שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרסום ראשון: התרופה אקסדרין יורדת מהמדפים

  תקלה בקו ייצור של חברת התרופות נוברטיס, הביאה להורדה מהמדף של ארבע תרופות, אחת מהן – אקסדרין, המשמשת לטיפול במיגרנה, שהחלה להיות משווקת בישראל רק לאחרונה. ב"נוברטיס" ישראל ידעו על התקלה כבר ביום ראשון, אך לא פעלו להסרתה מהמדפים כאן. רק לאחר פניית ynet הודו בחברה כי התרופה שהוסרה מהמדף בארה"ב, משווקת גם בישראל והורו הערב על הסרתה

  תקלה חמורה במפעל לייצור תרופות של חברת נוברטיס, הביאה להסרת התרופות המיוצרות שם מהמדפים. אחת התרופות – אקסדרין, לטיפול במיגרנה, משווקת כבר כמה חודשים בישראל. ולמרות זאת - החברה לא דיווחה למשרד הבריאות על התקלה. רק לאחר פניית ynet לנוברטיס ישראל, הודו בחברה היום כי התרופה שמשווקת בישראל אכן יוצרה באותו מפעל בארצות-הברית. במשרד הבריאות אישרו את הפרטים.

   

  הפרשה החלה ביום ראשון: חברת נוברטיס העולמית הודיעה כי היא מסירה מהמדפים מספר תרופות המיוצרות על ידה, בשל תקלה במפעל התרופות בנברסקה שבארצות הברית. התרופות כוללות את אקסדרין לטיפול במיגרנה, את התרופה NoDoz, Bufferin והתרופה Gas-X. התרופות נמכרות ללא מירשם רופא בארצות הברית.

   

  מבין התרופות הללו, נמכרת בישראל התרופה אקסדרין המשמשת בעיקר לטיפול במיגרנה. התקלה נתגלתה בעקבות תלונות צרכנים על גלולות שבורות. עם זאת טוענים בחברה, כי לא דווחו תופעות לוואי בקרב המשתמשים בתרופות.

   

  כאמור, הודיעה החברה כי היא מסירה מהמדפים את התרופות המיוצרות שם, וקראה לכל הצרכנים להשמיד את התרופות או להחזירן. החברה גם הודיעה כי היא משהה את ייצור התרופות במפעל, עד לתום החקירה בעניין.

   

  עם זאת, למשרד הבריאות הישראלי לא נמסרה כל הודעה מטעם החברה על כך שהתרופה מקו הייצור הפגום משווקת גם בישראל. רק לאחר פניית ynet למשרד הבריאות לבקשת תגובה, הודו בחברה כי שתי אצוות של ה"אקסדרין" המיוצרות במפעל בו נתגלתה התקלה, משווקים גם בארץ. משרד הבריאות הורה לחברה להסיר את התרופות מהמדפים.

   

  צרכנים אשר רכשו את התרופות בעלות תוקף יולי 2014, שמספרן הסידורי 10120279 ו- 10120280 מתבקשים שלא לעשות בהן שימוש.

   

  עד לפרסום הידיעה לא נתקבלה תגובת נוברטיס.
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אקסדרין. יורדת מהמדף
  צילום: עמרי מירון
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים