שתף קטע נבחר

ח"כ אורלב: "אם מאחז מיגרון ייהרס - נפרוש"

פגישה טעונה בין חברי הבית היהודי לבין ראש הממשלה על רקע דרישת הימין לאשר את חוק המאחזים, אותו נתניהו לא מתכוון לקדם בממשלה, הסתיימה באיום פרישה מהקואליציה

"אם מאחז מיגרון יפונה עד סוף מרס - נפרוש מהקואליציה". כך איים היום (ד') ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי) בפגישה טעונה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על רקע חוק המאחזים, שנדון בימים אלה. יצוין כי בג"ץ קבע כי יש לפנות את מגרון עד סוף מרס 2012.

 

החוק, אותו הציע אורלב בשיתוף חברי כנסת מהימין, קובע כי יש לפנות מאחז רק אם בעל הקרקע יבוא לדרוש אותה לא יאוחר מארבע שנים מיום הבנייה עליה. אם יעבור המועד הנקוב בחוק - לא יפונה המאחז והדורש, אם יוכיח את בעלותו, יפוצה כספית. מנגד, אומר נתניהו כי לצורך העניין הוא הקים צוות מיוחד לטיפול בבעיית המאחזים, ולפיכך הוא מעוניין לתת לו לעבוד ולא לפתור את הסוגיה באמצעות חוק.

 

עוד בחדשות ynet:

 

הריסת רמת מיגרון בספטמבר. יוביל לשבר בקואליציה? (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הריסת רמת מיגרון בספטמבר. יוביל לשבר בקואליציה?(צילום: AFP)

 

החוק אושר בוועדת השרים, אולם תלוי נגדו ערר שאמור לעלות לדיון בממשלה, אולם זו לא מתכוונת לעשות זאת. על רקע ההתפתחויות נפגשו הערב חברי הבית היהודי עם נתניהו, לפגישה שהוגדרה כטעונה.

 

אורלב הבהיר לראש הממשלה במהלך הפגישה כי אם עד סוף מרץ יפונה מאחז מיגרון, הבית היהודי תפרוש מהממשלה. "הבהרתי לנתניהו שהמצב היחידי המאפשר לנו למנוע הרס יישובים כמו גבעת האולפנה, גבעת אסף ומיגרון, הוא באמצעות שינוי המצב המשפטי", אמר אורלב. "ראוי שבעלי הקרקעות יוכיחו את בעלותם בטרם יפונו היישובים. אם החוק לא יתקבל והיישובים ייהרסו, נפרוש מהממשלה".

 

בעבר כבר איים שר החוץ, אביגדור ליברמן, כי אם מיגרון יפורק - תפורק גם הממשלה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רמת מיגרון. המאחז אמור להיות מפונה בקרוב
צילום: גיל יוחנן
ח"כ אורלב. מאיים
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. הקים צוות
צילום: משה מילנר לע"מ
מומלצים