שתף קטע נבחר

נערים על החזרת הגדנ"ע: היינו כלי לחץ של צה"ל

"ידעו שנעשה רעש", אמר ל-ynet תלמיד כיתה י"א בלוד, לאחר שצה"ל ביטל והחזיר את הגדנ"ע. "אנחנו לא אלה שצריכים להילחם על זה", אמרה תלמידה

תלמידי התיכונים נשמו השבוע לרווחה, לאחר שצה"ל חזר בו מהכוונה לבטל את שבוע הגדנ"ע לנערים. אבל כעת, לאחר ביטול הביטול, התלמידים סבורים כי נעשה בהם שימוש, במאבק על התקציב בין מערכת הביטחון למשרד האוצר. "לנשיא המדינה היו מבטלים נסיעה יומיים לפני? הפעילו אותנו כמנוף לחץ של הצבא", אמר תלמיד.

 

הביטול שבוטל בגדנ"ע - כתבות אחרונות

תלמידים כתבו לרמטכ"ל: איך נתכונן בלי הגדנ"ע?

הקפאת הגדנ"ע: נערים הפגינו מול בית הרמטכ"ל

חבל שלא ביטלו את הגדנ"ע / דעה

 

גיל בן-משה, תלמיד בשכבת י"א בתיכון עתידים בלוד ואחד מיוזמי המחאה כנגד ביטול שבוע הגדנ"ע, אמר אתמול (יום ד') ל-ynet כי הוא חש תחושת ניצחון. "לא יצאנו ביום ראשון כמו שאמור היה להיות, אבל היום קיבלנו מצה"ל הודעה שמחפשים תאריכים חדשים. ניצחנו במאבק וההרגשה היא מעולה".

 

לצד תחושת הניצחון, תיאר בן-משה גם תחושת אכזבה. "כשזה נגמר ואחרי שהובלנו את המחאה בלי פוליטיקה, אני יכול לומר שההרגשה היא שהצבא עשה שרירים על חשבוננו", הוא אמר. "הרי תקציב היה קיים גם לפני חמישה ימים, הוא לא נפל מהשמיים פתאום. הפעילו אותנו כשרירים של הצבא מול האוצר, כי ידעו שנעשה רעש".

  

"עכשיו כולנו בעננים", אמרה שני סיני, תושבת רמלה, שגם היא שיגרה לרמטכ"ל מכתב מחאה. "אנחנו ממש שמחים. גילינו שעם כוח רצון וגיבוש אפשר לשנות גם מה שמעל היכולות שלנו ובדרגים גבוהים יותר". לצד השמחה הסבירה שני כי הופתעה מהזיג זג, "הרי רק לפני חודש הייתה לנו הכנה עם נציגי צה"ל, אנחנו מחכים לזה מכיתה ט'. זה הרגיש כמו בואו נעשה בלאגן ורעש, וככה ביטלו לנו הכול יומיים לפני. תקציב המדינה זה ממש לא ענייננו, אז שלא יפילו את זה עלינו".

 

סתיו בר, שריכזה את המחאה בתיכון רבין במזכרת בתיה, הביעה גם היא

תמיהה על ההתנהלות. "אנחנו נצא ביום ראשון הקרוב לגדנ"ע. ההרגשה טובה. הרגשה של ניצחון". גם היא סבורה שהצבא השתמש בהם ככלי ללחץ על האוצר: "יש לי הרגשה שהיו צריכים אותנו בשביל שנשמיע את הקול שלנו ונפעיל את הלחץ שלנו. כאילו היינו מעין כלי שעשו בו שימוש. כמובן שהבנו שחייבים להיאבק ועשינו זאת, אבל ההרגשה לא הכי טובה, מפני שאנחנו אלה שצריכים להילחם על זה. הרי לא מדובר בסכום שיכריע את תקציב צה"ל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה של תלמידים נגד ביטול הגדנ"ע
צילום: גיל בן משה
מומלצים