נועם שליט הודיע שהוא מצטרף למפלגת העבודה".

 

ערן גפן: "קשה לי מאוד עם זה שנעם שליט רץ לפוליטיקה. לא בגלל שהוא לא ראוי, הוא בהחלט כן. אלא בגלל שזה אומר משהו עלינו כאנשים והצורך שלנו ב"עוד". אם נעם הצנוע, השקט שרצה רק להתרחק מתקשורת ולחזור למצפה רוצה עוד במה והשפעה, אז כנראה באמת כולנו נינט."

  

סטטוסים משנות ה90: "תוותר נועם, כדי להצליח בפוליטיקה אתה צריך להיות בן של..."

 

דור צח: "לנעם שליט אין שום סיכוי בפוליטיקה. ביבי יידחף לכל כרזות הבחירות שלו".

 

אלי לוין: "הבן שלי היה בשבי החמאס וכל מה שהוא הביא לי משם זה את המועמדות הזאת למפלגת העבודה".

 

הדר לוי: "נועם שליט הולך לפוליטיקה , ההיא שופכת מים. לפעמים יש לי הרגשה שאנשים עושים דברים רק כדי שיהיה על מה לכתוב סטטוסים".

 

דוד ורטהיימר: "בניגוד למה שאני חושב, וכבר כתבתי כאן במספר הזדמנויות על קרנית גולדוואסר, אני מאמין לגמרי לכוונות הטובות שיש לנועם שליט בהצטרפותו למפלגת העבודה. מה שעצוב לי הוא שהמפלגה המתאבדת הזו לא מנסה לגייס אנשים בעלי זהות חברתית, במקום להמשיך ולהתפזר כדי לסחוט עוד כמה קולות של לאומיות בשקל".

 

אתר הסאטירה NOnews הועלו מספר ידיעות פיקטיביות משעשעות בנושא: "נועם שליט: יש להחליף את השלטון – נתניהו לחיץ. לטענת שליט "נתניהו מסוכן לישראל ואחראי אישית לשחרורם של אלפי רוצחים עם דם על הידיים".

 

הכנסת - פורמט חדש

 pil_pilon: "מאה עשרים משתתפים הזויים - צ'ק, ערוץ שמשדר 24 שעות - צ'ק, תקציב - צ'ק שמן לקופרמן. הכונו לעונה החדשה של "האח הגדול כנסת ישראל".

 

galchs: "סנסציה טלוויזיונית שלא נראתה כמותה! נעשה בעבר רק במדינות העולם ה-3! סאטירת הריאליטי הפוליטית שלא תרצו להחמיץ: ״כנסת ישראל, גיחוכה של מדינה״!"

 

noyalooshemusic: "כנסת ישראל מתחילה להיראות כמו הטוויטר. מגיעים מלא סלבס מבחוץ וזוכים לפופלריות עצומה על חשבון האנשים האפורים".

 

FlakNoaB: "הדרת נשים - יריקה. הדרת ערבים - כוס מים. להדרת המגזר הבא כבר נזדקק לכבאית"

 

מוטי פוגל:  "על קיר חדרו של יו"ר הקואליציה תלוי דף תורנות: מי עושה מעצמו צחוק היום כדי למשוך אש ולאפשר לנו להמשיך לעשות מה שאנחנו רוצים".

 

אתר NOnews: "עוד מהלך מבריק: ציפי לבני פורשת מקדימה לצורך כניסה לפוליטיקה - "הגיע הזמן שאפסיק להתעסק עם יועצי תקשורת ואתחיל לעסוק בעבודה של חברי כנסת" מסרה לבני למקורביה"

 

נסיים עם סרטון שעלה בערוץ של MyshMashko:

 

 

(תודה לאיילת מור על הסיוע באיסוף החומרים)

  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים