שתף קטע נבחר

צילום: בן קלמר

לפיד על ביטול חוק הצינון: ממה הח"כים מפחדים?

"אף אחד אפילו לא מסתיר שזה היה חוק פרסונלי לגמרי שהיה מיועד לי אישית", כתב יאיר לפיד בפייסבוק בעקבות ביטול הדיון בחוק שהיה אמור למנוע ממנו לרוץ לכנסת. בתגובה להערת גולש ברשת, כתב: "אני לא קורא לעצמי איש מרכז-שמאל"

הם מפחדים, גרסת יאיר לפיד : העיתונאי שחצה את הקווים לפוליטיקה הגיב הערב (יום ג') לראשונה להחלטה להקפיא את "חוק הצינון" שנועד למנוע ממנו לרוץ לכנסת - ותהה מדוע המחוקקים חוששים ממנו.

 

לפיד נכנס לזירה, כותרות אחרונות

 

"הדיון בכנסת ב'חוק לפיד' בוטל כמובן", כתב לפיד בפייסבוק, "כי אף אחד אפילו לא מסתיר שזה היה חוק פרסונלי לגמרי שהיה מיועד לי אישית. יש לי רק שאלה אחת לח"כים: מה מפחיד אתכם כל כך?".

 

יאיר לפיד תוקף את הח"כים - דרך פייסבוק ()
יאיר לפיד תוקף את הח"כים - דרך פייסבוק

 

ועדת חוק, חוקה ומשפט בכנסת הייתה אמורה לדון מחר בשתי הצעות חוק שביקשו לקבוע שעיתונאים המעוניינים לרוץ לכנסת יצטרכו לעבור תקופת צינון של חצי שנה עד שנה לפני שיתמודדו בבחירות.

 

ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו), יו"ר הוועדה, לא היסס לומר מפורשות: "התנגדתי לחוק הזה בעבר, וכיוון שלפיד פרש והיה חשש מפניו, אני לא רואה צורך להמשיך בחקיקתו". מנגד, היוזמים חברי הכנסת כרמל שאמה הכהן ורונית תירוש, טוענים כי החוק הוא עקרוני וכי מלכתחילה לא קודם כדי לפגוע במועמד זה או אחר.

 

על פי סקר "ידיעות אחרונות", שפורסם הבוקר, מפלגה בראשות לפיד תזכה ל-11 מנדטים, מעט פחות מקדימה (13), אם ציפי לבני תמשיך לעמוד בראשה. תוצאות הסקר מראות כי מפלגתו העתידית של לפיד תוביל למעשה לפיצול גוש המרכז-שמאל, אך בתגובה להערת גולש בפייסבוק, כתב הערב לפיד כי "אני לא קורא לעצמי איש מרכז-שמאל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאיר לפיד. החוק על שמו נגנז
צילום: בן קלמר
מומלצים