שתף קטע נבחר

מצעד הצבועים נגד אנסטסיה

לא הפריע לכם שגבר גדל-גוף כמו ח"כ מג'אדלה נוהג בבוטות באישה? איפה הפמיניסטיות? ולמה שתקתם כשח"כים ערבים קראו לה "שיקסע" והציעו שתחזור לרוסיה?

העמיתים הזדעזעו, התקשורת גינתה, רינה מצליח קראה לה בשידור חי להתפטר כי אנסטסיה מיכאלי, לטענתה, פשוט לא מתאימה. אין לי שום כוונה לגונן על גברת מיכאלי. היא לוחמנית דיה, ואני גם לא חושב שלשפוך מים על ח"כ מג'אדלה היה צעד נבון. אמנם מיכאלי הרוויחה נקודות בציבורים מסוימים אחרי העימותים עם ח"כ חנין זועבי, אך כאן היה עליה להבליג.

 

ההתנהגות של מג'אדלה אמורה לעורר סלידה בקרב כל מי שרוצה לחיות במדינה נאורה, הרי מדובר בחבר מפלגה חשובה, שר לשעבר, בן 58, ולא ממש פרחח-שבאבניק. ראוי היה שמיכאלי תנהג באצילות ותיתן למפגן הגועל של מג'אדלה לדבר בפני עצמו. הרי גם הצופים לא עיוורים.

 

עוד בערוץ הדעות :

נועם שליט, מיצית / זיו לנצ'נר

מאדאם סדאם בכנסת / יגאל וולט

 

 

איני יודע אם מדובר בצעד אימפולסיבי של הגברת (כי אז עליה לשלוט במזג שלה) או במעשה מתוכנן (כי אז החישובים שלה היו לא נכונים). הצביעות של התקשורת ושל חבריה בכנסת היא שמגעילה אותי. רבות דובר באחרונה על הדרת נשים. אני מפנה שאלה לכל מי שראה את מופע האימים של מג'אדלה הזועף: רבותיי, לא הפריע לכם שגבר גדל-גוף שכזה נוהג בבוטות ובגסות כלפי גברת? מה היה אומר מג'אדלה עצמו לו היה מישהו צורח כך על אשתו או על אמו? לאיש מהנוכחים בוועדה זה לא הפריע? אם כך מתנהגים נבחרי הציבור, אין פלא שכך נראית ישראל.

 

ומדוע שותקות כל הפמיניסטיות? אתן כל-כך שונאות כל דבר שמזוהה עם אביגדור ליברמן, שמבחינתכן גם מיכאלי פסולה? הרי היא התגשמות האידיאל שלכם. אמא (ועוד אמא לשמונה), בעלת קריירה מצליחה וגם לא נותנת שידרכו עליה, וזה חשוב. לא מפריע לכן שהתייחסו אליה כמו לאשפה? אולי מישהי תצא סוף-סוף להגנתה - לא להגנת מעשיה, אלא להגנת אישה שסופגת גידופים?

  

אגב צביעות, אני מבקש להזכיר שני אירועים מהשנה שעברה. באירוע הראשון צעק ח"כ עפו אגבריה "שיקסע" לעבר אותה ח"כ מיכאלי, בשני צעקו לעברה כמה חברי כנסת ערבים "תחזרי לרוסיה". לו היו אלו חרדים, הייתה התקשורת חוגגת. ככלות הכול, קראו "שיקסע" לעבר נציגת ציבור, ועוד אחת שעברה גיור. אבל התקשורת שתקה אז, והיא שותקת גם היום. כי לחברי הכנסת הערבים מותר לעשות כמעט הכול: להיפגש עם רודנים, להצטרף לשיט מחבלים, להסית, לתקוף, לנבל את הפה. נו, אז קראו למיכאלי בכל מיני מילים, אז הציעו לה לחזור לרוסיה. ביג דיל, באמת.

 

ואתם, רבותיי הפטפטנים המרבים לדבר על הסכנה לדמוקרטיה, בואו נישאר בפרופורציות. רצח רבין היה מסוכן, גם הרס גוש-קטיף, וגם במיצובישי לסגן השר אלכס גולדפרב שבגללו קיבלנו בשעתו את אוסלו. תפסיקו לברבר, אתם הרי מחליאים את המוסד המכובד הזה על העם. מעניין, מה היה קורא לו במקום מיכאלי הייתה מישהי שלא עלתה מרוסיה ולא הייתה בסיעתו של ליברמן. ומעניין מה היה קורה לו במקום מג'אדלה, היה מדבר כך נניח ח"כ מהאיחוד הלאומי. ודי לחכימא ברמיזא.

 

הכותב הוא סגן עורך ראשי באתר izrus.co.il

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעורר סלידה, אבל. אנסטסיה מיכאלי שופכת מים
צילום: באדיבות ערוץ הכנסת
מומלצים